Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mégis hogyan igyam meg a...

Most mégis hogyan igyam meg a cukros löttyöt?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok, a mai napig rosszul vagyok reggelente. Csak akkor múlik el a hányinger, öklendezés, ha valami szárazat eszek, pl. szendvics félét.

2 hét múlva mennem kell cukorterhelésre, és hiába mondtam a dokinak, hogy reggelente rosszul vagyok, még a joghurt sem akar megmaradni bennem, azt mondta, igyam meg a cukros löttyöt. De akkor 3 órán át nem ehetek, ihatok ugyebár, széjjel fogom magam hányni:( Ráadásul itt másfél deci vízbe teszik a cukrot. Tudom lehet citromot vinni, de könyörgöm, akinek eleve hányhatnékja van reggel, miért erőltetik?

Előző babámnál elég volt a sima zsemle+tej variáció. De most máshol lakok, és itt kötelező meginni.

Ráadásul a labor épületét sem szabad elhagyni, ott kell dekkolni 3 órán át. A kisfiamat meg nem nagyon van kire bízni addig, 16 hós.


2009. júl. 29. 12:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam, nekem csak két órás volt. Én se bírom reggel kaja nélkül, de úgy gondoltam, felnőtt ember vagyok,akarattal akármit is ki lehet bírni...Simán megittam, nem volt gond, lementem a földszintre,vettem 2 újságot. Na, az első 15 perc katasztrófa volt: vert a víz, kettőslátásom volt, jó mélyeket kellett lélegeznem, hogy ki ne jöjjön az a nyavalya, de aztán ez az érzés is elmúlt, 15- 20 percnél nem tartott tovább. Utána aztán olvasgattam, simán letelt az idő, még plusz egy órát is bírtam volna, jóllaktam attól a szutyoktól:) úgyhogy képes vagy rá, simán megcsinálod te is.Arra gondolj, hogy az első negyedórán legyél túl.Ja, nekem ez már a harmadik baba, az elsőnél dupláznom kellett, mert kihánytam, azóta inkább összeszorított fogakkal, de megcsinálom, minthogy mégegyszer megigyam.
2009. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is 2 órás mérés volt. Az egésznek a lényege, hogy tényleg nem szabad elötte 12 órát enni, mert akkor nagyon könnyen kihányhatja az ember a lötyit.

Ha már megittad, akkor meg nem szabad mászkálni, mert a hírtelen cukormennyiség annyira felturbózza az embert, hogy el is ájulhatsz. Ülj, le és lélegezz mélyeket, hallgass rádiót, hogy eltereld a gondolataidat. Amúgy, ahogy írta az egyik válaszoló, az első 15 perc a nehéz, amíg a szervezeted el nem kezdi a cukrot bontani.

Nekem fél liter lötyit kellett lenyomni, és még citromot sem lehetett beletenni.

Nem volt annyira vészes, csak a mennyisége volt számomra sok, mivel nem iszok vízből sem egyszerre fél litert.

Van 2 heted, hogy agyban felkészülj erre az egészre, ha mondogatod magadnak, hogy nem leszel rosszul, ki fogod bírni, akkor nem lesz semmi gond. Pozitívan kell hozzállni, és a babára gondolni, hogy miatta megéri!!!

Amint túl leszel rajta, nevetni fogsz az egészen.

Pénzt vigyél magaddal, mert mire leveszik az utolsó adag vért, farkas éhes leszel.:)

Majd írd meg, ha túlestél rajta.


31 hetes pocis

2009. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Muszáj és kész, nem? A babád érdeke is, de lehet addigra már el is múlik a hányingeres időszak...túl leszel rajta, legfeljebb kihányod...bocs, de azaz igazság, hogy tényleg muszáj.

Vigyázz magatokra.

kétgyerekes anya

2009. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%
Előttem szóló egyiknek...legkegyetlenebb vizsgálat? Hát Te még nem voltál akkor kegyetlen vizsgálaton...kegyetlen...ez az érdeke babának-mamának, Te jó Ég...nem??
2009. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Aki írta, hogy mivel nem evett nincs is mit hányni.. Halihó azt a szart amit megitatnak vele kihányhatja. Hogy aztán megigya megint. Elmebajosok. Én mikor még csak terveztük, akkor úgy voltam vele, hogy a gyereket külföldön vállalom, ahol nem cseszegetnek ennyi felesleges dologgal.
2010. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez a számodra felesleges vizsgálat a te és a babád egészségét szolgálja...

Örülni kéne, hogy így odafigyelnek a kismamákra és a magzataikra!!! Nekem háromszor volt ilyen vizsgálat, pedig teljesen egészséges vagyok, de az orvosom lelkiismeretes volt, így elküldött. Ja, és ingyen, mivel SZTK-ba jártam.

2010. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves UTOLSÓ!


Mégis hol írtam, hogy számomra felesleges???

3szor voltam terhes, de akkor csak a zsemle+tej variáció volt. Új helyre költöztünk, glükózos vizet kellett innom. Ennyi.

Megittam. A poén az volt, hogy aznap reggel nem volt hányingerem és utána soha többet.

Nem kéne okoskodni, én csupán ötletekre, tapasztalatokra lettem volna kiváncsi, nem kioktatásra.

2010. jún. 9. 15:14
 18/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! Mielőtt lepontoztál, elolvastad az előttem író válaszát???? Ő írta, hogy felesleges, neki szólt az off...

Én annak idején tisztességes hangnemben válaszoltam, bár az is le lett pontozva... (31 hetes pocakos voltam)

2010. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én SENKIT nem pontoztam le...
2010. jún. 9. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!