Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a cigi és az...

Terhesség alatt a cigi és az alkohol mennyire van rossz hatással a magzatra?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki rendszeresen dohányzik és napi szinten megiszik fél-egy liter bort és alkalom adtán rendesen be is csíp. Károsíthatja a magzatot? Mennyi az esély rá?
2012. okt. 12. 15:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha ez neked nem nyilvánvaló, és meg kérdezed, akkor szerintem édesanyád is ivott és dohányzott mikor téged várt...
2012. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

elég nagy remélem csak feltevés és nem valóságos a kérdés

mert szánalmas az ilyen "kismama"

2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszod! Figyelj,én tisztában vagyok vele,h valamilyen szintű alkohol már károsan hat,viszont nem tudom,h mennyi az a határ és,h mennyi esély van a fogyatékosságra és egyáltalán mien rendellenességeket okozhat.És sok terhes anyukát látni cigivel a szájjában. Ráadásul egy ismerősöm épp ebben a cipőben jár,mint amit leírtam. Ő nem hiszi,h a gyerekének baja lehet,csak az egész baráti köre le van döbbenve,h így viselkedik. Remélem azért a babának nem lesz baja.
2012. okt. 12. 15:45
 4/26 anonim ***** válasza:
55%

Ezt most komolyan kérdezed?

...

2012. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Mit mennyi az a határ?????? A határ: 0 . Kb. ilyen egyszerű.

Az összes dohányzó,alkoholizáló kismamának eltörném a kezét.

2012. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2. válaszoló,neked is köszi! Sajnos nem feltevés.A kismama a napokban fog szülni és végig úgy élte az életét,mint egy kamasz.
2012. okt. 12. 15:48
 7/26 anonim ***** válasza:
Ezt hívják költői kérdésnek :)
2012. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Nos, tudom, hogy le leszek pontozva, de nőgyógyász mondta a következőt: természetesen az a legjobb, ha az anyuka teljesen le tud szokni, de vannak esetek, amikor a dohányzás hirtelen abbahagyása sokkal károsabb a magzatra, mint napi néhány (!) szál cigaretta. Az a néhány az napi max. 5-öt jelent. Mivel a nikotin drog, ezért bizonyos esetekben komoly megvonási tünetek jelentkezhetnek, amelyek kimondottan károsak a babára. Szóval MÉRTÉKKEL a dohányzás elfogadható, különösen a terhesség elején.

A fő kockázat egyébként a kis születési súly, a méhlepény meszesedése.


Alkohol esetében szintén a mértékletesség elvét kell követni: ha terhesen valaki megiszik ALKALMANKÉNT egy-egy pohár bort, vagy egy pohár sört, abból nem lesz baj. Ha rendszeresen, nagy mennyiségben fogyaszt alkoholt, az már komolyan károsíthatja a magzatot.


Esélyt senki nem tud mondani... sőt, olyan gondok is lehetnek, amelyek nem a születéskor vagy az első 1-2 évben jelentkeznek, azért nincs pontos statisztika. A lényeg, hogy a dohányzás és az alkoholfogyasztás mindenképpen növeli a kockázatok esélyét.

2012. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

akkor csakgratulálhatsz neki!!!! ép eszü ember ilyet nem csinál magzatával már bele se merek gondolni mi lesz ha a kicsi megszületik


nincs oylan hol a határ a cigizésnek és alkoholnak. nincs olyan!!!!!!!

vagy ez avgy az!!! vagy gyereket akarsz ő érdekébe ezekröl lemondasz vagy ne legyen gyerek idd magad le a sárgaföldig és cigizd el a tüdödet de aztnán ne állj sorba uj tüdöért

2012. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
6%
Jaj istenem hát jól tette idióta Nők .
2012. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!