Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbe estem, nem tudom mit...

Kétségbe estem, nem tudom mit tegyek! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 7 hetes 5 napos várandós, van egy három éves kislányom, illetve egy kétéves kislányom!

3 Éves kislányomat sajnos tegnap autizmussal diagnosztizálták! Nem tudom mi tévő legyek?!

Ti megtartanátok, vagy ebben az esetben elvetetnétek a terhességet???



2012. dec. 14. 09:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

ennyi???és már autistának van nyilvánítva????

de ahogy írod nincs Vele különösebb gond


Moira! a te kislányod miért fura?

miben van lemaradva?

2012. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

a sikítás szerintem mellesleg tök normális dolog:DDDDDDDD

az enyémek állandóan ezt csinálják:D

2012. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Az én másfél éves lánykám nem mondott ki még egy szót sem, nem mutogat, nem néz a dolgokra (pl hol a kutyus stb). Nem utánoz állathangokat. Sikítani sokat szokott és mindig nagyon hangos. A sírása is nagyon hangos, ezt legutóbb a fül-orr gégész mondta. Vannak dühkitörései is, főleg olyankor, ha nem engedünk meg neki valamit. Kérésre nem integet, nem tapsol. Hát kb ennyi jutott most eszembe.


Viszont nekem volt egy kolléganőm akinek 3 éves kora körül állapították meg az autizmust. Mármint a kisfiánál. Nem teljes autista, nem tudom hogy mondják ezt. Szóval fejleszthető. Ő nem beszélt, nem kommunikált. A többi részletet nem tudom, mert nem voltunk olyan jóban.

2012. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ja és hiába vannak most ilyen problémák a lányommal, nem fordult meg a fejemben, hogy elvetessem a tesóját, hisz nem biztos, hogy vele is lesz gond. Na meg lehet, hogy vele sincs és majd kinövi...
2012. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem nem ennyi sajnos, csak közbe jöttek hozzám.

Tehát a kislány nem fordult oda ha szóltunk hozzá, többször kellett neki szólni mire hajlandó volt figyelni, többnyire kerüli a szemkontaktust is, felveszi, de általában csak kommunikációs célra. Aztán később a sikitás mellé társult az is, hogy a kezét úgy fogalmazok, hogy megértsétek ahogy az újszülöttek tartják könyék behajlítva de felfelé tartva csuklóját tekerte, a szakember ezt úgy írta le, hogy a gyermek örömében karizmokat befeszítve repkedő kézmozgást végez! Olyan is előfordul, hogy meg áll fejét kicsit furcsán oldalra tartja felfelé néz, szemével hunyorít. Sokáig volt az, hogy a szája sokat volt nyitva, de most már becsukva tartja, most például kialakult egy félelme, hogy nagyon fél a hótól. Eddig ez nem volt, igaz most már rá áll, de nem igazán tetszik neki.

2012. dec. 14. 14:16
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem bólógat a nem re, sem az igenre, nem integet.
2012. dec. 14. 14:17
 17/27 anonim ***** válasza:

A 15 ÉVES unokahúgom osztályába jár egy autista fiú...

igazi zseni angolból és teljes társasági életet él...


csak biztatásként mondom...

2012. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen, minden autista zseni valamiben!


Egyébként az én lányom is csak sokadszori szólításra figyel ránk. Egyelőre reménykedem, hogy a hallásával van valami kezelhető probléma. A bólogatást és a nem-intést ő nem arra használja amire kellene, csak úgy, mert élvezi. Na meg nálunk a szemkontaktussal pont az a baj, hogy nem kommunikáció céljából veszi fel, csak ránk néz és kész.

Sok hasonlóságot véltem felfedezni a lányaink között, bár a tiéd már nagyobb ugye.

És a 2 évesnél nincsenek jelek?

2012. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Kedves előző javasolnám Keresd fel Budapesten a Vadaskertet ők ott diagnózist fognak adni, pontosat, és nem kell évekig szakembertől szakemberig menni. A kettő éves kislányom nagyon okos értelmileg is, mondatokban beszél tisztán érthetően, szobatiszta, dalokat, verseket énekel mond, mindent tud nagyon okos!:)
2012. dec. 14. 18:08
 20/27 A kérdező kommentje:
Emlékszem mennyit kellett fülészetre is járnunk, Kaposvárra hallásvizsgálatra, mert a ,,kedves segítőkésznek mondott szakemberek," mondták vigyem el, mert nem hall rendesen, hát nem nekik lett igazuk!
2012. dec. 14. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!