Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdodik a 2. trimesz...

Mikortól kezdodik a 2. trimeszter? Ha már 12+1 vagyok, akkor ez már a második, vagy még az elso vége?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, hogy mikortól kezdjem el szedni a terhesvitamin 2.trimeszterére valót. (mert olyat szedk, ami szét van osztva az elsore, majd a második-harmadka.)
2009. aug. 9. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, mert akárhol nézem, mindenhol mást írnak. Első trimeszter:

a: 1-12 hét

b: 1-13 hét

c: 1-14 hét

(mind utolsó menstruációtól számítva).


Úgyhogy szerintem kérdezd meg az orvosodat, vagy inkább a vitamingyártót.


Bárki bármit mond a fenti variációk közül, interneten publikált adatokkal lehet azt akár megcáfolni, akár alátámasztani.


Úgyhogy nem tudom. De talán a vitamingyártó a legjobb tippem.

2009. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már elkezdheted.De ha vársz vele mindenesetre egy hetet,akkor sem lesz ám semmi gond.12+1 ...már a második trimeszter :-D
2009. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A betöltött 12. hét után már a második trimeszterben vagy.

Gratulálok, túl vagy a kritikus időn.

Boldog babavárást!

21 km

2009. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem várj még, én a 14 hétre tippelek. Nem maradsz le semmiről sem. :) Max 42 hét 1 terhesség, és 3 ra osztva 14. A második vége az tuti hogy a 28 hét.
2009. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En eddig ugy tudtam, hogy az elso trimeszter kerek 12 hetbol all, tehat a megkezdett 13. hettol kezdodik a 2. trimeszter.

De egy heten szerintem sem mulik semmi a vitamin szempontjabol, szoval bizd az osztoneidre a dontest.

(Ha a folsav mennyisegben is elter a ket trim-re valo vitamin egymastol, akkor mar kezdhetned a kevesebb folsavat tartalmazot, mert azt viszont mar tutira tobb orvos mondta, hogy a 12. het vegeig kell sok folsavat szedni, utana mar csokkentheto, sot, van aki el is hagyja teljesen.)

2009. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Még meglátom, hogy fogom szedni. Lehet egy hétig csak napi egy darabot, aztán a jovo héttol meg már napi ketto, ahogy írják a dobozon. Mindenkinek boldog babavárást :-)
2009. aug. 10. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!