Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érvekkel győzzem meg a...

Milyen érvekkel győzzem meg a férjem hogy ne vetessük el a babát? Nagyon magamba vagyok zuhanva!

Figyelt kérdés

második baba lenne,fogamzásgátló mellett estem teherbe.

négyhetes kismama vagyok.

a férjem szinte követeli az abortuszt..

mert hogy kicsi a lakás, nekem csak a gyes jár, neki ebben a téli időszakban semmi melója nincs majd tavasszal indul be.

Nem nyomorgunk de nem is vagyunk jó anyagi helyzetben.hitelünk nincs, autónk sincs, biciklin járunk.

a babának mindene meglenne a lányom után minden van,csak egy babakocsi kéne, meg ugye pellus,.


de már a férjem a jövőről beszél hogy éhen fogunk halni 2 gyerekkel,ő kijelentette hogy nem akarja ezt a babát, majd dolgozzak én is 2-3 évet és majd utána.

tudom hogy idővel megenyhülne pláne ha nőne a pocakom és kiderülne hogy kisfiú,ugyanis a másik gyerekünk kislány.

A munkahelye eléggé instabil..


én hova menjek melózni terhesen??


sajnos csak gyes jár, tudom mennyibe van egy gyerek,de félek ha elvetetném akkor többé nem lehetne annyi rosszat hallani ezekről a dolgokról


Anyósom is mondta hogy : vetessem, el nem baj ha nem lehet több gyerekem, mellesleg szentül hiszi hogy direkt csináltattam fel magam ami hazugság!


nagyon el vagyok kenődve , eleinte én sem akartam ezt a babát az anyagiak miatt, de mostmár szeretném,rettegek az abortusztól..


szóval nem tudom mi lesz velünk, én felajánlottam hogy váljunk el felnevelem én a 2 gyereket, persze nem szólt semmit tudom hogy szeret, de ő nagyon nem akarja ezt a babát..


neki csak a meló lenne a lényeg, én vezetem a háztartást, nevelem a gyerekeket, minden rám zúdul úgyis, de a melóhellyel mindig hadilábon áll,..

le szeretnék tenni némi pénzt havonta, azt sem akar, mert ő nem akar nyomorogni,..

szóval nem is ragozom..


ti mit tennétek ha a férjetek ezekkel a dolgokkal állna elő?


2012. febr. 29. 16:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%

Egy baba 2 ember döntése, nem az anyósé.

Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy. Régen voltak sokkal szegényebb emberek. Én mikor megtudtam terhes vagyok, akkor mentem el dolgozni. Nem szóltam, csak amikor összeestem. Felvettek, nem rúgtak ki, mert látták akarom és 200%on teljesítettem. Albérletben laktunk nem akartunk gyereket, mert épphogy kijöttünk a fizuból rezsi stb. ÉS saját lakás először. Most 5 hónapos kislányom van, és lehet később nem is lett volna.

2012. febr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

igen ám csakhogy nem tudom hova tenni a lányom!

bölcsibe már nem veszik fel, mellesleg az is pénzbe kerül, jövőre megy oviba.

most lépcsőházat takarítok mellékállás féleség, de csak ez a + bevétel a kasszába..

a rezsink se sok..

csak hát a férjem nem akar nyomorogni..

Tudom hogy tiszteletben kell tartanom a döntését de egyszerűen képtelen lennék elvetetni...

2012. febr. 29. 16:50
 3/47 anonim ***** válasza:
38%
Sajnálom, de én is a férjeddel értek egyet :-( Ha most is csak GYES-t kapsz, nem sokat dolgozhattál, két gyerekkel szinte biztos, hogy nem is fogsz munkát kapni. És ha elváltok, miből neveled fel? A gyerektartásból?
2012. febr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos pedig kényszeríteni nem lehet, ha nem akarja. Jó, persze, az abortuszra meg ő nem kényszeríthet téged, ez egyértelmű, de simán el tudom képzelni, hogy megromlana a kapcsolatotok, ha megtartanád a babát. :( (Már, ha egyedül döntöd el, úgy értem.)

Megpróbálhatsz vele beszélni, de ha nem hajlandó engedni... :( Sajnállak titeket, ez nagyon hülye helyzet. Én mindkettőtöket megértem - igazság szerint, őt is.

2012. febr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem neked is és a férjednek is egyaránt igazatok van. Anyósodra meg semmi köze hozzá, nem ő szüli és a férjed nem neki csinálta!

Igazad van, ha nem akarod elvetetni, mert nyilván a második gyerkőcöt is ugyanannyira szeretnéd, mint az elsőt, abban is, hogy félsz, ha elveteted több nem lehet.

De a férjednek is igaza van abban, hogy nem akarja rossz anyagi körülmények közé bevállalni, mivel ugye nem tervezett gyerek volt.

Gondolj bele, hogy mennyi mindent meg kell adni egy pici gyereknek, tápszer, ha nem tudsz szoptatni, pelenka, tisztálkodó szerek, stb. és bizony gyesből ezt nagyon nehéz finanszírozni. És egyre nehezebb. Nekünk is van egy 17 hónapos kisfiúnk és őrület, hogy születésétől fogva mennyire megdrágult a pelenkától kezdve a bébiételig minden.

És ha férjednek nincs biztos állása, még nagyon bizonytalan se, akkor tényleg én végiggondolnám, hogy hová szülök gyereket.

Az előttem szólóval teljesen egyet értek, hogy ezt ti ketten hoztátok össze, még ha nem is akartátok, a döntést közösen hozzátok meg!

2012. febr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

sajnálom, de én is a férjeddel értek egyet :-( Ha most is csak GYES-t kapsz, nem sokat dolgozhattál, két gyerekkel szinte biztos, hogy nem is fogsz munkát kapni. És ha elváltok, miből neveled fel? A gyerektartásból?



erre a válaszra:

azért azt nem hinném hogy 2 gyerek mellett nem tudnék dolgozni, más is dolgozik,akkor minden 2 gyerekes anyuka munkanélküli lenne..

és dolgoztam, csak mindenhol minimálbérrel voltam bejelentve, és a gyedem is annyi lett volna mint a gyes..

és a válás csak egy feltételezés volt,

nem hiszem hogy elválna szeret, csak azt hiszem idő kéne neki hogy felfogja újra apuka lesz.


nem így terveztük, senki se hibás..csak félek hogy az abortusz miatt nem lehetne több gyerekem,..

2012. febr. 29. 16:59
 7/47 anonim ***** válasza:
32%

Abortusz után is teherbe szoktak még esni tudtommal. Ugyan nem volt még abortuszom, meg tudom, hogy előfordulnak "komplikációk", de azért nem hiszem, hogy ez olyan általános lenne.

Ráadásul, ha az abortusz mellett döntötök, akkor nem szabad húzni az időt, minél előbb kell.

Szóval, szerintem első körben beszéld meg a lehetőségeidet és lehetséges következményeket egy orvossal. Ha tud, menjen veled a férjed is. (Lehet, hogy amint kezd komolyabbá válni a dolog, meg is gondolja majd magát.)

2012. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
69%
Érdemben nem sokat tudok segíteni,de kívánom,hogy a lehető legjobb döntést hozzátok.Az anyós NÉLKÜL!!E.
2012. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen azzal egyetértek, hogy egyikőtök sem hibás és ez egy nagyon szar, nehéz helyzet!

Én is anya vagyok.

DE gyerek is voltam, akinek a szülei (pontosabban az anyukája) úgy gondolta, hogy "majd lesz valahogy" "meggondolja magát" "szeret minket". Hát nem így lett. Lelépett, én nélkülözve és apa nélkül nőttem fel. Szeretem a húgomat, de ettől még el kellett mennem 16 évesen dolgozni :-(

2012. febr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
40%

Nézzétek együtt végig ezt a videót!Szerintem garantáltan meggondolja magát!És ez a nem az a durva videó, megható és szomorú!Nézzétek végig, és utána döntsetek!

http://www.youtube.com/watch?v=2HB0TV3-uLE

2012. febr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!