Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség igazábol 10hónap?...

A terhesség igazábol 10hónap? És miért nem 36hét, ha 9hónap? Csak engem idegesit ez a kérdés?

Figyelt kérdés
Bocsánat mindenkitől,nagyon szeretem ezt az oldalt,de mikor ehez hasonlo kérdés van elkap az ideg.Nem régemn a szomszédom közölte velem,jobb ha tudom,hogy aterhesség 10hónapbol áll.Azt hittem a fejem a falba verem.És nem tudtam neki megmagyarázni.Ez tényleg ennyire érthetetlen?
2009. aug. 7. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a kétféle hónap használatból ered csak. Vannak a naptári és vannak a holdhónapok. Értelemszerűen az egyikből 9 hónap elég, a másikból meg 10 db kell :)

Mivel a köznyelvben a naptári hónapokat használjuk, szerintem az az alapértelmezés. Aki meg ilyeneken képes vitatkozni, azzal szemben jobb, ha nem veszed fel a kesztyűt, csak legyints rá és legyen boldog...

2009. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha ránézne a naptárra,látná,hogy nem minden hónap 4hétből áll pontosan.
2009. aug. 7. 18:09
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekem ezt írja a várandós kismamák kalendáriuma: Napjainkban túlhaladottnak tekinthető az a régi állítás, hogy a terhesség 9 hónapig tart. A terhességet ugyanis, nem naptári hónapok szerint számoljuk, hanem a hold mozgása alapján, így egy holdhónap éppen 28 nap. Ha a terhesség a szokásos 280 napig tart, az pontosan 40 hét vagy 10 holdhónap! Szomszédod nem mondott hülyeséget, úgy látszik ő már modernizálta a terhességi hónapok számítását magában, te meg lemaradtál kicsit. Mindkettőtöknek igaza van, mit kell ezen vitázni!?

2009. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak itt ennél sokkal hülyébb kérdések is :)
2009. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Így van a terhesség 10 hónapból áll. A férjem is állandóan bekeveredik a visszaszámlálásba, hogy hány hónap is van még hátra. Most vagyok a 6-ban de mégis decemberben szülök.
2009. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Felejtsük el a hold hónaspokat,a nőgyógyász nem aszerint számol.Aterhesség 9hónap,40hét.Utolsó válaszoló,számolj utánna.
2009. aug. 7. 19:13
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Elég tudatlan vagy és nem elég tájékozott. Lepontozod azt a választ amit nem vagy képes ép ésszel felfogni. Na az ilyenek miatt vagyok kiakadva mint te. Nehéz elviselni amikor másnak van igaza, mi? Pontozz le csak nyugodtan ... akkor is van aki 9 hónapot számol és vannak akik 10-et!
2009. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen elmélkedtem a minap. Hogy hova lesz 4 hét, ami a 40 hétből 9 hónapot csinál :). Szerintem is 10 hónap egy terhesség. Azért az tök jó, hogy nem csak engem foglalkoztat. :D
2009. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezen vitatkozni sem érdemes. Az emberek döntő többségének egy hónap az egy naptári hónap, tehát a január egy hónap, a február egy hónap, stb. És nem tévednek. Négy hét az egyenlő egy holdhónappal.

Egy terhesség 40 hét, tehát 10 HOLDHÓNAP, ami pár nappal több, mint 9 NAPTÁRI HÓNAP.

Ha az utolsó mensim dátumához (május 18.) napra hozzáadok 9 egész hónapot, akkor kapok február 18-at, mensi szerint pedig feb 22-re vagyok kiírva, tehát majdnem pontosan kilenc naptári hónapig vagyok terhes.

Ha valaki kérdezi, akkor én eszerint szoktam megmondani, hogy hányadik hónapban vagyok, nem a holdhónap szerintiben, mert hülyének néznének, amikor azt mondanám 39 hetesen, hogy mindjárt tíz hónapos terhes vagyok.

Megjegyzés: ez tényleg nem olyan dolog, amin vitatkozni kellene, jól meglepődtem, hogy le voltak pontozva az értelmes válaszok. Szerintem józan paraszti ésszel ezt mindenki ki tudja számolni, akinek van egy naptár a környékén, vagy kilenc ujja, de még ez sem kell hozzá.

2009. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit és nem vagyok tudatlan sem.De nem is akarok vitatkozni egy tudatlannal.
2009. aug. 7. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!