Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elevitet hogy tanácsos...

Az elevitet hogy tanácsos szedni? Ha két naponta szedem abból nem lehet baj?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond.Van,aki azt mondja hogy nagy lesz tőle a baba,meg nem lesz erős az immun rendszere,valaki meg azt hogy ez hülyeség,nyogodtan szedhetem két naponta.

Szerintetek mi a helyes?


2008. máj. 29. 10:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megírni:23 hetes vagyok.
2008. máj. 29. 10:14
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem már nem tudom mia jó, de a dokim a 11 . héten mondta, hoogy kétnaponta szedjem csak, mert túl felpumpálja a babat és nem fog kiférni akkora lesz. Azt mondta később majd az uh méretek viszonylatában megmondja az adagolást.Az elevit és hasonlók az elején alegfontosabbak a rendellenességek miatt .
2008. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
23 hetesen szerintem már bőven elég lenne, ha hetente 2 bogyit vennél be. Pláne, hogy itt a nyár, annyi minden másból hozzá tudsz jutni a vitaminhoz!!!
2008. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég hetente 1et szedni.
2008. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én sväjcban szültem,köztudottan magassab szinvonalu az orvostudomäny mint magyarorszägon(sajnos).nekem naponta 1 elevitet ajänlottak.a elevit hamar kiürül a szervezetböl,ezert ajänlott naponta szedni.én kb asszem a 7.honap körül kezdtem el szedni a szülésig.
2008. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az első 12 hétben a legfontosabb.
2008. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én eddig naponta egy Elevitet szedtem, most 19 hetesen mondta a nőgyógyászom, hogy elég 2 naponta szedni. Én is hallottam, hogy van, aki szerint a vitaminoktól lesz nagyobb a baba, míg másoknak teljesen átlagos 3 - 3,5 kg súlyú kisbabái születnek. Én azért szedem 2 naponta, mert jót tesz a tudat, hogy megkapja a babám a vitaminokat, de azért eszem gyümit/zöldséget is.
2008. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom,de most vagyok 29hetes és a dokim azt mondta,hogy szedjek minden nap egyet.Ez így megy a 8.héttöl és minden ok.

Nagyon megoszlanak a vélemények.

Boldog babavárást!:-)

2008. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!Aranyosak vagytok!

Boldog babavárást.

2008. máj. 29. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én pont ma voltam védőnőnél és az én oldalamat is fúrta a kíváncsiság, ezért megkérdeztem, hogy mennyit szedjek? Azt mondta, hogy abszolút rám van bízva, akár naponta is szedhetek, mert nincs tudományosan alátámasztva, hogy nagyobb lesz tőle a baba. (persze naponta max. 1-et:)) De hozzátette, hogy ha félek a nagyobb babától, akkor a saját lelkiismeretem megnyugatatása végett csökkenthetem az adagot, mert a folyamatos feszültség is rosszat tesz.

Szóval: az sem árt, ha naponta szedsz belőle, de mivel itt a nyár, tényleg van annyi zöldsi-gyümi, hogy bőven magadhoz tudsz szedni vitamint. Ha figyelsz, hogy elég vitamin jusson a szervezetedbe, akkor heti 1-2 tabletta is elég.

2008. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!