Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák/anyukk, akik átlagosa...

Kismamák/anyukk, akik átlagosan vagy nem túl fényesen éltek/vállaltátok a babát, hogyan éltek meg?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akiknek hiteleket, albérletet stb kell fizetni, és azért meg kell gondolni, hogy mire mennyit költötök, milyen cuccai lettek a babának, pelenka, babakocsi,ruhák stb.Milyen támogatásokat vesztek igénybe? Mennyiből éltek kb? Van családi segitség?
2012. szept. 18. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Jó sokat kérdeztél, megpróbálok semmit sem kihagyni :)


Az első babát tervezetten vállaltuk, szerényen éltünk már akkoriban is, de ha okosan terveztem, picit tudtunk félretenni is minden hónapban (pár ezer Ft-ot) és nem kellett kölcsönkérni a nagyszülőktől vagy ilyesmi.

Elég nagy az ismeretségi és rokoni körünk, jól működik a szívességkérés-adás, pl babakocsink úgy lett hogy mesedekorációt festettem egy gyerekszobába cserébe kaptunk egy babakocsit, vagy pl férjem segített 3 napot valakinek a házbontásnál (betont törtek egész nap, télen...) és onnan kaptunk 3 nagy zsák csecsemőholmit meg kelengyéhez ezt-azt. Sok minden összejött így az első pár hónap ruhatárához, ami kellett még, azt nagyon megnéztem hol veszem és mennyiért. Persze nem tudtam megállni és volt oylan hogy egyszerűen nem bírtam otthagyni egy-egy cuki body-t vagy pulcsit (mondjuk turkáló, de címkés minőségi darabok voltak mind), ezek lettek a "kimenős-orvoshozjárós" ruhadarbok. Amúgy meg nem volt szegénykémnek trendi divatos ruhatára, csak a célnak megfelelő, praktikus öröklött darabok, nem foltos agyonnyúlt, szakadt stb, hanem csak ugye pár évvel ezelőtti fazon. Csúszni-mászni az is jó volt itthon :)

Pelust/törlőt stb mindent kuponnal stb, akciósan, kifigyelve és bespájzolva oldottuk meg hogy minél olcsóbb legyen.

A második baba nem volt tervezett, közben beütött a pénzügyi krach, a hitelünk az egekbe ugrott, most nagyon kicentizve élünk és bizony ha a nagyik nem segítenének ki néha ezzel-azzal, akkor már rezsitartozásunk is lenne, mert néha úgy jön ki a lépés, hogy vagy eszünk vagy fűtünk vagy hasonló :( . Én két műszakban dolgozom, a férjemnek másodállása is van, mégse jutunk egyről a kettőre :(

Az egy főre jutó keresetünk meghaladja a támogatásokhoz szükséges keretet, mert a lakáshitelt sehol nem veszik figyelembe, az önkormányzatnál is érdeklődtem de semmi.

A nagyszülők szoktak segíteni, főleg kajában, pl anyósomék amikor nagybevásárolnak akkor hoznak nekünk felvágottfélét, vagy egy doboz kakaóport vagy mikor mit, mindig valamit aminek tuti hasznát vesszük. Néha meghívnak hétvégén ebédre, vagy ha látogatóban vagyunk akkor csomagolnak zöldségfélét, vagy főttételből annyit amit a gyerekek megesznek egy vacsira mondjuk.

Anyukám abban szokott segíteni, hogyha hülyén vagyok beosztva akkor az oviba-bölcsibe hozza/viszi őket reggel vagy du ( ja, 4 és 2,5 évesek a gyerekeim), vagy most pl vett nekik bábszínházbérletet és havi 1x viszi őket majd, a nagyobbik meg jár néptáncra, azt is anyukám fizeti. Illetve most az őszi ruhatárhoz kaptunk néhány darabot mindkét nagymamitól pl zoknikat, meg 1-1szabadidőszettet... ilyesmiket szoktak venni ha látnak olcsón jót.

Amúgy én is úgy vagyok, hogy mindig félre van téve egy kis pénz hogyha látok valami rettentően jó áron ruhát akkor inkább megveszem és elteszem míg jó lesz (1-2 szezonnal előtte pl) és nem akkor kell megvenni horroráron amikor már kéne, hanem csak előveszem a szekrényből. Pl 50-70%-os akcióban szezonvégi kiárusításokat, meg utolsó darabos akciókat figyelem mindig. Ezen nagyon sokat spórolok.

Nekem csak 17 hónap van a gyerekek között, a nagyobbik lány, a kicsi fiú... illetve nem is olyan kicsi, egy súlyban vannak és a ruhákban is csak 1 méretkülönbség van köztük. Épp ezért amit csak lehet azt uniszexet veszek vagy fiúsat hogy a kicsi is hordhassa lehetőleg (de midig valami nagyoncsajos kiegészítővel kombinálom a lánykának hogy azért ne legyen elfiúsítva szegénykém), ezen is spórolok valamennyit hogy a kisebb tud örökölni a nővérétől pl télikabát meg hasonló drágább holmik. A lábbeliket nem öröklik egymástól (gumicsizmát igen, de ez nincs rajtuk annyit hogy kitapossák) és csakis kifejezetten minőségit veszek rájuk, de mindig akciósan, olcsón és legfeljebb áll a szekrényben pár hónapot...

2012. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Látom nagyon szépen tudsz spórolni. Remélem, én is megtanulok igy gazdálkodni majd. Most is spórolós vagyok, de úgy érzem,takarékoskodhatnék még jobban is, főleg hogyha meglesz a babánk.

SOk egészséget nektek!

2012. szept. 19. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!