Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs apa akkor az anya...

Ha nincs apa akkor az anya vezetéknevét kapják a gyerekek, illetve otthon vagy az Egyesült Királyságban hogy van ez?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs apa akkor kinek a nevét kapná ha nem az anyáét?
2012. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van apja meg anyja... Vagy osztódunk? Amúgy a mai világban már simán felveheti az anya nevét a gyerek. Nekem is volt ilyen ismerősöm.
2012. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem azt nem mondhatom hogy a gyerek vezetékneve legyen xy mert tőle van a gyerek de ő nem tudja...
2012. dec. 18. 20:38
 4/5 Vipy ***** válasza:
Ha az édesapja vezetéknevét akarod adni a gyermekednek, akkor ahhoz a területi anyakönyvvezetőnél az apával együtt nyilatkozatot kell tennetek. Evidens, ha az apuka "nincs" jelen, csak a gyermek fogantatásakor, akkor az édesanyja vezetéknevét kapja. A születéskor már szerepeltetik a vér szerinti apa nevét, de csak ebben az esetben + ha házastársa van a kismamának, akkor a férj nevére kerül a gyerek. Nem tudom, Angliában hogy zajlik, de biztos vagyok benne, hogy nem jelölheted meg Brad Pittet lehetséges apjaként a gyermeknek. Biztos vagyok benne, hogy ott is van arra egy kitalált rendszer, hogyan kapjon a gyermek más vezetéknevet a születésekor. Szerintem általánosan más országokban is alap helyzetben az édesanya vezetéknevét kapják a gyermekek.
2012. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előfordul hogy amikor születik egy gyermek, már nincs meg a fogantatásért felelős apa-- vagy nem is akarja az anya azt az embert apának. Akkor nem csak az anya nevét kaphatja a gyermek, hanem egy kitalált nevet is. pl élt valaki régen és az a családi név szimpatikus lenne a gyereknek-- akkor annak a nevét is megkaphatja a született gyermek ezt az anyakönyvi hivatalban utólag intézik-- születéskor még az anya neve lesz beírva a kórházban. Aztán kell intézni a névátírást miután kimentek a kórházból.
2013. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!