Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kiedrült a 18. heti Uh-on,...

Ma kiedrült a 18. heti Uh-on, hogy kislányom lesz. Egyszerűen nem bírom feldolgozni, annyira kisfiúra számítottam. Mit tegyek, hogy elfogadjam?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem magam, hogy ilyen negatív érzéseim vannak, kétségbe vagyok esve. Amúgy teljesen egészséges a kisbabám, és tudom, hogy erre kéne koncentrálnom, de végig kisfiút éreztem.... Segítsetek légyszi!
2008. máj. 27. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
de egy biztos: hogy gyönyörűséges lesz és csak a tiéd, aki majd mosolyog rád, aki majd átölel, magához szorít, simogat és kimondja neked azt a szót, hogy ANYA. Kisfiú vagy kislány, de szívvel szeret már most téged és ragaszkodik hozzád! Neked is azt kell éreztetned, hogy te is szereted őt, ne sírj ilyen butaság miatt. A sors akarja, hogy legyen egy jobbkezed a konyhában :) Olyan szépek a kicsajok, és imádnivalóak. Az enyém is itt nyekereg az ölemben, hat hetes és imádnivaló, gyönyörűszép és nem lehet vele betelni! Hidd el, nagyon boldog leszel!!!! :)
2008. máj. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon köszönöm minden kismmának és anyukának a szép szavakat! Annyira jól esett minden mondat, hogy nem ítélt el senki az érzéseim miatt. Olyan lelkiismeret-furdalásom van szegény kisbabámmal szemben, és olyan önzőnek érzem magam: a kisbaba "kiválasztott" minket szülőnek és én meg a saját terveimmel/érzéseimmel vagyok elfoglalva. Biztos nagyon fogom szeretni, de most át kell állnom teljes lelkemmel a kislányra. Boldog babavárást (a kismamáknak), jó egészséget, sok boldogságot a babákkal!
2008. máj. 28. 09:40
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is teljesen átérzem a helyzetedet.Nem kell szégyellned magad,én is ugyanígy voltam.Én végig nagyon reméltem hogy kislányom lesz,én nagyon lányt szerettem volna,és valahogy éreztem is hogy "na ez most tényleg lány",de amikor elmentem 24hetesen 4d-re ott 100/ig kiderült,hogy kisfiú,annyira csalódott voltam,hogy még a könnyem is kicsordult,sőt hazafelé még el is sírtam magam,és de közben rettentően szégyeltem én is,hogy így reagáltam,sőt nem tudom milyen fejet vághattam amikor megmondták,de a doki még rá is kérdezett,hogy azért örül a kisfiúnak is ugye????Azt hittem elsüllyedek,de nem tudtam parancsolni magamnak...Hosszú-hosszú hetek teltek el,mire fel tudtam dolgozni,hogy"megint egy kisfiú".De még a mai napig összeszorul a gyomrom,amikor az utcán meglátok egy szép kislány babát,még mostis örülnék egy kislánynak,de már hozzászoktam a kisfiú gondolatához,és azzal vígasztalom magam,hogy az elsőnél ugynaígy voltam.Ott is kislányt akartam,sőt még a 26.héten is hitegettek,hogy lány lesz,de kisfiú lett.Viszont amikor megláttam,megfogtam,attól a perctől kezdve azt éreztem,hogy nekem már 1000lány sem kéne,csak Ő.És a születése pillanatában el is felejtettem,hogy valaha lányt szerettem volna..Remélem most is ez lesz:) 37hetes kismama
2008. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak erősíteni tudom az előttem szólót. Először is még semmi sem biztos. Én már pár hetesen megálmodtam, hogy kisfiam lesz és valahogy ezt is éreztem. A 20. és 21. héten is azt mondták, hogy kislány. Tegnap viszont (29. héten) fiúnak látták/láttuk. Mikor először hallottam, hogy kislány, én is úgy gondoltam, hogy megcsaltak a női megérzéseim, aztán most úgy tűnik mégsem.

Attól pedig ne félj, hogy nem tudnád elfogadni, ha más nemű mint várod. Én is beletörödtem a kislányba, most meg hogy tudom, hogy mégis fiú, szinte már szokatlan. :) Azt ajánlom (a csalódás elkerülése végett), hogy ne éld bele magad egyik nembe se és akkor örülni fogsz akár kislány, akár fiú lesz.

29 hetes kismami

2008. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a kedves sorokat!! Én is ebben reménykedem, hogy (legkésőbb) mikor a kezemben tartom a babámat, annyira mindegy lesz a neme... (Akkor is nehéz most elképzelni az életem egy kislánnyal!:-)) Egyébként ez abszolút én vagyok: mindenbe azonnal totálisan beleélem magam, de most annyira azt éreztem, nem csal a megérzésem a kisfiúval kapcsolatban. Utolsó kismama, ha erre jársz még és van kedved, légyszi írd meg (privátban is nyugodtan), mit láttatok pontosan az UH vizsgálatokon! Nekem ugyanis a 12. héten "kis valamit" látott a szonográfus a monitoron, most pedig teljesen egyértelműen kijelentette, hogy "kislány lesz, látja, nincs semmi a lába között." Hogy lehet, hogy Nálad a 20. héten nem láttak a lábai közt semmit, kb. 10 héttel később pedig igen.?
2008. máj. 28. 15:07
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kismama!

Most igaz csalódott vagy, de amikor majd megszületik és a kezedben tartod szerintem majd elmúlik. Nekem is kislányom van, és leírhatatlan érzés amikor odabúlyik hozzád és "cicáskodik", mert valljuk be, hogy a lányok egy kicsivel "cicásabbak". Mostmár el sem tudnám képzelni ha kisfiam lenne. Kitartást, és boldog várandós hónapokat kívánok Neked. Üdv.:Egy "cicás" anyuka

2008. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megtudtuk, hogy lányunk lesz, kaptunk egy könyvet ajándékba egy barátunktól, Janikovszky Éva Örülj, hogy lány című könyvecskéjét. Ajánlom figyelmedbe, szerintem nagyon aranyos! (...és erről szól)

A férjem is inkább fiút szeretett volna, de most már nagyon boldog, hogy lányos apa lesz :-)

Boldog babavárást!

2008. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Olyan aranyosak vagytok, köszönöm! Most már én is kezdek hozzászokni a kislányhoz és nagyon sokat beszélek hozzá a pocakon át, hogy érezze, hogy szeretem. Az apukája is mindig odabújik a hasamhoz, olyan édes! Hétvégén megnézem a könyvesboltban a kis könyvet! :-) Köszönöm Nektek!!!
2008. jún. 2. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!