Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogorvoshoz menni terhesség...

Fogorvoshoz menni terhesség alatt? Mit csinálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Pár napja érzékeny a fogam (hidegre) és most vettem észre, hogy van rajta egy hajszálvékony repedés! :( A mellette lévő fogam hátsó felén pedig egy fekete pötty. Gondolom elkezdett romlani és jó vége nem lesz!

Fogászati kezelések, érzéstelenítés... nem árt a babának? 15 hetes vagyok.


2012. nov. 21. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

6-8 hetesen voltam fogdokinál tömetni, ezekre én is rákérdeztem és azt mondta, hogy ha a terhességem probléma mentes és nem vagyok allergiás az ilyen érzéstelenítőkre akkor semmi baj nem lehet. Első tömés után másnap megkérdezték, hogy nem-e éreztem rosszul magam az érzéstelenítőtől, de hálisten tök jól voltam. Nyugodtan menj el de azért a saját megnyugtatásod miatt kérdezz rá te is a dokidtól.

20hkm

2012. nov. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem tömni kellett az egyik fogam,de nem kértem érzéstelenítőt.A doktornő azt mondta,ha nagyon muszáj,akkor ad érzéstelenítőt.Egyáltalán nem fájt. :)(Mondjuk nem terhesen sem szoktam kérni)
2012. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítő is mehet terhesség alatt. Csak szólni kell, h terhes vagy. Amit nem lehet: röntgen és foghúzás( Bár ha nagyon gyulladt a fog, megcsinálják, mert inkább ez mint egy tartós gyulladás főleg terhesség alatt...). Minden más : fúrás , tömés, gyökérkezelés mehet.
2012. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is elvoltam de nekem húztak ki fogat terhesség alatt és tömtek is.
2012. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem húztak és tömtek is a terhesség közepe felé.Adnak érzéstelenítést csak nem lidokaint hanem valami ultrát,de ugyan úgy zsibbaszt az is.
2012. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én fogászaton dolgozom. Nem árt a babának a fogászati kezelés, sőt még a szuri sem! Ha javasolhatom vegyél Sensitive Rapid vagy Sensitive Repair típúsú fogkrémet. A Rapig gyorsabban hat. Rendbe fogsz jönni!
2012. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat!

Kedves utolsó, ki fogom próbálni, amit ajánlottál! Köszönöm!

Kicsit megijedtem, hogy egész eddig ezzel a két fogammal semmi probléma nem volt és pont most...

2012. nov. 21. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:

pont a terhesseg alatt es elott nagyon fontos a fogaszati elllenorzes es kezeles. A fogsort a terhesseg alatt meg kell alapossan tisztitani ultrahagos fogko eltavolitassal az inyyeket masszirozni kell otthon es napi 2x fogmosas elektromos fogkefevel ajanlott.

A terhesseg alatti inygyulladas es bakterium a szajuregben koraszulest es vetelest is okozhat.

2012. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!