Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én nem szeretném, hogy...

Csak én nem szeretném, hogy szülés után ideköltözzön 1-2 hétre anyum vagy anyósom "segíteni"?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ezt a párommal is meg tudjuk majd oldani, persze ha rendes szülésem lesz. Mindenképp szeretnénk megpróbálni. Anyu nem örült neki, szívesen itt lett volna, de elfogadta a döntésünket. Anyósom pedig nem nagyon akarja megérteni mit is szeretnénk:S

Teljesen lestresszel ez a dolog.


Tényleg olyan nagy dolgot kérek azzal, hogy csak látogatóba jöjjenek és ne akarjanak mindenáron ideköltözni?? Hisz már egy különálló család leszünk, ezért tiszteletben lehetne tartani a döntésünk, nem?


2009. aug. 10. 16:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az a bajuk az anyósoknak, hát amellett, hogy nem tudják elviselni a másik nőt a kicsi fiúk mellett, hogy attól félnek és rettegnek, hogy majd a mi anyunk fog nekünk segíteni, és ezáltal a másik nagymamához fog majd jobban kötődni a pici. Sztem ez is benne van.....

De ez nem mentség.

És hú de nagy viták lesznek, érzem, de nem bánom, ha kell még az ajtót is becsukom majd előtte és mehet ahova akar....

2009. aug. 12. 16:15
 22/24 anonim ***** válasza:

09:49-es vagyok.

Jól felhúztuk magunkat, jó tanács helyett. :)

Valójában a legfontosabb, hogy ne idegeskedj. Semmi más nem számíthat, csak Ti, a babával.

Az anyós nem akarja fölöslegesnek érezni magát, ezért nyomul, és azt megszokta, hogy a fiát utasítgathatja.

Ha továbbra is nyomul, adj neki feladatot.

Amikor legközelebb szóba kerül a dolog, mondj határozottan nemet, hozzátéve, hogy Tőle másféle segítségre van szükséged és számítasz rá.

Innentől pedig a kreativitásodra bízom a dolgot, hogy akkor babakocsi választásra, vagy babaruha-vasalásra osztod be. (Ez utóbbi egyébként jól jön. ;))

2009. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
kösz a tippet:))
2009. aug. 14. 17:59
 24/24 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy néz ki, talán rendeződni látszik a dolog....Legalábbis most mindenki azt mondja, hogy értik amit mondok, és úgy lesz ahogy szeretnénk. Majd ha szólunk, hogy szívesen látunk látogatókat, akkor fognak jönni, addig nem.

Remélem ez így is marad, és nem csak szöveg :S

2009. aug. 14. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!