Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz? Ti mit tennétek?

Abortusz? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ha egy buliban lefeküdnétek egy sráccal és terhesek maradnátok, akkor megtartanátok a gyereket?

A lány 18 éves.


2012. dec. 21. 18:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek: nem lett volna egyszerűbb (és olcsóbb) gumit húzni? Egy 18 éves, elvileg felnőtt nőben kellene lennie annyi felelősségtudatnak, hogy tudja, védekezés nélkül terhes maradhat.

Én személy szerint megtartanám a gyereket, megszülném és odaadnám egy meddő házaspárnak, akiknek minden vágya egy baba, és a sajátjukként tudnák felnevelni.

Persze a lánynak kell eldöntenie, hogy mihez kezd a magzattal, aki két ember felelőtlen viselkedésének az eredménye. Véleményem szerint az abortusz gyilkosság, én csak akkor szánnám rá magam, ha kiderülne, hogy a kisbabám súlyos betegséggel/fogyatékossággal jönne a világra, esetleg az én egészségem lenne veszélyben.


27N

2012. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Tőlem aztán hiába kérdezel vissza, ez csak egy elméleti kérdés volt.


De érdekes, hogy senki nem vetetné el a gyereket, viszont egyre több abortusz van. Ez azért fura.

2012. dec. 22. 09:58
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
En elvetetnem, a válaszom mégsem bizonyult hasznosnak. Egyebkent mivel ez egy anonim oldal, mindegy mit írnak a válaszadók. A valós életben lehet hogy épp a legelvakultabb abortusz ellenes menne elvetetni, mert olyan helyzetbe került es az meg, aki alapból elvetetne megtartaná, mert felébrednenek benne az ösztönök.
2012. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Kérdező (#12) nem tudom, honnan származik az a blődli, hogy "évről évre egyre több abortusz van", amikor valójában egyre kevesebb:

[link]

2012. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ezek csak a törvényes dolgok.

De ha nekem van pénzem, akkor az akár 30 hetes magzatomat is abortálják. Ne kérdezd hogyan, nagyon durva.

2012. dec. 23. 12:22
 16/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, valóban, ehhez hozzájön egy párezres nagyságrendű "abortusz-turizmus" és egy párszázas, talán párezres nagyságrendű illegális hazai... szóval kétségtelen, van latencia. Ami persze az arányokon nem befolyásol, mert ez a latencia tavaly meg 5 éve is volt...

Azért ezt a "de a 30 hetes... milyen durva" c. dolgot el kellene felejteni, mert a 24. hét után élve szülés történik, nem abortusz. Nyilván el lehet érni, hogy ne élve szülés legyen, de egyfelől nem pont úgy, ahogy az a netes "anti-abortusz" irodalomban elterjedt, de biztos lehetsz benne, hogy ennek elvégzését elenyésző számban vállalja be bárki is... szóval az illegális vertikumot többnyire a szülőket bevonni nem akaró fiatalkorúak teszik ki, másfelől a határidőkből 1-2 héttel kicsúszók... ezt azért elég pontosan lehet tudni megint csak, mert az ilyet vállaló orvosok időnként lebuknak, ld a legutóbbi várpalotai...

2012. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Igen 24 hét után élve születik DE!!!!! sajnos ez nem így megy. És bizony minden kórházba találhat sz ember olyan "dokit" aki elvégzi a gyilkosságot.
2012. dec. 23. 15:13
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, bocs, én dolgoztam kórházban, nem is egyben, de egyetlen olyan orvost se ismerek, aki nyomós egészségügyi ok nélkül belemenne egy 24+ hetes terhesség megszakításának illegális elvégzésébe, még ha százezreket lengetnél az orra előtt, akkor se.

Ezek ilyen urban legendek, abortusz-ellenes hangulatkeltési célból, semmi egyebek. Valójában a két évtizeddel ezelőtti emlékezetes "tatabányai eset" óta inkább az ellenkezője megy, hogy 22 hétre megszülető középidős abortumokat is élve szülésként naplóznak, és beteszik 3 órára inkubátorba meghalni...

2012. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nem pár száz ezerről van szó, hanem milliókról...
2012. dec. 23. 18:48
 20/32 A kérdező kommentje:
Mi volt a "tatabányai eset"? Elmondanád, még nem hallottam róla.
2012. dec. 23. 18:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!