Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha abortusz akkor én hagyom...

Rezedanett kérdése:

Ha abortusz akkor én hagyom el, ha baba akkor meg ő engem!?!

Figyelt kérdés

27 éves vagyok , túl vagyok egy 8 éves kapcsolaton, most 7. hónapja van egy párom, akit jobban szeretek, mint eddig bárkit, ő 1 éve vált el (nem miattam), van két gyönyörű lánya, 7 és 10 évesek.

Akiket nagyon imád, és én is jól kijövök velük. Együtt voltunk most nyáron 4-en nyaralni is. Most csináltam egy terhességi tesztet és pozitív lett, boldogan elújságoltam a páromnak és ő azonnal nemet mondott és azóta is azt mondja, hogy el kell vetetni. Ő nem akar most majd csak 2 év múlva. Hivatkozik arra, hogy még nem teremtette meg a válása óta a hátteret, most akar vállalkozást indítani, és most neki nem hiányzik egy gyerek a nyakára. Persze gyerektartást is fizet a 2lányra. Az anyagi körülményeinket nézve én is és ő is dolgozik, 5 hónapja az én lakásomban élünk, neki gyerektartást kell fizetni , nekem meg hitelt. 2 napja sírok folyamatosan, én már nagyon szeretnék kisbabát, és ő benne látom és tapasztalom is hogy nagyon jó apa. Folyamatosan azzal vígasztal, hogy ő mennyire szeret és hogy higgyem el 2 év múlva lesz közös gyerekünk. Igazából jövő héten megyek el a dokihoz, és akkor lesz biztos hogy terhes vagyok . De már teljesen kivagyok lelkileg. Ha el kell hogy vetessem , akkor biztos hogy többet nem tudok úgy ránézni a két gyerekére mint eddig,az jutna eszembe hogy ők élhetnek az én babámat meg meg kell ölni  meg rá sem, mert borzasztóan fáj hogy nem támogat. Ha meg megtartom a babát, valószínű egyedül maradok, mert már megkaptam tőle , hogy nehogy megpróbáljam most megszívatni egy gyerekkel. És hogy biztos direkt csináltam, mert nem akarok kifutni az időből. Borzasztóan elkeserítőnek tartom ezt a helyzetet, mert attól is félek ha elvetetem , soha többé nem lesz gyerekem. De őt meg nagyon szeretem, de már nem vagyok benne biztos hogy ő is. 



2012. szept. 21. 11:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha ő ezt tudta, hogy még nem akar gyereket, akkor miért nem beszélt veled a védekezésről? Mert ha tudta, hogy nem védekeztek, akkor azért nem kis szerepe van abban, hogy terhes lettél.

Amúgy meg azért olyan nincs, hogy elhatározom, hogy 2 év múlva lesz egy gyerekem. És ha közbejön valami? Családi gondok, pénzügyi gondok vagy ami még szintén előfordulhat, hogy akkor nem fogsz majd teherbe esni?

Én azt gondolom, hogy ha szeretitek egymást, megvan az anyagi háttér is, én úgy, ahogy te sem, én sem szeretném elvetetni.

De a párod helyett sem dönthetsz. De ez durva, hogy ha megtartod, akkor elhagy. Mindkét félnek ugyanannyi szerepe van abban, ha összejön egy baba, viszont ha te megtartod, akkor megszívatod? Szerintem meg az ő részéről zsarolás ez, mert ő is ott volt, mikor fogant az a baba.

Szerintem üljetek le és beszéljétek meg. Mond el, hogy te meg akarod tartani, hogy szeretnél babát, milyen félelmeid vannak.

2012. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
szerintem ha ilyeneket mond neked, nem szeret téged, ne haragudj ezért, de én így látom... különben én a helyedben megtartanám, ha pedig ezért hagy el, még minidg lesz egy gyönyörű gyermeked... ha pedig elveteted akkor nem tudsz többé ránézni, és örökké mardos a lelkiismeret,, ezt jól látod, főleg, h ő majd két év múlva akar egyet...nem két év múlva lesz közös gyereketek, már most is van egy! annyira nem nagy táv ez, nem mindegy, hogy most vagy két év múlva?
2012. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Hát,én nem hinném el,hogy 2 év múlva akar közös gyereket.Olcsó trükk.Az a mondata,hogy "nehogy megpróbáld most megszívatni egy gyerekkel" MINDENT elmond(azon túl,hogy minősíthetetlen).Van saját lakásod,munkád,nem a semmire vállalod.Ráadásul nem 20 éves csitri vagy.Én el nem dobnám a babámat egy férfiért!Drukkolok,hogy jól dönts!2gyerekes+39hkm
2012. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyedben nem vetetném el, ha igazán szeret akkor kitart melletted ha meg elhagy a legnagyobb szükségben soha nem is szeretett. 27 éves vagy most a legalkalmasabb az idő a gyerek válallásra, lehet hogy nem lesz több lehetőséged. Egy férfi ezt nem érzi át, ők máshogy gondolkodnak. Benned egy kis élet növekszik, egy aprócska ember a te gyermeked, képes lennél megfosztani az életétől csak mert a párod azt mondja. Pasid lehet még száz, de ezt a babát már sose kapod vissza.
2012. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek az elsővel. Én is elgondolkodnék rajta, hogy tényleg szeret-e, ha így áll a dologhoz, és ilyen keményen is fogalmazott, ahogy írtad. Teljesen jogos, hogyha arra kényszerít, hogy elvetesd, akkor már később nem akarnál tőle semmit. Én a helyedben megtartanám a babát, mert úgy látom, tényleg nagyon megviselne, ha elvetetnéd, és egy életre bánnád. Talán az idő múlásával megbékél a dologgal, remélem, így lesz. Ha mégsem, akkor én nem lennék olyan biztos abban, hogy ő akkora nagy jó fej.
2012. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Első vagyok, helyesbíteném az egyik mondatomat, hogy helyette nem dönthetsz. Dönthetsz, de ha vele akarod elképzelni a jövődet, akkor ezt közösen kell megbeszélnetek. De nyilván nélküle is megtarthatod és felnevelheted a kicsit, mert nagyon sok boldogságot fog hozni az életedben, ebben biztos vagyok, csak tudom, hogy az ember nem egymaga készül a gyerekvállalásra, hanem úgy lenne a jó, ha ketten. És ezért javaslom, hogy beszéljétek meg.
2012. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%

egyetértek az utolsó válaszolóval...Én nem mondanám h nem szeret, biztosan szeret a "maga módján"...de az ilyen szeretet ("meg ne próbálj megszivatni egy gyerekkel") kinek kell/elég? ne haragudj, de nagyon kiábrándítóan, önzően viselkedett a párod.

Döntésed meghozatalában csak magadra és a babádra koncentrálj! az elvetetem a "kedvéért" nem szokott "megtérülni"..

sok erőt neked!

2012. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Kiki01 ***** válasza:
86%
Szegény! Nagyon sajnálom hogy a párod választás elé állított. Még soha nem válaszoltam ilyen jellegű kérdésre, merthogy ebbe nem illik másnak beleszólni, mindenki maga kell hogy eldöntse. Most mégis azt mondom hogy nehogy elvetesd, és nem azért mert később nem lehetne gyereked, mert ez nem igaz, hanem azért mert nehogy már csak úgy eldöntse a párod egyedül hogy élni hagyjátok-e a közös gyereketeket. Szerintem ebben neked is van szavad, sőt, igazából neked nagyobb, merthogy a nevelést nagyrészt te végzed. Bárhogy is döntesz, drukkolok hogy jól gyere ki belőle!
2012. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én is 27 éves vagyok, és igaz én már két éve vagyok a párommal de egymástól 150km-re lakunk( hétvégi kapcsolat) és neki az elmúlt egy évben nem sikerült munkát találnia miután leépítés volt az előzőnél. Jött a baba mert jönni akart. Ha nem akarta volna akkor sem vetettem volna el 27 évesen az első babámat. Ha tényleg szeret a párod akkor meg lehet vele ezt beszélni. Nehézségek és ellenérvek mindig lesznek sajnos mert nem élünk könnyű világot. De fiatalabb nem lesz az ember és igen én is úgy voltam vele mint Te, hogy mi van ha abortusz után úgy járok , hogy nem lehet több gyerekem vagy nem lesz egészséges. Szóval én megtartanám a helyedben és a párod melléd áll ha fontos vagy neki. Ha nem akkor ezt a kapcsolatot legalábbis szerintem megette a fene mert egyikőtökben biztos tüske lesz akárhogy is döntesz. Drukkolok 24hkm
2012. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Rúgd ki a fickót. Meg fog döbbenni, hacsak nem akar már régóta szakítani veled.

Nagyon keserves lehet, hogy most döbbensz rá, mennyire csak a saját kényelmét nézi, és te meg a közös gyerek valójában egyáltalán nem érdekli.

Ne hidd el, hogy majd két év múlva... Először is egyáltalán nem biztos, hogy két év múlva újra terhes leszel. Ez biológia (és pszichológia), nem pedig internetes árurendelés, bár főleg egyes férfiak szereik így tekinteni.

Szóval rúgd ki a fickót. Meg fog döbbenni, hacsak nem akar már régóta szakítani veled.

Utána döntsd el, megszülöd-e a kisbabát, és ha igen, te neveled föl, vagy örökbe adod. A vér szerinti apának ehhez semmi köze (a törvény szerint).

Ha megszületett a kisbaba, és az apja megpróbálja visszakönyörögni magát, esetleg újra gondolhatod a dolgot, de sose felejtsd el, milyen önzőn viselkedett, mikor terhes lettél, ne építsd rá az életeteket.

A gyereknek viszont jó, ha van apja is, úgyhogy bármilyen nehéz neked, a kapcsolattartásukat támogatnod kell. Ehhez egyébként törvényes joga is van a gyereknek és az apának is.

2012. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!