Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a cigi és az...

Terhesség alatt a cigi és az alkohol mennyire van rossz hatással a magzatra?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki rendszeresen dohányzik és napi szinten megiszik fél-egy liter bort és alkalom adtán rendesen be is csíp. Károsíthatja a magzatot? Mennyi az esély rá?
2012. okt. 12. 15:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19%
Kimutatták angliai tudósok, hogy már 2 korty alkohol is ártalmas a magzatra nézve.
2012. okt. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Kissbe ***** válasza:
79%
Most várom az első babámat 22hetes vagyok,SOHA életemben nem ittam egy korty alkoholt se,amúgyis sportolok,nem cigizek.Bekerűltem 16hetesen a kórházba,az a helyzet,hogy kivétel nélkűl minden orvos azt tanácsolta,hogy minden nap este evés előtt igyak meg egy kupak jó minőségü(metaxa 5csillag)konyakot.Mert a méhet ellazitja,nekem a sok méhösszehúzódás volt a gond.Azt mondták az orvosok régen (Debrecen Klinika)infúzióba kapták a kismamák a konyakos keveréket.Csak megszünt ott a gyár ami gyártotta.Azt mondanom se kell,hogy utálom,de tényleg használ,azóta nem keményedik a pocim:-)Én a picimért bármit megtennék,ha ezzel őt védem!Ha valaki meg vérszegény,a jó minőségű bort ajánlják (0,5dl).Lehet lepontozni,de ha valaki,akkor én világ életemben az egészséges életmódot követtem.
2012. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Kissbe ***** válasza:
Visszatérve a kérdésre,nagyon káros az alkohol olyan mennyiségbe amit leirtál!A cigiről nem is beszélve!Mikor szivja a cigit,a magzat fullad,nem kap elég oxigént!
2012. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ez a két korty alkohol azért túlzás.Én 18 hetesen elkezdtem keményedni és egy korty konyakot rendelt el a doki...


Az, hogy valaki ilyen felelőtlen "anya", arra meg szavak sincsenek.Más végig izgulja a terhességet,hogy minden rendben legyen -mert van így is sok dolog, amivel ijesztgetnek- más meg kockára teszi a babája egészségét...az ilyen inkább költsön a fogamzás gátlásra....A babát nagyon sajnálom, mert az anyja hülyesége miatt, ki tudja milyen betegséggel fog küzdeni élete során....


35 hkm

2012. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, úgy értettem, hogy a 11es válaszoló véleménye túlzás...
2012. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Kissbe ***** válasza:
14-es válaszoló,te minden nap ittad az egy kortyot?Nekem minden nap mondta az orvos.De olyan félve iszom,de tényleg,azóta nincs semmi gond.Veszélyeztetett vagyok,ezért gyakrabban járok az orvosomhoz controlra,és minden a legnagyobb rendben:-)
2012. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
14 es vagyok, nekem azt mondta, hogy igyak egy kortyot reggel...ha szükséges, akkor délben is...és ha nagyon muszáj este is...hála Istennek 3szor nem kellett egy nap, de volt egy időszak, amikor minden nap kellett egy korty és a szépen "helyretette" a dolgokat.Aztán szépen megszűnt a túlzott keményedés, de azóta nem iszom.Egyébként tényleg nagyon hatásos volt.
2012. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%
8-as! azt írod, hogy a cigi elhagyása miatti elvonási tünetek rosszabbak, mint az a napi 5 szál. na akkor ezt gondold már végig: legkésőbb mikor a gyerek megszületik, onnantól nem kapja az adagot. tehát így is-úgy is lesznek elvonási tünetek, hacsak nem fújja az arcába a kedves anya a füstöt, születése pillanatától remegni fog szegény szervezete a nikotinért. és még a cigit is kapta x hónapon keresztül. hmmm.... hát nem győztél meg
2012. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is nagyon sajnálom a babát és nem értem,h ezt az apróságot miért nem tudta megtenni a születendő gyermekéért,h nem iszik és dahányzik(ilyen mértékben) a terhesség alatt.Na de mindegy is,nem igazán tudok ellene tenni semmit.

12-es és 14-es válaszoló,nektek pedig gratulálok a babához és sok boldogságot kívánok.

2012. okt. 12. 21:08
 20/26 anonim ***** válasza:
# 18: nem azt mondtam, hogy a gyereknek lesznek elvonási tünetei.. a nikotin nem jut át a placentán, a dohányzás "csak" meszesedést tud okozni. Az ANYA elvonási tünetei lehetnek károsak a magzatra, a perinatáris pszichológiában ugyanis azt mutatták ki, hogy a feloldatlan (!) stressz rendkívül káros a babára.
2012. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!