Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorterhelésnél magas lett...

A cukorterhelésnél magas lett a cukrom, lehet valami baja a kisbabámnak? Mit okozhat a magas cukor?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

Szépen elkezded majd csinálni a diétát, és várhatóan szülés után el is felejtheted majd.

Amúgy első sorban miattad rossz ez, nem a baba miatt, de mint írtam, diétával kordában tartható lesz.

2012. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi lett a terheléses cukrod?
2012. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diéta. Semmi baja nem lesz. Nekem 8,4 volt a terhelés vége. Diétáztam, minden rendben volt.
2012. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is magas volt, pontosan nem tudom mi okozza, gondolom a hormonháztartás változása, nem úgy dolgozza fel a szervezet a cukrot, mint előtte. Ha betartod a diétát, nem lesz semmi baj. Terhesség után minden visszaáll az eredeti kerékvágásba.

Amúgy egyébként majd szülés után nézni fogják a baba vércukorszintjét.

Ezt taláktam, hasznos lehet:

[link]

2012. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nem fogod szépen tartani a diétát akkor lehet baja a babának és neked is..és a szülés után sem lehet ezt az egészet elfelejteni mert akinél most kijött a cukorbetegség annál valószínű h 5-10 év múlva cukorbeteg lesz..

ez sajnos tény és nem játék..:/

én is tartom a diétát már a 14. hét óta..és azóta jókat mérek itthon is..

2012. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a következőket mondta a doki:

Számít az is, hogy ki milyen rizikócsoportba tartozik cukorbetegség szempontjából.

Rám semmilyen gyakorító tényező nem vonatkozik (nincs a családban, vékony vagyok nagyon).

Annyit mondott, hogy egy ültömben ne pusztítsak el egy eszterházy tortát, és hogy mozogjak, sportoljak és ne hízzak el, így nem igazán lesz gondom.

Emellett évente elmegyek egy cukorlötyis terhelésre elővigyázatosság céljából.

első

2012. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2 kg-ot híztam eddig és 24 hetes kismama vagyok! A cukrom 8, 5 lett. Úgyhogy diéta... :) Köszi a válaszokat!
2012. dec. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!