Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet tetováltatni terhesen?

Lehet tetováltatni terhesen?

Figyelt kérdés
2007. szept. 1. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen 10 hetes terhes vagyok, van 2 tetoválás rajtam, de ezeket 2 éve csináltattam. Lehet majd szeretnék még, de biztosan nem terhesen. Én nem ajánlanám semmiféleképpen.
2007. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Szia.

Èn,sem igazán ajánlanám.

A tetoválás kis tüszu´ra´sokból áll,e´s festék anyag kerül a böröd alá.

Nem írtad hányadik héten jársz,de a 4.ho´naptól vigyázni kell tü szúrással,ége´ssel,eséssel,lila foltokkal,met megla´tszódhat a baba börén.(Èn így tudom)

2007. szept. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem írtad hogy milyen tetoválás pl ha kozmetikai pl szemöldök szem vagy száj tetoválás azt lehet csináltatni nyugodt szivcel

2007. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hová tetováltatsz, mert az a festékanyag, amit a szádra tesznek, az is bejut a szervezetedbe, ezáltal a babáéba. Én várnék a helyedben a szülés utánig, nem túl hosszú idő, nehogy allergiás reakciókat válton ki a festék a babádban. Amúgy meg, ha megcsinálatod, attól ne tarts, hogy látszani fog a kicsin, mert a bőrötök között a világon semmi összeköttetés nincs. Ami látszani fog a babán, az szigorúan genetikai eredetű (pl anyajegy)
2007. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem ajánlott, meg sem csinálják, ha már látják rajtad, hogy terhes vagy. Ennek az egyik oka az, hogy a tetováláskor használt festékek a bőröd alá kerülnek, így a vérkeringésedbe is bejutnak - és a babáéba is. A másik az, hogy ezáltal megeshet, hogy a babának furcsa színű lesz a bőre bizonyos helyeken. Attól függ, hogy milyen színű tetoválást csináltatsz. Ez nem vicc. Elég nagy kitolás lenne vele szemben, ha kék, zöld, narancssárga bőrrel születne, ez amúgy nem is tudom, milyen hamar tűnik el (ha eltűnik). Azt a kilenc hónapot ki lehet bírni, én is kibírom, igaz, hogy utána rohanok tetováltatni, addig meg kitartás.


Ja, mégvalami, azért sem ajánlott, mert a bőröd sokat nyúlik a terhesség alatt, nem csak a hasadon, hanem gyakorlatilag mindenhol, akkor is, ha te nem látod. Jobb, ha megvárod, amíg újra egyedül leszel a testedben, ha nem akarod nagyon elrontani a drága pénzért kifizetett mintát.

2007. szept. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van 3 tetkom es semmikep nem tetovalnak terhessen,mert mindegy hova de a festékbol amit a borod alá szurnak a veredbe is jut egy keves ami bajt is okozhat, nekem az egyik ugy begyulladt,mert valami pici homokszem belement,amit nemis vettem eszre, hogy elis ajultam,aztan korhazba voltam egy hetig!
2007. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Kurva anyját annak, aki ok nélkül lepontozott!!!
2008. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szoptatás alatt se lenne jó....

Az ilyeneket jobb vagy terhesség előtt, vagy jóval utána csináltatni.Szerintem.

2009. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cangooc válasza:
100%

Szia!


En is tetovalas manias vagyok es jelenleg 25 hetes terhes. :) a fejemben mar meg is van mi lesz a kovetkezo minta de szigoruan addig varok amig a baba mar nem szopik. Vagyis a testunk ugymond nincs osszekottetesben. Szerintem semmilyen tetovalas nem lehet olyan fontos hogy a baba egeszseget kockaztassa vagy ne varhass vele 1-2 evet :)

sok sikert tovabbra is a babocaval :)

2015. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!