Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés/koraszülésnél terhessé...

Vetélés/koraszülésnél terhességi kor vagy a magzat súlyán függ, hogy megpróbálják-e megmenteni?

Figyelt kérdés

Ha pl 22 hetesen indul meg a szülés, akkor megsem próbálják megmenteni?

Vagy ez hogy megy?


2013. jan. 8. 17:18
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom kisfia nem tudom hány hétre, de 600g-mal született, több, mint fél évig volt kórházban, mire hazahozhatták, volt olyan, hogy hetekig azt hitték, a következő éjszakát már nem éli túl. A szülők ez idő alatt évtizedeket öregedtek, a kicsi csodálatos módon makk egészséges, 10 éves, nagyjából akkora, és olyan, mint egy "normális" 10 éves, viszont a szülők életük végéig nem fogják tudni ezt kiheverni (ezt ők mondták,nem én találtam ki). Nekik 3. gyermekük, az első kettővel semmi gond nem volt, nála korán levált a méhlepény...
2013. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elso babammal voltam terhes, es a 21. hettol emenyedtem. 22 hetesen korhazba kerultem sok kemenyedes miatt, de mivel zarva volt a mehszaj es a baba is jol volt, igy hazangedtek:) napi 2000 mg magneziumot szedtem, magnerotot. Vegyel te is a gyogyszertarban. Napi 2 db-t nyugodtan szedj. De akar harmat is, ha nem jobb tole.

Utana s voltak kemenyedeseim, de megszoktam, tovabbra s zart volt a mehszajam, ugyhogy gondoltam en ilyen vagyok:)

A kislanyom 39+3 hetesen szuletett, 3100 grammal:)

Holnap 3 hetes lesz:)

Ne aggodj, minden rendben lesz! Vegyel magnerotot, csodat tesz:)

2013. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj egyébként az internettel, túl sok mindenről tudunk. Amikor én mindkettővel durván keményedtem megse fordult a fejemben a vetélés vagy túlzottan korai szülés. ettem amit ajánlott a doki és habár kellemetlen volt a keményedés nem gondoltam rosszra. Biztosan a kevés információ, nem volt ugyanis netem. Ha most lenne ugyanez biztosan már én is agyalnék, de nem szabad.Élvezni kell a terhességet!!!
2013. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babádhoz:)

Igen, magnerotot szedek, ma már 5-öt vettem be.

Előre félek, lassan fürdetnem kell a gyerekeket:/ a picit meg muszáj emelgetnem, mert nem tud kiszállni a kádból.

2013. jan. 8. 19:13
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ahogy olvaslak, mintha saját magamat olvasnám...

Nekem is úgy 23-24 hét felé kezdődött el a keményedés, úgy hogy kórházban is feküdtem magnézium infúziót kaptam rengeteget.

Semmivel nem lett jobb! Most 31 hetes vagyok, ugyanúgy rengeteget keményedik a hasam, eddig zárva volt a méhszáj, remélem azóta is így maradt, baba fejlődik rendesen.

Magnerotból nekem a dokim azt mondta 3X2, sőt akikkel együtt voltam a kórházban mindenki így szedte! Egyébként még 3X3-at is be lehet venni!

2013. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is végig attól rettegtem, hogy nehogy beinduljon a szülés, és hétről-hétre nézegettem mennyi lenne az esély, hogy túlélje és hogyan...
2013. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Remélem kitartasz a végégéig, bár én is itt tartanák már:)


Második terhességemnél rálógott a lepény a méhszájra, én is 3x3 magnerotot szedtem akkor. De most valahogy nem hat rendesen, vagy nem is tudom.

2013. jan. 8. 20:26
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm neked, hidd el én sem érzek a 3X2-től semmi javulást. pedig milyen sokan írják, hogy a magnézium segít... hát nekem nem!

Amikor kórházba kerültem 25 hetes voltam, a szobatársam 31. Mindig azt hajtogattam neki, hogy bárcsak már én is ott tartanék...és látod, ha lassan is de csak eljött, most én is pont 31 hetes vagyok...

Neked is el fog jönni!!!

2013. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves vagy:)

És te hol szoktál ennek utána nézni, hogy mikor mennyi esélye van?

2013. jan. 8. 20:40
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
én első babámmal 25., második babámmal pedig 20. héttől folyamatosan keényedtem. folyamatosan gyógyszerek, magnézium és szigorú pihenés mellett születtek 38+5 és 38+6-ra. Ne idegeskedj, hanem pihenj!
2013. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!