Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok....

14 hetes terhes vagyok. Normális az, hogy az első trimeszterben nem vagy alig volt hányingerem, az utóbbi 2 hétben pedig nagyon felerősödött?

Figyelt kérdés
Azért aggódom kissé, mivel mindenhol fordítva írja, hogy a 12. hét után fog enyhülni.
2009. aug. 10. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem embere válogatja.A kívétlek mindig erősítik a szabályokat.Ha az orvos szerint a babával minden rendben,nincs miért aggódni.Ezek szerint te eddig szerencséssen megúsztad.Én is 14 hetes elmúltam már,és én a hízással vagyok így.Eddig lefogytam 2 kilót amiből egy jött vissza.De mivel az ultrahang szerint a baba szépen fejlődik,nem aggódóm.Gondolom néztek ultrahangon,és ott minden rendben volt.
2009. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen múlt kedden nézték és minden rendben volt. Most viszont úgy érzem, hogy a hányingertől semmire sem vagyok képes. Esetleg feküdni és a plafont nézni.
2009. aug. 10. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A terhességi tünetek már csak ilyenek... Mindenkinél más és más lehet, bár van egy statisztikai valószínűség, amit le szoktak írni, ami csak annyit jelent, hogy az anyukák tapasztalatait strigulázva mi mikor, mennyi ideig a legjellemzőbb. Ettől bármelyik irányba el lehet térni. A szerencsésebbek megússzák a hányingert, a lábdagadást, gyomorégést, aranyeret, extrém súlynövekedést, álomkórt, rosszulléteket, hangulatingadozásokat stb. Mások szinte mindent végigélvezhetnek. A hányingeres dologra gyakran mondják pl: "reggeli" rosszullét. Hát, bár úgy lenne, nekem egész álló nap émelyeg a gyomrom, így volt ez az előző babánál is, cirka a 20. hétig. Utána a szülés napjáig eszméletlenül kínzó gyomorégés a szülés előtti napokig. Amivel semmit sem lehetett kezdeni, mert ugye, ez nem a TÚL SOK savtól van, hanem a gyomorszáj izmának lazulásától, aminek meg kellene akadályoznia a visszafolyást, meglehetősen haza tudta vágni a várandósság alatti kedélyállapotomat. Igaz, hogy boldoggá tett a tudat, hogy érkezik a babám, de folyamatosan sírni tudtam volna a folyamatos gyomorfájástól. Ha arra gondolok, hogy másnak meg 9 hónapot feküdnie kell, hogy ki tudja hordani a babáját, elszégyellem magam, hogy nyüsszögök, de ugye mindenkinek a maga feladataival kell megküzdenie, amiket a mások nehézségei nem könnyítenek meg.

Egy szó, mint száz, lehet ez teljesen normális dolog, de, hogy meg tudd magadat nyugtatni, a legközelebbi orvosi vizsgálatnál mondd el a dolgot az orvosodnak, ő tud a legjobb választ adni erre. Ha ez netán utal valami olyan dologra, amit esetleg kezelni kell (bár ez elég valószínűtlen), akkor abban is tud rögtön intézkedni, hogy mi is a teendő ilyenkor.

2009. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem, hogy ez a dolog "normális" és nem valami inzulinhiány vagy ilyesmi...
2009. aug. 10. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem a 13. héten enyhült, aztán megint előjött és azóta is tart.


15 hetes vagyok

2009. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első babámmal a 6-12.hétig émelyegtem.

Most a másodikat várom, és a 7.héten kezdődött az erős hányinger. Már nagyon vártam a 12.hét táját, hogy elmúljon. Na, az erős hányinger elmúlt, de helyette a 12.héttől boldogít a reggeli émelygés. Ha nem eszek szilárd kaját, akkor öklendezek, rosszul vagyok.

Most vagyok 25 hetes, és még mindig...

A védőnő meg minden találkozásnál csak annyit mond, hogy fura, ilyenkorra már elmúlik... Én meg hallottam olyant (régi szomszéd csaj), aki végig hányta a terhességet...


Minden esetre jobbulást Neked!

A jó hideg folyadék enyhít!

2009. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!