Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség előjöhet később? Mellőzzem azokat az ételeket, amiket akkor nem ehettem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag a terhesség alatt jelentkező cukorbetegséget hívják igy. Ez a terhesség befjeztével el is múlik, igaz később (idős korban) valószínűleg megbetegszik aki így járt. Megelőzni ugyanúgy lehet mint a normál cukobajt, de ha csökkent a cukortolerancia (terheléses vércukorvizsgálattal nézik) diétát fognak javasolni, mait sajna pontosan be is kell tartani. Amíg minden rendben nem kell diétázni, ha van rá hajlamod (van a családban, magas a súlyod..stb) kivédeni nem nagyon tudod!

Remélem nem lesz ilyen gondod, sem most semkésőbb!

2008. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A gestációs diabétesz (azaz terhességi cukorbetegség) elméletileg a terhesség első három hónapját kíséri végig. Valószínűleg pont a hCG (terhességi hormon) okozza. Bár lehet, hogy végig kíséri a terhességet, és ezalatt ugyanúgy oda kell figyelni a táplálkozásram mint a cukorbetegeknél, de erről az orvos úgyis többet tud mondani.
2008. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint szülés utánra gondolsz? Nem egyértelmű nekem..

Nekem azt mondta a dietetikus, hogy szülés után még 6 hétig tartsam a diétát, és 3 hónappal a szülés után menjek el egy kontrollra, csinálnak még egy terheléses vizsgálatot, és akkor kiderül, mi van.

De nagyon nagy többségben elmúlik a terhességi cukor, igen kicsi hányadban marad meg.

Ha gondolod, és bírod, figyelj az étkezésedre, ha tudod néha mérd meg a cukrod, és érdemes elmenni dietetikushoz egy kontrollra, ő majd úgyis pontosabbat mond:-)

2008. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is terhességi cukorbetegségem van.Épp ma voltam a diabetológián,és ezekről a dolgokról is beszéltünk a doktornővel.Amint a baba megszületik,és távozik a méhlepény is,a cukorbetegség MEGSZŰNIK.Bár bent a kórházban fognak neked is és a babának is még cukrot nézni,ha gond van szólnak,de ha nem szólnak semmit,szülés után már azt eszel amit akarsz.Ha ez nem így lesz,akkor még bent a kórházban szólnak,hogy diéta még tovább.Szülés után 6 héttel el kellene menni mégegy cukorterhelésre,ugyanúgy a 75gr szőlőcukrosra,ott kiderül,hogy valami maradt e vissza a terhességből(elég ritka,hogy valaki"rajtamarad),de viszont sajna előfordult már.Ha ott minden oké,akkor kb fél év mulva mégegyszer ajánlatos elmenni terhelésre a bizti kedvéjért.Szóval szülés után már nem kell a diéta,nem kell mellőznöd azokat az ételeket amiket a diéta alatt,de azért nem árt odafigyelni a RENDSZERES,KIEGYENSÚLLYOZOTT táplálkozásra.Mert nekünk akik terhesség alatt cukrosak voltak,nekünk nagyobb az esélyünk a későbbiekben egy esetleges valódi cukorbetegségre,mint más embereknek.De ha odafigyelsz a rendszeres étkezésre,testmozgásra,ez a dolog kivédhető... 36hetes kismama
2008. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm

nekem is elmúlt a terhesség után-tudok is a kontrollról-meg az évenkénti mérésről.rendszeresen sportolok-próbálok egészségesen enni-csak nagyon édesszájú vagyok,főleg szülés után(egyébként 42kg)csak az érdekelt,h a pl a reggeli tejet,meg a mézet ilyesmit mellőzzem-e?

2008. máj. 29. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!