Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai uh. A kérdésem a...

Genetikai uh. A kérdésem a következő,17 hetes pécsi kismama vagyok, az afp eredményem 22,8, a mom 6.8 lett. Ez tényleg nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Egyébként a megyeibe járok. Kicsit megijesztettek hogy rossz az eredményem, most töltöttem be a 35-öt.6-án megyek uh-ra a klinikára, ez mivel másabb mint amit a megyeiben csinálnak? Ez az ugynevezett genetikai uh? Tanácsadásra is kell kérjek időpontot, ezt ma mondták.
2009. júl. 31. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon magas. A lényeg hogy meglegyen a genetikai UH, és ott látható igazán hogy van-e valami gond, vagy hogy minden rendben van.

Igazából az AFP szokott rossz eredményt adni, ha rossz időpontban veszik le ( pl. nekem az első kisfiamnál a 16 héten a másodiknál a 18-dik héten vették le, ahány ház annyi szokás.... )

A genetiki UH után okosabb leszel.

Szorítok hogy minden rendben legyen!!!

2009. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia


ugyan olyan lesz az UH vizsgálat, csak a klinikán egy modern UH gép van, az jobb mint ami a megyeibe van, nekem anno azt mondta a dokim, ne aggódj nem lesz semmi baj, majd írd meg hogy mi volt

2009. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia.az eredmény tényleg nem jó,de hát hallottunk már sok téves eredményről.Én is a megyeibe járok.a tanácsadáson nekem csak felajánlották az amniocentézist,mert én meg 36 vagyok.Nekem nem volt muszáj,de elvégeztettem,2 hét múlva postázták az eredményt,amibe beleírják a baba nemét.Nem kell még megijedni,újabb vizsgálatok várnak rád.
2009. aug. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia, ez elég alacsony, nekem az afp 29 a mom meg 0,71 volt és irány a genetika, 40 körül kéne lennie az afp nek, a momnak , meg 0,9 asszem. de ott megnyugtattak, hogy egy nap vagy huszan mennek ezzel a problémával, és csak kevésnél találnak , tényleg komolyabb problémát. Attól is függ, hogy te hány éves vagy.Nekem azt mondta a doki , mivel az arcát nem látták, hogy nem kell magzatvizet venni, mert A 21 ÉVEMMEL NAGYON KEVÉS ESÉLY VAN A DOWN-KORRA, CSAK 3-DIKÁN CSINÁLNAK BENT EGY SZÍV UH-OT MERT SOK LETT A MAGZATVIZEM., NE IZGULJ:)))
2009. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, most néztem hogy elmultál, 35, ne izgulj, majd írj , hogy mi volt:) 26 hetes km
2009. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg ne aggódj, a rossz eredmény lehet attól hogy nem pont akkor vették le a vért, amikor kellett volna. Én egyébként úgy hallottam hogy ez az egyik legmegbízhatatlanabb vizsgálat! Szurkolok hogy minden rendben legyen veletek! Egyébként én is a Megyeibe járok, jövő héten megyek AFP-re. A 18 hetes UH-t mindenkinek a Klinikán csinálják, mert ott egy sokkal korszerűbb gép van! Majd írj hogy mi újság!!!

2009. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

HA A 12.HÉTEN VETTEK TŐLED KOMBINÁLT TESZTET,ÉS AZ JÓ LETT,AKKOR NEM KELL AGGODNI AZ AFP MIATT.SZERINTEM.ATTÓL FÜGGETLENÜL NEM A LEGTÖKÉKETESEBB AZ EREDMÉNY.

NE AGGÓDJ,REMÉ

LJÜK TÉVES RIASZTÁS!

27+1 KM

2009. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


köszönöm mindenkinek a válaszokat!!! Csütörtökön megyünk, úgyhogy utána mindenképp jelentkezek!!!

2009. aug. 3. 09:40
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megvolt az uh, hát nem voltak valami kedvesek, lecsesztek hogy miért a 18-ik héten mentem, ha nem jó az afp eredményem. A megyeibe a 16-ik héten csinálják, igy nem lehet előbb, látszik hogy mennyire vágja egymást a két kórház. Az uh-os doki szerint az afp-re nem lehet teljesen adni, az uh szerint minden normális.

A genetikai tanácsadáson is ugyanaz volt a helyzet, mivel az amniocentézist, csak a 18 hétig csinálják. Hétfőig kaptam haladékot, hogy válaszoljak, akarjuk-e a magzatvízlevételt vagy sem.

Hát nem is tudjuk, kicsit félek tőle. Többektől hallottam, hogy utána pár napot pihenni kell, semmi emelgetés, ezt nem lesz egyszerű megtenni a 18 hónapos kisfiam mellett. Sok segítségem nincs, nagyszülők messze laknak, párom dolgozik.

Szerintetek csináltassam meg???

2009. aug. 8. 11:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha az UH-n minden rendben, akkor nem lesz gond. Az AFP-ről én is azt hallottam hogy nem igazán megbízható és elavult vizsgálati módszer. A magzatvíz mintavételnek bár papírforma szerint nem nagy a vetélési aránya, én mégis már sok olyan nővel találkoztam, akik ezért veszítették el a kisbabájukat. Ha nem tudsz pihenni, akkor pedig sajnos még nagyobb ennek a veszélye. :(

Én valószínűleg nem vállalnám, de ezt Neked kell eldöntened!

2009. aug. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!