Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elkezdeni a...

Tibor215321 kérdése:

Mikor érdemes elkezdeni a készülődést a baba érkezésére?

Figyelt kérdés
26hetes leszek elvileg március elejére vagyok kiírva 20hetesen azt mondták inkább febr. vége szóval parázok nehogy ennél is hamarabb kibújjon. Mi az amit megvesztek várandósan és mi az amit csak szülés után? ( egyébként a viccelődők miatt megjegyzem tibor a felhasználónevünk nő vagyok:-)

2012. nov. 29. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
26 hetesen már mindent megvettünk és be is készítettük a baba érkezésére, azt hiszem a 16 héttől kezdtük megvenni a babholmikat.
2012. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ahogy magamat ismerem 26. hétre minden meglesz :)

8. héten csinálta meg férjem a babaágyat (asztalos, és nem vagyunk babonások). Ha valamit találunk jó árban, ami tetszik is, akkor megvesszük :)

2012. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem is megvan már a kiságy is meg sok apróság. nem korai összeszerelni?
2012. nov. 29. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok :) Mi rögtön összeszereltük, és olyn jó ránézni, hogy lassan ott lesz egy kicsibaba is benne :) Szerintem nem korai 26 hetesen :) De ezt te tudod, hogy mikor szeretnéd :)
2012. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem segített ráhangolódni, hogy össze volt rakva az ágy a 24. héttől (akkor mentem el táppénzre) és nem csak össze volt rakva hanem meg is ágyaztam a törpnek, hogy érezze mi már nagyon várjuk, de nem sietett. 41. héten indítással lett meg. 3 hónappal előbb vettem meg a babakocsit. A ruhákat folyamatosan. A csomagom a 30. héten már összepakolva állt a sarokban, nagyon sok front volt akkor és feéltem előbb megindul. A 30. hét körül már mindenünk megvolt.
2012. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

amit nem vettem meg előre :

cumi

cumisüveg

hasfájás elleni kecerék

hordózó kendő

mindenféle márkájú babakozmetikum

6 hónaposnál nagyobb ruha

babajáték

fürdető karika, vödör

mellszívó

anyatej tároló rendszer


a többi fontos dolog szépen sorba került megvételre

de kb 30 hétre minden megvolt

2012. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Mi még semmit sem vettünk,most kezdünk csak nézelődni, mert nem akartunk semmit sem előre nagyon megvenni!

Most 27hetes vagyok, de talán a babaholmikat karácsony körül kezdjük szép fokozatosan megvenni (még dolgozom időm sem nagyon van), majd januártól a nagyobb dolgokat (kiságy, babakocsi...stb.), mert úgy tervezem, hogy januártól már nem dolgozom, és akkor több időm lesz erre, nyugodtan nézelődni a neten, a bababoltokban!

Amúgy március 2-re vagyok kiírva, szüval még van időm! :)

Boldog babavárást! 27hkm

2012. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Van olyan tipusu ember, aki nyugodt tud maradni, ha 30 hetes és még szinte semmit sem vett meg. Én meg olyan vagyok, hogy akkor nem tudnék nyugodni, ha már lassan 30 hetesen nem lennének meg a cuccok.

Apróságok,-cumisüveg,egészségügyi dolgok, 20. hétre, babaruhák 20-24. hétre már megvoltak, bútor megvan-szoba még nincs teljesen kész.), kórházi csomagba a dolgok már majdnem összegyűjtve. Bármi történhet, én azt mondom ha a szoba nincs is flottul összekészítve, legalább a szülőszobai csomag legyen a 30-32 héten készenlétben. Babakocsi még nincs meg.

2012. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25 hetes ikerterhes vagyok.Nagyjából minden magvan csak pár apróság hiányzik meg a kórházi csomit kell összerakni.A nagylányommal 30-32. hét környékén vettünk meg mindent de most nem akartam sokáig húzni mert két babával a pocakban minden sokkal nehezebb.
2012. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mivel nekem már van itthon 2gyerek ovis sulis róluk nem maradt semmi úgy voltam vele nem lesz több baba. A terhesség elejétől vásároltam neten-bababörzén...

medela elektromos mellszívót etetőrendszert, cumisüvegek,cumik, játékok, ágyneműgarnitúra ezen kívül több fajta kis paplan vékonyabb vastagabb rájuk való 4váltás huzat biztos ami biztos, kisplédek, törölköző , frottír-textil, rengeteg kisruha,overálok,hagyományos pólya, de szerintem veszek addig kókuszt is,hordozó van most készül a nagy szopipárnánk majd. Kiságy-kókuszmatrac megvan, pelenkázó megvan,


orrszívót kell még vegyek biztos ami biztos és a kiskád ha kapok jó áron újjab fajta állványosat veszek, valami popsikrém, pelenka, popsitörlő, mindenképp beszerzek egy sterilizálót- melegítőt, cumisüveg melegentartót mert ha reggel megyünk majd oviba-suliba még hideg lesz... és jól jöhet


csak félek ki ne hagyjak semmit ezért kérdeztem ki hol tart.


egyre nehezebb mozogni, takarítani és még pluszba 2gyerek szóval jobb előbb mint az utsó percben kapkodni


mivel nem hiszem el 100%-ra tényleg fiú lesz (2. lányomra is végig azt mondták az utsó héten is) ezért babakocsit, pihenőszéket más nagyobb dolgot csak akkor veszek meg ha már meglesz hiszen úgyse fogom rögtön kivinni elvileg 5-6hetet várni kell míg megejthetjük az első babakocsis sétát.


Ha eszetekbe jut még valami írjátok meg légyszi.


Mindenkinek boldog babavárást!

2012. nov. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!