Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvos kérdés! Érdemes miatta...

Orvos kérdés! Érdemes miatta mérgelődnöm vagy nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám hogy az orvosom sose emlékszik semmire velem kapcsolatban.

Nem emlékszik mióta járok hozzá,hogy hány hetes vagyok,hogy mikor milyen vitamint javasol...

24 hetes vagyok,a 6. héttől hozzá járok 3-4 hetente,szóval már találkoztunk egy párszor.

Még egy pár hete nagyon pipa voltam rá,mert nem érzem azt hogy hogy én bármikor bármilyen kérdéssel rátelefonálhatnék.Nincs meg az a kapcsolat köztünk.Ráadásul minek is hívnám mikor úgy se tudja ki vagyok.

Én értem hogy sok betege van,és nyilván nem én vagyok az egyetlen kismamája sem,de mégis csak úgy vagyok vele hogy ha már fizetek és neki adom a bizalmam akkor legalább arra emlékezzen hogy mióta járok hozzá és úgy tudjon már hova tenni.


Viszont!

Ennek ellenére nagyon meg vagyok vele elégedve.Mindig tüzetesen megvizsgál,minden kérdésemre válaszol.Sosem volt még lekezelő vagy bunkó,pedig volt hogy jóval rendelési idő után kerültem sorra.Szóval mint orvos,nagyon nagyon meg vagyok vele elégedve.


Érdemes lenne másik orvost keresnem vagy törődjek bele hogy ilyen szita az agya? :)

Amúgy nem vagyok parás kismama eszembe nem jut apróságokkal felhívni,de igazából nem is érzem hogy bátran hívhatnám és ez zavar....

Amúgy bárkivel beszéltem eddig,mindenki meg van elégedve vele,és dicsérik.


Szerintetek?


2012. nov. 28. 07:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Na sikerült most délelőtt elérnem.Be kell feküdnöm a kórházba...na de nem ez a lényeg hanem hogy mondja hogy az ambulancián ha megyek,keressem fel,és hivatkozzak rá....de persze állítom fingja nincs hogy ki vagyok.gondolom úgy van vele hogy majd leesik ha meglát vagy nem tudom.


Amúgy ez nagyon nem tetszik hogy nincs meg az a kapcsolat köztünk.Azt nagyon hiányolom és már hetek óta zavar,viszont orvosilag meg annyira elégedett vagyok EGYENLŐRE hogy nyilván emiatt nem hagyom ott.

De nem tudom így hogy mennyire számíthatok rá majd ha ott lesz az idő.

Amúgy higgyétek el hogy tényleg nem szoktam felhívni mindennel.Sőt,idáig kétszer hívtam....csak hát abból a kettőből kétszer nem is bírtam elérni...

amúgy ha nem muszáj én se telefonálgatok neki,ha piti kérdésem van akkor a védőnőt "zaklatom" :D

2012. dec. 4. 13:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Az orvos nem emlékezhet a pácienseivel kapcsolatban minden adatra, van több tucat betege, hogy is tudna mindent fejben tartani. Erre van a kórlap, vagy karton vagy mi, azon minden rajta van, de gondolom gyorsabb, ha tőled kérdezi amikor bemész, hogy akkor hány hetes vagy és mi a helyzet. Egy dokinak nem csak kismamái vannak, mellette dolgozik kórházban, ahol vannak nőgyógyászati betegei is, délelőttönként leginkább műt, hetente min. 1szer ügyel, tehát legalább 24 órát bent van. Az én dokim távoli ismerősünk, de mégsem tudja fejből, hogy most éppen hány hetes vagyok, de nem is várom el tőle. ő sem veszi fel mindig a telefont, nyilván műtőben nincs nála, ha éppen vizsgál nem veszi fel, ha a wc-n ül nem veszi fel, csomó helyzet van, amikor nem tudja felvenni. 24 órás ügyelet után meg nyilván neki is kell aludnia valamennyit, és akkor esetleg ki is kapcsolja a telefont. Attól, hogy fogadott orvos, még nem várhatod el, hogy a nap 24 órájában mindig azonnal elérhető legyen. Ha úgy érzed nagy gáz van, irány a kórház, terhesambulancia. Azt meg elvárni, hogy mindenkit visszahívjon aki kereste, szintén nem reális. Van orvos a családomban (nem nődoki, de sok a betege), neki általában éjjel-nappal be van kapcsolva a telefonja, és fel is veszi, tapasztaljuk családi eseményekkor is, hogy 2 percenként csörög a telefonja, bármikor, este is, ünnepnapokon is. Van olyan, hogy egy 1,5-2 órás lenémított időszak (mert mondjuk ügyelet után napközben kicsit alszik, vagy műtőben van) után 150 nem fogadott hívása van. Szerinted ezt hogy lehetne mind visszahívni?

Ha nagyon zavar a dolog, keress másik orvost, de szerintem egyik sem lesz olyan, amilyet te elvársz.

Én úgy vagyok vele, hogy ha szakmailag jó, és amúgy minden kérdésemre válaszol, akkor nem érdekel az sem, ha minden találkozásunkkor el kell mondanom hány hetes vagyok, és milyen problémám volt eddig. És ha nem érem el és nagy gond van, akkor szépen bemegyek a kórházba.

2012. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell emlékeznie minden velem kapcsolatos dologra, de örülök, ha a nevemet megjegyzi egy idő után, tudja ki vagyok és mik a főbb problémáim.
2012. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Off: miért kell 24hetesen befeküdnöd???
2012. dec. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!