Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nem akartak babát?!

Szundika20 kérdése:

Akik nem akartak babát?!

Figyelt kérdés

Amikor kiderült hogy még is terhesek vagytok hogyan reagáltatok, mit csináltatok? Megtartottátok vagy elvetettétek? stb...


Köszönöm válaszaitokat!



2012. okt. 26. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ledöbbentünk, elvetettük. Akkor már 2 éve laktunk együtt, 1 szobát béreltünk/bérlünk. Nincs hova tenni a gyereket. Az ő szülei nem élnek. Anyámékhoz meg nem mennék visszaösemmi pénzért, h a régi gyerekszobámban neveljük fel.

23L

2012. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Én 1 kifelejtett tabletta mellett estem teherbe. 12 hetes terhes voltam amikor kiderült h babát várok. (volt barnázásom, ezért nem gondoltam, hogy terhes vagyok) Mikor pozit teszteltem bevallom megfordult a fejemben, hogy elvetessem, mert munkanélküli voltam, férjem (akkor még élettársam) főiskolára járt, és a szüleinél laktunk egy kisszobában. Elbeszélgettünk hogyan tovább és este már azt tervezgettük milyen legyen a babasarok. Másnap mentem nőgyógyászhoz, megállapította, hogy 12 hetes terhes vagyok. Majdnem lefordultam a vizsgálóasztalról. Megdöbbentem, és ott tudatosult bennem, hogy babát várok. Féltem, hogy mi lesz velünk, de szerencsére minden jóra fordult. Férjem kapott munkát, helyre jött minden, most már 7 hónapos a lányom, és elköltöztünk albérletbe. Férjem nagymamája mindig azt mondta: Ahova bárányt ad a Jó Isten, legelőt is küld mellé:) Nálunk ez nagyon bejött.


Kisbabát vársz, kedves kérdező?

2012. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer véletlen nem vette ki a párom. Még peteérésem környéke sem volt. amikor kb. 2 hétre rá rosszullétek kezdtek gyötörni, azt hittem egy hétig, h elcsaptam a hasam vmivel.már a párom mondta, h mi van, ha....? Á, mondom nem , nem....de a rosszullétek nem múltak, hát egyszercsak elmentem nőgyógyászhoz. Elfehéredtem, mikor közölte, h akkora méhem mint egy közepes narancs, kb. 8 hetes vagyok....

Nem akartunk még babát, de nem vetettem volna el, hát arra törekedtünk, h ahogy erőnkből telik a legjobb helyre jöjjön.

Nem bántam, bántuk meg egy percre sem.

2012. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Terveztük a babát, de csak 1-2 év múlva. Nagyobbik gyerkőcünk 8 éves. Semmilyen tünetem nem volt, még a mensim is megjött, igaz nem rendesen, először csak 1 napig tartott, de nem gondoltam terhességre, a következő mensim sötétbarna pecsételés volt. Ekkor bejelentkeztem nőgygógyihoz, de még mindig csak arra gondoltam, h valami nincs rendben, babára nem. Nem szedek gyszert, de vigyázunk, hol gumival, hol anélkül. Egyetlenegy alkalom volt, amikor nem vigyáztunk, de az 2 nappal a mensi előtt,

gondoltam, ekkor már nem lehet semmi...

Mielőtt elmentem a dokihoz, biztos, ami biztos, csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Azt hittem, elájulok... De örömömben!!! A párom is nagyon örült, már 35 hetes vagyok, és nagyon várjuk az érkezését.

Babát vársz kedves kérdező?

2012. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Párommal 6 éve vagyunk együtt. Egyszer nem vette ki és meg is történt a "baj". Mikor pozit teszteltem, remegtem, nem tértem magamhoz. 21 éves vagyok a párom 28. Én akkor kezdtem egy új melóhelyen, a páromnak biztos állása volt. De mivel nagyon rosszul voltam a terhesség első pár hetében, nem tudtam dolgozni járni, így el is küldtek. Akkor még anyuéknál laktunk. Féltem, mit fognak majd szólni. Bevallom, megfordult a fejemben hogy lehet jobb lenne, ha elvetetnénk. De szerencsére nem így döntöttünk, mára már egy 9 hónapos fiúcska szunyókál mellettem akit imádunk :) Viszont akkor mégis úgy döntöttünk hogy magánorvoshoz járok terhesgondozásra, megmondom őszintén nem kevés pénzbe került, mint ahogy a babának a cuccok sem... Ennek ellenére hogy sok pénzünk nem maradt akkoriban, a fiunk mindent megkapott/megkap, imádjuk egymást, és nem utolsó sorban nagyon örülök annak, hogy ilyen fiatalon anya lettem. :)
2012. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy a párom keresetéből illetve a szülők segítségével egy kis házunk is lett mikorra a picink megszületett :)
2012. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22 éves voltam, a vőlegényemmel azt hittük, túl vagyunk a peteérésemen, de mint kiderült, nem, ugyanis jól becsapott minket a szervezetem és a peteérés időpontja eltolódott 1 héttel... Így az eset után 3-5 nappal furcsa érzésem volt, valószínű a beágyazódás volt... Vártam a menstruációm, teljesen olyan volt, mint előtte, de azért gyanakodtam a furcsa érzés miatt. Viszont a peteérés, beágyazódás időpontjában ráadásul beteg is voltam, szóval... Aztán mikor már 1 hete nem jött meg, vettem terhességi tesztet. Még aznap megcsináltam, délután, ahogy hazaértem, pozitív lett, szóltam a páromnak, hogy baba lesz. Mikor megláttam a pozitív tesztet, lefehéredtem és bepánikoltam, a vőlegényem épp dolgozott, később derült ki, hogy annyira ledöbbent, hogy majdnem rosszul lett, szóltak hozzá, nem hallotta meg... 2 nap múlva megismételtem, reggel, az is pozitív lett. Ekkor már biztos volt a dolog, főleg, hogy étvágytalansággal, hányingerrel, erős folyással, mellérzékenységgel küszködtem. Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy elmondjam anyának... (apukám sajnos meghalt) Hát, ő viselte a legnehezebben, miért nem vigyáztunk... 1 hónap kellett neki, mire feldolgozta az egészet. Mi, a párommal a teszt után rögtön megbeszéltük, hogy mit tegyünk, így belekezdtünk az esküvői előkészületekbe (1 év múlva terveztük volna...) Meg sem fordult a fejünkben, hogy elvetetjük a babát. Így erőt gyűjtve, belekezdtünk a közös életünket "szervezni". Összeházasodtunk, jelenleg a férjeméknél lakunk, de közben bútorozzuk befelé a saját lakásunkat, bár nehéz, mert veszélyeztetett vagyok (ill már alig bírom elviselni anyósomékat)


2 hetem van hátra a szülésig, de teljes készültségben vagyunk, ugyanis sokat jóslózok, majd leszakad a derekam, hányinger, fejfájás is jelen van, szóval, bármikor indulhatunk...


37+4 hkm

2012. okt. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást igen terhes vagyok védekezés mellett lett.. Borzasztóan pánikolók hogy mit csináljak egyáltalán nem szerettem volna... nem rég volt egy vetélésem és ez a terhesség is rengeteg görccsel jár nincs olyan nap hogy ne görcsölnék... plusz megerőltettem magam és véreztem úgy hogy mi lesz belőle nem tudom... mikor orvosnál voltam még nagyon korai volt így mondta az orvos h lehet h nem is él vagy hogy egyáltalán van e a petezsákon kívül bármi is... egyáltalán nem érzem terhesnek magam...

2012. okt. 26. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!