Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.2 lett a terheléses vércukro...

7.2 lett a terheléses vércukrom, diétára fogtak, pedig szerintem bőven határérték felett van! Ha nem tartom be, akkor a babának mi baja lehet? Úgy értem, ha nem 200 gr-ot viszek be hanem 300-at!?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem határérték felett van, hanem alatta, de ha az orvos szerint diétáznod kell, akkor szerintem tartsd be. Beteg lehet a baba is, nem érdemes ezzel szórakozni.
2009. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha diétát javasol az orvos, akkor azt nem poénból mondja. 200 g-os ch diétával nyugodtan el lehet lenni, én napi 160g-on vagyok és még sokszor így se tudok bevinni annyi szénhidrátot, amennyit kell.

Orvosa válogatja, hogy mennyire kell komolyan venni, engem 6,8 felett elküldött volna a doki diétára, de mivel 9,5 lett a cukrom, így kötelező.

Ha nem követed az utasításokat és továbbra is magas marad a cukrod, akkor a baba hasnyálmirigye is próbál rajtad segíteni és ő is több inzulint termel, hogy rendben legyetek. Ez magasabb súlyhoz, gyorsabb lepényelöregedéshez vezet. Ha pedig megszületik a Manó a szervezete még mindig a megnövekedett inzulinmennyiséget termeli, pedig nem lenne rá szüksége, ez pedig a legrosszabb esetben akár kómához is vezethet. Nem véletlenül nem szabad ezzel viccelni.

2009. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy nálatok mennyi a határérték.

Nálunk 5.9 a felső határ, ha nálatok is ennyi,akkor bizony sok lett a cukrod és nem érdemes vele játszani.

de az orvosod jobban tudja, hogy mit miért mond és rendel el a számodra.


34hetes pocis

2009. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!