Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhesen infraszaunázni?

Lehet terhesen infraszaunázni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2009. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hő árt a babának. Az első 12 hétben magzati fejlődési rendellenességet is okozhat, ahogyan a láz is. Bírd ki a terhesség végéig mindenféle szauna nélkül.
2009. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
NEM, NEM NEM ÉS NEM!!!
2009. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen szauna, és hőség!
2009. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

szia!

én amíg nem tudtam, hogy babát várok, igen gyakran használtam! hát mit mondjak, meglepett, hogy kibírta a drágám!

Szóval az előttem szólóknak teljesen igaza van...

ki lehet azért bírni.

38 hetes km

2009. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

utolsó vagyok, miért pontoztatok le? azt írtam, hogy addig használtam, amíg nem tudtam, hogy babás vagyok. Nem azt, hogy szaunázzon a kérdező, mert nem lett semmi bajunk, hanem azt, hogy szerencsénk volt.

Jó lenne, ha valaki elmagyarázná ezt a lepontozást!

Én sosem szólok le senkit, a saját tapasztalataimat leírom, de csak ha biztos vagyok a válaszomban. Szép kis emberek vannak erre...

2009. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztalak le.


Szerintem a többiek félreértették azt, hogy "ki lehet azért bírni". Biztos úgy értetted, hogy szauna nélkül 9 hónapig, nem pedig azt, hogy szaunában, igaz?

2009. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
ill. a "ki lehet azért bírni" az arra vonatkozott, hogy a 9 hónapot szauna nélkül!
2009. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, velem is ezt csinálják, mikor saját véleményt, tapasztalatot írok, ami eltér a többségtől.
2009. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén mivel az infraszauna által kibocsájtott infravörös sugárzás mélyen behatol a bőr alá(körülbelül 4-5 centiméterre), ezért a magzatot károsíthatja vagy akár el is vetélhet. A terhesség későbbi szakaszában mivel az infravörös sugárzás felmelegíti a testet akár a szülést is elindíthatja.


Az orvosok többsége nem ajánlja a szaunázást terhes kismamáknak, - még az edzettebbeknek sem -, mert a magasra szökő testhőmérséklet befolyásolhatja a magzat fejlődését. (Nőknek havi ciklus alatt sem ajánlott.) Önmagában a szaunázás "kifejezetten" nem árthat a babának, de a hőhatás és a szervezet fokozott terhelése miatt azt szokták tanácsolni az egyébként rendszeresen szaunázó kismamáknak is, bírják ki azt a néhány hónapot enélkül.


Német szakemberek egy csoportja azonban azt vallja, a szaunázás kifejezetten jó hatással van a várandós nőkre: megóvja a szervezetet a túlzott vízfelhalmozódástól, megelőzve ezzel az un. "terhességi mérgezés" nevű betegséget is. Szerintük legtöbbször könnyebben szülnek azok a nők, akik a terhesség alatt legalább hetente egyszer szaunáztak, és hogy mindez semmilyen káros hatással nincs a magzatra, arra, mondják, Finnország a legjobb példa: a finn kismamák 90% szaunázik rendszeresen várandóssága alatt.


Ha úgy döntünk, az ő példájukat követjük, tartsunk be néhány "további alapvető szabályt". A 16. hétig próbáljunk meg lemondani a szaunáról, utána pedig csak akkor járjunk el, ha előtte is gyakorlott szaunázók voltunk - nem a terhesség a legmegfelelőbb időszak e szokás kialakítására.


A szaunában soha ne feküdjünk hanyatt, csak ülve tartózkodjunk ott, a szokásosnál valamivel rövidebb ideig, 85 fok alatti hőmérsékletben.


A visszeres lábaknak nem használ a hőség, így ha ezzel a problémával küzdünk, illetve a szüléshez közeledve, az utolsó hetekben kerüljük a szaunát, mert a meleg a szülési fájásokat is serkentheti.

2010. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!