Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség első 7 hetében...

A terhesség első 7 hetében árt az alkohol a magzatnak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és babát várok, de csak most jöttem rá. Nem vagyok egy nagyon nagy ivó, de az ünnepe alatt minden nap ittam, mondjuk egy pohár likőrt, két pohárt bort, szilveszterkor három pohár pezsgőt. Szeretném tudni, hogy árthattam e ezzel a születendő gyerekemnek.

2013. jan. 10. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem ártottál vele. Ezek nem nagy mennyiségek!!!
2013. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyivel még nem ártottál!


Boldog babavárást!

34hkm

2013. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben nincs olyan kapcsolat még a magzat és az anya között, hogy ezek árthattak volna.
2013. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

A megtermékenyítéstől a beágyazódásig nincs a baba az anyával kapcsolatban.Onnantól kezdve,hogy beágyazódott már sebezhető,ezért táplálkozzunk egészségesen,ne igyunk alkoholt,és ne dohányozzunk,vagy szedjünk bármiféle gyógyszert!!

Alkohol:

Mivel nem tudjuk pontosan,mennyi az a legkisebb alkoholmennyiség,amely kihat a magzatra,a legjobb,ha egyáltalán nem iszunk alkoholt a terhesség alatt és amíg a terherbeeséssel próbálkozunk.Ez különösen az első harmadban lényeges,amikor kifejlődnek a magzat fő szervei.Még a minimális alkoholfogyasztás -napi egy-két pohár,vagy az alkalmankénti mulatozás -is összefüggésbe hozható a vetéléssel,a vajúdás alatt felmerülő szövődményekkel és az alacsony születési súllyal.

2013. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt valóban amíg nincs méhlepény (ezen keresztül csatlakozik az anyai és magzati vérkeringés), addig nem nagyon árt a babának az alkohol (meg pl. gyógyszerek sem), mert nem jut el hozzá.

Úgy tudom a 6. hét környékén kezd kialakulni a méhlepény, utána már sokkal inkább árthat az alkohol, de az első néhány hétre eleve azt szokták mondani, hogy az esetek jelentős részében a mindent vagy semmit elve érvényesül, tehát ami komolyan árt a babának az nagy valószínűséggel vetélést okoz.


Szóval nyugi, ha izgulsz azzal ártasz a legtöbbet, de persze ezentúl vigyázz magatokra!

2013. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is nyugtattak a 6. hétig mindent vagy semmit elvvel, pedig hülyeség. 4-5 héten voltam beteg, még a tesztem is csak épp hogy nagyon halvány pozitív volt, akár negatívnak is nézhettem, mégis rendellenességgel született a picikém, amit a betegség okozott. Én így is hálás vagyok a sorsnak, hogy velem maradt és semmiért nem adnám! De hiába mondja a Czeizel prof. vagy akárki, hogy ekkor még nem lehet gond, itt a példám, hogy nem túl gyakran, de sajnos igenis lehet.

Ezek az alkohol mennyiségek nem túl nagyok, remélhetöleg minden rendben lesz, de ezt tutira megmondani nem lehet.

2013. jan. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
El tudod mondani nekünk, kedves kérdező, a tapasztalatodat?
2014. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!