Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mérek különböző vércukor...

Miért mérek különböző vércukorértékeket közvetlenül egymás után?

Figyelt kérdés

Terhességi cukrom van.Vettem magamnak itthonra egy vércukormérő készüléket,hogy tudjam magamnak mérni a vércukromat reggeli előtt,reggeli után 1 órával,ebéd után 1 órával,vacsora után egy órával.

Ma reggeli után egy órával a vércukormérő:6,7mmol/l-t mutatott.Még soha nem mért ennyit,gondoltam előveszek még egy tesztcsíkot hogy újból megmérjem,rá fél percre már:7,1mmol/l-t mutatott.Most akkor hogy van ez?

Melyik értéket vegyem figyelembe?Vonjak "átlagot"?:-)

Veletek is előfordult már?



#terhesség #vércukor #terhességi diabétesz #terhességi inzulinrezisztencia
2012. dec. 9. 10:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

1-es típusú cukorbeteg vagyok fiatal korom óta. Napi 4-szer inzulinozom magam. Amit a kérdező írt az a különbség nem az idegesség miatt van. Simán elfogadható mérési "hiba". A vércukor nem megy fel 1 perc alatt. Nem véletlen, hogy étkezés nután 1-2 órával kell mérni. Az én cukromszintem elég érzékeny, de az idegesség azért így is minimálisan hat rá.

2012. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!