Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 43 évesen terhesség, megbántát...

43 évesen terhesség, megbántátok, minden rendben volt?

Figyelt kérdés

Elég érdekesen alakult az élet. Korábban mindent megtettem, hogy terhes legyek, nem jött össze, most az vagyok, de félek a korom miatt.

Van két (örökbefogadott) kamasz/kiskamasz fiam, szóval boldog vagyok, már letettem arról, hogy én szüljem meg a gyermekem.

De most terhes lettem. Az egészségügyi vonzatáról már beszéltem az orvosommal.

Inkább arra lennék kíváncsi, milyen idősebben kisgyereket nevelni. 50 éves elmúlok, mire a baba iskolába menne. Akik későn szültök van elég energiátok, türelmetek? Később a kamaszkor?

A férjem 5 évvel idősebb tőlem. Eléggé megijedtünk, jöhetett volna 5 évvel korábban :)



2012. okt. 8. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

elöször is gratula


sok vizsgálatod lesz a korod miatt de szép egészséges babut kivánok neked én mindenképp beválalnám

2012. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
5%
Az unokádnak fogják nézni szegényt. :S
2012. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
GRATULÁLOK!Én ugyan "csak" 40 leszek év végén(és van 2 saját gyerkőc)de bevállaltuk a 3. babát,aki 10 nappal ezelőtt született...ne ijedj meg,valamivel több vizsgálatot kell csináltatni(én mondjuk a kromoszómavizsgálatot biztos,hogy megcsináltatnám,mint ahogy meg is csináltattam)de semmi extra.És jöhetett volna,de látod,nem jött.Úgy látszik most van itt az ideje!Sok boldogságot,és jó egészséget Nektek!
2012. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Én múltkor nézegettem 1850-es évekbeli születési anyakönyvet, és azt fedeztem fel, hogy teljesen tévesen van az a köztudatban, hogy régen a nők fiatalon szültek. Egészen pontosan fiatalon IS szültek, de - fogamzásgátlás híján - szülőképes korban bármikor szülhettek, sokszor úgy is, hogy valaki mondjuk özvegyen maradt, és az új házasságból negyvenes éveiben született gyereke. Szóval alapvetően ez a természet rendje!

Ha most jött, hát most jött, nem ez az általános manapság, de meg fogjátok tudni oldani! :)

2012. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívből gratulálok!

A babák megfiatalítják a nőket, így Téged is!

Kockázat lehet 5 évvel fiatalabban is, nem hinném, hogy most sokkal több.

Nem véletlen a kis ajándék! Mindegy, másnak mikor hány évesen adatik meg, nektek most jött és így lesz kerek a család!

Jó egészséget Nektek!

2012. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

41 leszek a szülésre, és mindösszesen egy vérvétellel volt több. Ugyanis a kombinált teszt egy vérvétel és a 12. heti UH, ami amúgy is lenne. Mivel a kombinált teszten nagyon jó eredményt kaptunk, a doki azt mondta, ha nem akarom, nem fontos megcsináltatnom a magzatvízvételt. A doki már ekkor látta, hogy jó a tarkóredő, jó az orrcsont (ami szintén lényeges a down kór szűrésben) és lezáródott a gerincoszlop.


Anyagilag kissé több a várandósság, mert nem bíztunk semmit a kórházra, hogy mindent tisztán lássunk. Így a kombinált teszt 30 ezer volt, a 21. heti UH 25 ezer (mert az is genetikai, de amúgy is lenne UH). Erre a 21. hétre már olyan állapotban volt a picilány, hogy a doki mondta, teljesen egészséges, minden csontja úgy van és akkora, ahogy annak lennie kell.


A következőkre is magándokihoz megyünk, de azok már csak 10-10 ezer lesz.


Első terhességem, mindenki csodálkozik a koromon, mert fiatalabbnak néznek. A férjem 6 évvel fiatalabb. Általában a 80-as korosztállyal találom meg a közös hangot.


Tervezett picur volt, január végén alakult úgy anyagi helyzetünk, hogy azt tudjuk mondani, hogy akkor mindent bele.


És most boldogan és nagyon várjuk a finist. Még két hónap, és a kezünkben tarthatjuk a picilányt. :) Én nem félek a kamaszkortól sem, a habitusunk szerintem nagyon jó, és nyugodt kislányt tudunk nevelni. Én az elejétől tudtam, hogy picilány lesz, az ismerősök pedig egytől egyig mondták, hogy hozzánk kislány illene.


Az ismeretségi körömben jónéhány olyan van, hogy pl. huszonegykét éves korra a szülők 70 felett voltak, de van 30-as ismerősöm, akinek 50 éves, de 70-nek látszó szülei vannak. Van 65+50 éves ismerősöm, akiknek 7 éves a gyerekük. És van 35 éves, akinek unokája is van már, és az anyuka szintén már 50-nek látszik.


A kapcsolat a szülő és a gyermek között mindenhol jó, és a szülők sokkal megfontoltabban sokkal komolyabb gondolkodású tiniket neveltek fel, nem a neten magamutogató exhibicionistákat, éjszakázni és italozni járókat.

2012. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
6-os, szépeket írsz, de azért az utolsó bekezdésedet kikérem magamnak a "fiatalabb" szülő korosztály nevében! :o)
2012. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, kérlek, tényleg hülyén hangzik ez a mondatom.
2012. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha "elvetetnéd" a lehetőséged, hogy anya legyél, életed végéig bánnád.

Azon már nem tudsz változtatni, hogy most jött, nem 5 éve. Már csak azt döntheted el, megtartod-e.

Szerintem hozzá fogtok fiatalodni a babához. :)

Jó egészséget!

2012. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a többiekkel. Nem véletlen történt most, és örökké bánnád (szerintem), ha nem vállalnátok. Hidd el, tényleg megfiatalít. ;)
2012. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!