Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség igazábol 10hónap?...

A terhesség igazábol 10hónap? És miért nem 36hét, ha 9hónap? Csak engem idegesit ez a kérdés?

Figyelt kérdés
Bocsánat mindenkitől,nagyon szeretem ezt az oldalt,de mikor ehez hasonlo kérdés van elkap az ideg.Nem régemn a szomszédom közölte velem,jobb ha tudom,hogy aterhesség 10hónapbol áll.Azt hittem a fejem a falba verem.És nem tudtam neki megmagyarázni.Ez tényleg ennyire érthetetlen?
2009. aug. 7. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2009. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A 19.55-os valaszolo vagyok.

"Nem pontoztam le senkit és nem vagyok tudatlan sem.De nem is akarok vitatkozni egy tudatlannal."

Ha ezt nekem szantad, akkor megkerlek, hogy olvasd at meg egyszer, amit irtam. Kerlek vegyel kicsit vissza. Nem bantottalak, nem oktattalak ki, nem neveztelek tudatlannak, speciel epp azt mondtam, amit te. Es a szomszedasszonyodra celoztam, hogy ha ezt nem erti meg, nem latja at, akkor ne vitatkozz vele.

Nem akarom ezt a negativ indulatot es hozzaallast a terhessegi hormonokra fogni, de talan gondolt at ketszer, hogy mit mondanak, irnak neked es azutan serts meg szamodra vad idegen embereket.

Azon se lepodnek meg ezek utan, ha a szomszedasszonyodat is csak felreertelmezted volna egy idegesebb pillanatodban.

Sajnalom, hogy irtam, ennyit nem ert.

2009. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem neked szántam,hanem a 19:19-es válaszolónak.Bocsi,de miért vetted magadra.Tényleg nem neked szántam.
2009. aug. 7. 21:25
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor en bocsi. Azert gondoltam, hogy nekem jott, mert en is megemlitettem a pontozast es a vitatkozast, raadasul mindkettot a hozzaszolasom vegen, emiatt ugy tunt, hogy ez erre komment.
2009. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Basszuskulcs.

Csak oda akartam irni azt, hogy furcsa a tenyleg logikus valaszok lepontozasa, mert akkor meg az elso valasz eleg alacsony szazalekkal futott, de vegul megsem irtam oda.

Igy mar egyertelmu, hogy nem nekem szantad, pedig nekem ugy remlett, hogy beleirtam.

Mindegy, hagyjuk, inkabb berakom a gyereket a kisagyba es elaltatom magam is. :-)

2009. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy felesleges volt feltenni a kérdésedet, mert eldöntötted magadban, hogy az úgy van ahogy te mondod és kész. Még csak elgondolkodni sem vagy hajlandó azon, amit a másik fél ír. Ez elég szűklátókörűségre vall és ha úgyis meg vagy győződve az igazadról akkor minek kérdezel? A választ már többen leírták: 9 naptári azaz 10 holdhónap és nem lehet "elfelejteni", hogy van holdhónap is, legfeljebb te nem hallottál róla.
2009. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A lényeg itt az lett volna,hogy aki hiszi,hogy 10hónap,az nem gondol semmiféle hold hónapra,hanem hiszi,hogy 40hét az a naptár szerint 10hónap,mert szerinte 1hónap 4hét.Ezt ti nem értitek.Sokan mondják a naptári hónap szerint,hogy 10hónapig terhesek.Pedig csak utána kell számolni.Igen hallottam a hold hónaprol,de nem használjuk.Semmit nem számolunk hold hónap szerint.Ugye?Nem vagyok szűk láto körű,csak egy anya aki pont 9naptári hónapig,az az 40hétig volt terhes.
2009. aug. 8. 21:31
 18/18 anonim ***** válasza:

hahó

ÉN úgy tudom,h azért 40hét,mert hozzá számolják azt az időt amikor még volt menszesz(uccsómenszi első napjától kb.2hét)meg az utánalévő 2hetet amikorra a legnagyobb a fogamzásképzés és igy jön ki az a 4hét plussz!Maga a terhesség 9hó,de ezeket veszik hozzá és igy lesz 40hét

remélem érthető volt mit irtam és nem túl zagyvás

üdv,35heteskismami

2009. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!