Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt depressziós kismama?...

Van itt depressziós kismama? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm most félidős és érzelmileg teljesen kész van,úgy viselkedik mint azok az anyukák akik szülés után gyermekágyi depresszióban szenvednek.Még öngyilkosság is megfordult a fejében.Mit lehet vele kezdeni?Esetleg enyhe nyugtató?
2012. okt. 24. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
doki, védönö és egy komoly elbeszélgetés
2012. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Javasolnám a dokit.
2012. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
beszélgessél vele te,védőnője,orvosa,családja,párja
2012. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küzdök pénteken megyek pszichiáterhez, jártam terhesség előtt is de ugye akkor gyógyszereket szedtem. Ez most egy másik lesz, kíváncsi vagyok mit fog ajánlani. Nem egyszerű az biztos.
2012. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is depis voltam a terhesség elején, meg néha a közepén is. Így a vége fele, már jól vagyok, de nagyon félek a szülés utáni depitől. Nagyon rossz helyzet ez. Nem is tudom mi rá a megoldás. Nekem a védőnőm tanácsolt egy homeos készítményt, ez a Schüssler só azon belül is a kálium-phosphoricum. Nekem segített a mai napig szedem. Igaz nem olcsó mert 1800 ft körül van, de egy próbát megér. Nekem bevált, vagyis nem mondom, sokszor van hogy rámjön ilyen félelem szerűség, de közel nem olyan mint előtte. Azért öngyilkos nem akartam emiatt lenni, de érdemes lenne neki egy szakemberhez elmenni, mert sajnos sok rosszat okozhat. Én a nyugtatót nem javaslom, az csak tüneti kezelés és ha a szülés után rosszabb lesz neki, akkor az nem segít. Próbálja meg lefoglalni magát, tudom nehéz de addig sem kattog az agya.

Sok Sikert!

35 hkm

2012. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is rosszul viseltem a terhességet lelkileg. Meg az egész dolgot...pedig tervezett, várt baba. A közepe felé volt egy jó periódus, aminek eég hamar vége lett, a terhesség vége már maga volt a rémálom. Szerintem a szülésemre is kihatott, hogy ilyen ideg és lelkiállapotban hordtam a babát. A szülés után pedig maga lett a pokol! Borzalmas volt az első 6-8 de inkább 10 hónap!!!

Ha újra csinálnám azonnal és rögtön mennék dokihoz, aki átsegít ezen!

Mindenkinek csak javasolni tudom, hogy menjen orvoshoz.

2012. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!