Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a személyes tapasztalatok,...

VargánéG kérdése:

Mik a személyes tapasztalatok, a terhesség alatti dohányzásról? Lentebb bővebben.

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok. Mikor kiderült, hogy babát várok, eldöntöttem hogy leraktom a cigit. Körülbelül másfél hét alatt sikerült is, node nem a sziklaszilárd elhatározás volt az egyetlen ok, ami miatt sikerül...

6 hetes terhesen elkezdtem undorodni a cigaretta szagától, hányingerem volt és émelyegtem tőle (és még nagyon sok más "szagtól"). Nem olyan régen, kb. 2 hete, már nem undorodtam semmilyen szagtól, amitől ezelőtt 2 hónapig végig émelyegtem. Így ugyebár a cigitől sem. Nos, azóta megint dohányzok, és ezt nagyon szégyenlem! Lelkiismeret furdalásom van, néha elpityergem magam, hogy nem igaz, hogy nem tudom letenni a kislányom/fiam kedvéért, de akárhogy kínoz a lelkiismeretem, nem bírom ki hogy napi 4-6 szál cigit ne szívjak el. Egyik nap végig aludni próbáltam, csakhogy ne gyújtsak rá, de megöl az az érzés amikor a párom kimegy dohányozni az erkélyre és hozza be a ciginek a szagát. 2 hónapig csak azt hajtogattam hogy: "fújj de undorító" most meg sóvárgok utána.

Járt-e már így, vagy hasonló képen valaki? Mik a meglátások, tapasztalatok, vélemények?

(a negatív véleményeket is meghallgatom, illetve elolvasom, de azért "anyázás" meg ócsárlás ne legyen ha kérhetek mindenkit.)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jan. 9. 19:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!

En kulfoldrol irok,ezert en csak az en tapasztalataimat tudom leirni...

Tehat,lehet hogy neked csak a cselekedet hianyzik,ezert itt kulfoldon lehet venni E-cigit,ugyanugy "fustol"-csak goz jon ki belole...filtert kell vegyel bele,ami mindig kepez gozt...Nahmost ha neked tenylegesen nikotin fuggoseged van,akkor ez nem segit sajnos...

De ami a legjobb,ha leteszed a cigit...nem csak a baba erdekeben...sulyon betegsege lehet a babanak!

TUdoooom,hogy vannak a nagyanyaink,akik dohanyoztak,es "makkegeszseges" gyereket szultek,de mivan,ha TE nem...Orok eletre banni fogod...

Elso ilyet en meg nem hallottam,bocs:

"Nekem orvosi javaslatra nem szabadott letennem a cigit, mivel komoly elvonási tüneteim miatt elvetélhettem volna."

Melyik hu*ye orvos tanacsolta ezt??

Legy olyan eros es tedd le a cigit kerdezo...

Tenyleg megeri???

Sajnalom,hogy az a tudat se segit,hogy valaki novekszik a mehedben!

2013. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Nekem volt egy ismerősöm, aki az első gyerekénél végig dohányozta a terhességet, és a kislány autista lett. Nyilván nem feltétlen hozható ez összefüggésbe, de azt hiszem azóta is magát okolja... :(
2013. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem,mi az,hogy nem lehet letenni? Az elején ugyanez volt velem is,mint Veled,bár nekem a hányingeres időszak 3 hétig tartott és eddig utáltam a cigit is. Utána nem. A párom cigis,igen,nekem is k.va szar volt érezni,látni,reggeli kávé mellé nem rágyújtani,de megálltam. 3 hónap nem cigizés után nagyon megkívántam és rágyújtottam,de 5 slukk után olyan rosszul lettem,hogy kösz nem. Aztán amikor már éreztem mozogni a fiam,akkor teljesen elfordultam tőle. Nem tudtam megtenni! Hogy dolgoznád fel,ha később ebből adódóan valami baja lenne? Lehet,hogy sokan szerencsések és megússzák/ták,de ha pont ti lesztek a szomorú kivételek?? Én sem voltam szent,a terhességem végéig 2 slukkot szívtam a párom cigijéből (nem naponta,összesen) és még emiatt is bűntudatom van,ha nézem a fiam. Annyira ártatlan,őszinte a mosolya,én vagyok neki a példa,sírni tudnék még emiatt az elenyésző mennyiség miatt is,hogy ez az ő szervezetébe jutott.. Most szoptatok és még mindig baromira kívánom a cigit,de a gyerekem egészsége ezerszer fontosabb,mint a függőségem. Mondom ezt úgy,hogy előtte 8 évig cigiztem és napi 1,de volt,hogy 2 dobozt elpöffentettem.
2013. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

Terhességem előtt napi 2doboz töltött cigit simán elszívtam,kemény dohányos voltam.

Aztán jött a hányingeres korszak,aminek hatására le tudtam tenni...

Ahogy többen is írtátok,az a korszak viszont elmúlt...én pedig hiába gyújtanék rá sokszor azóta is,nem teszem. Pedig imádtam dohányozni és mint megszokás,hiányzik...de sem az ára,sem a bűze nem.

38hetes vagyok és remélem ki fogok tartani továbbra is,mert akármennyire szerettem dohányozni,ha megszülök,nem akarok visszaszokni,mert cigi nélkül sokkal jobb!!!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%

[link]



Halvaszületés


Koraszülés


Szívelégtelenség


Légzési problémák


Idegrendszeri zavarok, agyműködés



Utolso elotti,olyan szepen leirtad,hogy bekonnyeztem!

Legyetek erosek,

Szep napot!

2013. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Én már akkor letettem, amikor még csak próbálkoztunk a babával. Pedig én is szerettem cigizni, párom a mai napig dohányzik. Nyár is volt, a legjobban az jött be, mikor ültünk az erkélyen este a hűvösben, egy pohár valamivel és cigizgettünk-beszélgettünk órákat. :) Mégis abbahagytam, mert egy baba bizony áldozatokkal jár. És ez a legkevesebb, amit megtehetsz érte, leginkább azért, mert az Ő egészségéről IS szó van, nemcsak a tiédről. Nem kell kifogásokat keresni és gyártani... Ha szereted, márpedig gondolom már most szereted, akkor simán megteszed!!!!
2013. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem először is a párod is megerőltethetné magát egy kicsit, hogy ne az orrod előtt csinálja! Dohányozzon a munkahelyén de este már ne és akkor nem érzed annyira a kísértést. Itt kő keményen a párod is hibás! Még jó, hogy érzed a kísértést, mikor kimegy a párod cigizni, Te nem mehetsz vele, látod a cigiző mozgulatait, ahogy megnyugszik és kikapcsolódik 5 percre Te pedig bent ücsörögsz és várod addig. Ő meg visszajön, mintha mi sem történt volna Te pedig a falat kaparod már...


Illetve az, hogy a barátnőd barátnőjének a barátnője teljesen egészséges babát szült a láncdohányzása ellenére még nem jelenti azt, hogy neked is egészséges babád lesz és az is marad felnőtt korára is. Itt a lényeg azon van, hogy a dohányzással növeled a kockázatot jópár betegségere + stresszeled magad a bűntudattal. Egyis sem jó.

Nekem két ismerősöm van, akikről tudom, hogy dohányzot az anyjuk terhesség alatt. Az egyik egy asztmás nő lett (ne tudd meg, mennyit szenvedett a terhessége alatt az asztmájával) a másik pedig egy tejesen egészséges 65 kilós férfi, aki koraszülött volt és most is felnőttként úgy néz ki, mintha fél lábbal a sírban lenne.


Illetve egy másik meglátás, egy csomó olyan kismama történetet olvasok/ismerősöm van, akik lerakták a cigit a terhesség+szoptatás idejére. Aztán utána visszaszoknak. Egyszerűen borzalmas nézni őket, ahogy óránként kimegy az erkélyre cigizni, hogy ne a gyerekére fújja a füstöt. Utána meg megy vissza a cigiszagú hajával, ruhájával, kezével puszilgatni a gyerekét. Ez ugyanúgy árt a gyereknek, egy pár éves kisbabának miért kell ezt megszoknia?! És ha már 1-2 évig megállták a dohányzást, miért kell utána visszaszokni?


Nézd, én nem mondom, hogy szokj le vagy ne, ez a Te dolgod. Ha dohányzol, akkor gondolom vállalod az esetleges következményeket és az ezzel járó stresszelést, idegeskedést, sirdogálást. Én csak azt mondom, hogyha ne adj isten bármi apró baja lesz a babádnak gyerekkorában vagy felnőttkorában ami a dohányzásra vezethető vissza, hogy fogsz megbírkózni a bűntudattal?


Én is dohányos voltam (volt, hogy 2-3 doboz is elment naponta, a legerősebb cigiből). De kínkeservesen letettem, a párom is letette és nem is akarok visszaszokni, bár tudom nehéz lesz megállni. De a hasamban rúgkapáló babuci (mi így becézzük) kedvéért megteszem, mert meg akarok tenni minden tőlem telhetőt az ő kedvéért.

23hkm

2013. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Dohányozz nyugodtan... ha neked az a fontosabb..

2013. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
11%
Kedves külföldről válaszoló! Az orvosom nem volt h@lye, a terheskiskönyvembe bele volt vezetve, hogy napi 3 szál cigarettát szívok, szigorú orvosi felügyelet mellett. Másik variáció az lett volna, hogy depresszió elleni gyógyszert kellett volna szednem, aminek iszonyatos mellékhatásai vannak, nem beszélve arról, milyen magzatkárosító hatásai ismertek. Hát így. Nem mondom,hogy minden nap el is szívtam ennyit.
2013. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Az én nőgyógyászom azt mondta nekem, hogy nincs bizonyított betegség, rendellenesség amit a cigizés okoz, a kisebb születési sùlyon kívül, ami igazábòl nem is nagy probléma, sőt.. Sokkal rosszabbat teszel a babádnak azzal hogy sòvárogsz, hogy ràgyùjthass, stresszelsz miatta. Köztudott, hogy alapbòl baromi ártalmas a cigizés a szervezetedre, nyilván nem arra célzok hogy nyugodtan pöfékelj annyit amennyi csak jòlesik, de 1-2 slukk vagy heti 1 szàl cigi nincs
2013. febr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!