Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog ez, hogy...

Normális dolog ez, hogy ennyire félek a szüléstől? 37. hétben vagyok, egyre jobban izgulok és félek. Más is küzd ilyen érzésekkel?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy ne ilyen tragikusan fogjam fel a dolgokat. Talán közrejátszik az is, hogy cukros lettem, és még ez is stresszel picit, nehogy valami baj legyen vele!
2009. aug. 6. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ismeretlentől mindenki fél.Ezt senki nem tudja meg mi vár majd rá mikor szül.Kinek könnyebb,kinek nehezebb.Elfelejted a fájdalmat pár hét alatt és már a következőt fogod tervezni.Babáért mindenki aggódik,szerintem ez így természetes,mivel dolgozik az anyai ösztön.Nem lesz semmi baj,ti is túl lesztek rajta hamarosan,mint sokan mások.Kitartás!Sok sikert és jó egészséget mindkettőtöknek!3gyerekes anyuka.
2009. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a megnyugtató választ, remélem minden így lesz:)
2009. aug. 6. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy természetes dolog.Én hacsak a szülésre gondolok görcsbe rándul a gyomrom és érzem,hogy mennem kell a wc-re:D

Félünk a fájdalomtól,a nagyon nagy fájdalomtól, attól,hogy hogy a fenébe fogjuk kinyomni azon a kis lyukon(ami akkor nem is lesz olyan kicsi)egyetlen szem Mazsolánkat,attól is félünk,hogy hogy fog kinézni,nem lesz e csúnyácska,attól mégjobban,hogy nem lesz e baj,nem ront e el vmit vki és ezért nem lesz e beteg a baba,meg úgy alapból is...szóval félünk minden új dologtól:)

De nem kell félnünk,mert én megálmodtam, a szülést és csodás volt...addig nagyon féltem,azóta ha rossz dolgot látok vagy olvasok a szüléssel kapcsolatban és kezdek megijedni ez jut ezsembe:)


Úgyhogy ne félj te sem;)Hajrá lányok:D

2009. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális! Lassan egy éve túl vagyok rajta, de ne tudd meg, mennyire féltem. Nem is tudtam eldönteni, a császártól vagy a rendes szüléstől féljek-e jobban. Azután tudatosan készültem a természetes szülésre. Elolvastam jó pár szakirodalmat és szorgalmasan csináltam a lazító és légző gyakorlatokat, terhestornát, ittam a málnalevél teát, megvettem a homeós bogyókat, megnéztem a szülőszobát, fejben lejátszottam százszor mi hogyan fog történni. Ez valamelyest biztonságérzetet adott. A sors fintora hogy végül program császár lett, amiről viszont kb annyit tudtam hogy felvágják a hasamat. Így összevissza bénáztam utána, meg ámuldoztam hogy jééé homokpárna, jééé hormoninjekció. Próbálj meg minden (normál) eshetőségre felkészülni, ez segít majd megnyugodni kicsit és a kórházban sem fognak váratlanul érni a dolgok. Másrészt gondolj arra, bárhogy alakul, jó kezekben leszel, nagyon vigyáznak ma már ránk az orvosok.

Könnyű, szép szülést kívánok!

2009. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, majdcsak megnyugszom:). nem járok szülésfelkészítőre, és málnalevél teát sem iszom, próbálom hagyni, hogy magától menjenek a dolgok. bízom az orvosokban, szülésznőkben, csakhkát ugye az a kis félsz, az ott van. mégeggyszer köszönöm!
2009. aug. 6. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár hét múlva mikor már túl leszel az egészen és lesz egy szabad perced,légyszíves térj vissza ehhez a kérdéshez és írj egy kommentet,hogy végülis hogy sikerült a szülés,hogy vagytok.3gyerekes anyuka
2009. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés, rendben, megírom, hogy hogy éltem meg:), és köszönöm a válaszokat! szép napot!
2009. aug. 8. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!