Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a személyes tapasztalatok,...

VargánéG kérdése:

Mik a személyes tapasztalatok, a terhesség alatti dohányzásról? Lentebb bővebben.

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok. Mikor kiderült, hogy babát várok, eldöntöttem hogy leraktom a cigit. Körülbelül másfél hét alatt sikerült is, node nem a sziklaszilárd elhatározás volt az egyetlen ok, ami miatt sikerül...

6 hetes terhesen elkezdtem undorodni a cigaretta szagától, hányingerem volt és émelyegtem tőle (és még nagyon sok más "szagtól"). Nem olyan régen, kb. 2 hete, már nem undorodtam semmilyen szagtól, amitől ezelőtt 2 hónapig végig émelyegtem. Így ugyebár a cigitől sem. Nos, azóta megint dohányzok, és ezt nagyon szégyenlem! Lelkiismeret furdalásom van, néha elpityergem magam, hogy nem igaz, hogy nem tudom letenni a kislányom/fiam kedvéért, de akárhogy kínoz a lelkiismeretem, nem bírom ki hogy napi 4-6 szál cigit ne szívjak el. Egyik nap végig aludni próbáltam, csakhogy ne gyújtsak rá, de megöl az az érzés amikor a párom kimegy dohányozni az erkélyre és hozza be a ciginek a szagát. 2 hónapig csak azt hajtogattam hogy: "fújj de undorító" most meg sóvárgok utána.

Járt-e már így, vagy hasonló képen valaki? Mik a meglátások, tapasztalatok, vélemények?

(a negatív véleményeket is meghallgatom, illetve elolvasom, de azért "anyázás" meg ócsárlás ne legyen ha kérhetek mindenkit.)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jan. 9. 19:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
40%
Az én nőgyógyászom azt mondta nekem, hogy nincs bizonyított betegség, rendellenesség amit a cigizés okoz, a kisebb születési sùlyon kívül, ami igazábòl nem is nagy probléma, sőt.. Sokkal rosszabbat teszel a babádnak azzal hogy sòvárogsz, hogy ràgyùjthass, stresszelsz miatta. Köztudott, hogy alapbòl baromi ártalmas a cigizés a szervezetedre, nyilván nem arra célzok hogy nyugodtan pöfékelj annyit amennyi csak jòlesik, de 1-2 slukk vagy heti 1 szàl cigi nem veszèlyezteti a babád egészségét. Mindent küszöbölj ki, ami stresszhelyzetet okoz neked! Ha máshogy nem, hát így. Azok háborodnak fel az ilyen válaszokon, akik antidohányosok. A komfort érzeted nagyon fontos, nyilvàn bizonyos fékekkel. Boldog babavárást! Ja, hozzáteszem, hogy én már nem dohányzom. Ne ítélkezzetek. 23 hkm
2013. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Tevedsz mert en nem vagyok antidohanyos(ugyanis DOHANYZOM,de mihelyst terhes lennek abbahagynam,mert ez csak a fejben dol el,hogy akarsz dohanyozni e vagy sem...mivel en mar tobszor leraktam a cigit,igy igen mondhatom ezt,hogy marol holnapra le lehet tenni!)....es igenis felhaborodom,akik terhesen dohanyoznak...

Igenis le kell tenni!

A stressz nem fog semmifele betegseget csinalni a babanak,ellentetben a cigivel...

2013. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Zsovnirenko válasza:
en 34 hetes terhes vagyok vegig cigiztem es a babamnak semmi baja persze en is le akartam tenni csak hogy otthon mindenki cigizik es eleg nehez volt.sokat en sem szivok egy nap en inkabb ideges vagyok,valahogy mindenen felhuzom magam.
2013. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Kedves utolsó! Tudom pár hónapja volt mikor írtál ide, de hátha még kapsz értesítést.

Egészséges lett a gyermeked? Minden rendben volt a terhesség végén is? Én most félidőben vagyok, szapulom magam és minden amit el tudsz képzelni, de nem tudom letenni a cigit. Egyszerűen nem vagyok elég erős hozzá! A gyerkőc rendesen fejlődik, sőt nagyobb is a koránál és minden vizsgálat tökéletes eredményt hozott.

2013. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!