Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után holnapra...

Lues kérdése:

Pozitív teszt után holnapra tervezem a nőgyógyász meglátogatását. Mit mondhat?

Figyelt kérdés
Ugyanis 26 éves vagyok és még sosem voltam nődokinál, mert nem volt semmi panaszom. Fogamzásgátlót sosem szedtem, mert nem akartam, hogy valamit is befolyásoljon. Csak egy szexuális partnerem volt, azaz van egész életemben. Letolhat a nődoki, hogy "csak" most megyek először? Mennyi ideig tarthat az első vizsgálat?
2012. dec. 20. 17:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem fog szólni hidd el:)

Nekem pozi teszt után 17mm-es méhnyálkahártyát illetve a jobb petefészekben sárgatestet.

Gratulálok:)

20hkm.

2012. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
nem ezzel fog foglalkozni, de azt lehet, h megjegyzi, h az évi citológia nem ártott volna. és ez igaz is, de nagyot nem mulasztottál vele, most majd csinálnak egyet :)
2012. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nagyon friss a baba, lehet, hogy nem fog foglalkozni veled. Ha már megvan 6 hetes a terhesség, mehetsz nyugodtan. Illetve, ha magándoki, akkor bármikor mehetsz.
2012. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én 27 éves vagyok és 24hetes én se jártam dokihoz sose csak mikor problémám volt. Nem fog szólni semmit. Én szerencsémre elég későn kaptam időpontot így várnom kellett 2hetet. Megvizsgál és szólj neki hogy végezze el a rákszűrést is mert már itt az ideje.
2012. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, akkor azt mondja majd, hogy Gratulálok, hölgyem!

Mást nem fog mondani, ha minden rendben. A rákszűrést azonban én is javasolom, ugyanis idejében még gyógyítható. A méhnyakrák a fiatalabbaknál fordul elő sűrűbben, nem úgy, mint a petefészekrák, ami az időseknél. Megmondhatod a dokinak, hogy mi már figyelmeztettünk, így szükségtelen a letolás :-D Viccen kívül, a vizsgálat teljesen fájdalommentes, és néhány percet vesz igénybe. Menjél szoknyába, mert akkor nem anyaszűz meztelenül állsz majd előtte. A bugyi ne legyen alatta, a vetkőzőben vedd le. Felfekszel egy olyanra, mint egy csikó, és a lábadat szétterpeszted. Lazíts, mert akkor még könnyebben viseled! Lehet, hogy a melleidet is megvizsgálja, úgy öltözz. Terhességgel megnő a mell is.

2012. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olyan izgatott vagyok! Kb. 5 hetes lehet a pici számításaim szerint. Honnan tudhatom, hogy minden rendben van? Természetes, hogy fájdogál a hasam és fel vagyok puffadva?
2012. dec. 20. 18:09
 7/22 anonim ***** válasza:
az én tb-s dokim még 6 hetesen se foglalkozott vele, hazaküldött, h menjek újra 2 hét múlva. szóval ha nagyon friss terhes vagy, akkor tényleg csak akkor forszírozd, ha magán dokihoz mész. amiket érzel, normális, a babvárás része :)
2012. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ez szomorú! Pont neki kéne figyelni az emberekre... Na de mindegy! Azért próba szerencse, holnap felkerekedek és bepróbálkozom az sztk-s nődokinál.
2012. dec. 20. 18:30
 9/22 anonim ***** válasza:
szia én ma voltam hétfön kellett volna meg jönnie nekem csak 2cm-es felritkulást látott
2012. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Érdemesebb inkább a 7-8. héten elmenni, mert általában a terhesség korai szakaszában még nem látható UH-on a baba, illetve a szívhangot se nagyon lehet kivenni. Aztán az orvos úgyis azt mondja majd, menj vissza kb 2 hét múlva.
2012. dec. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!