Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dilemma. Ti hogy döntenétek?...

Dilemma. Ti hogy döntenétek? Maradnátok, vagy költöznétek? Többi lent.

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy december közepén meghalt nagypapám. a szüleimmel élt együtt egy olyan kisházban, ami anyumék telkén van. viszont elég picike a ház, ha oda akarnánk költözni, akkor még egy szintet fel kéne húzni a házra. nekem nagyon jól jönne a segítség. édesapám otthon van, karosszéria lakatosként dolgozik, saját műhelye van az udvarban, tehát mindig "kéznél" lenne. az hogy fölhúzzunk még egy emeletet kb 2 millió forintba lenne, de ebbe a szüleim is besegítenének, meg barátok, ismerősök segítenének az építkezésnél, szóval ez nem lenne gond.

jelenleg albérletben lakunk a belvárosba, kosz van, kétes alakok, stb... viszont nagyon jó áron bérelünk egy hatalmas lakást.

ezzel az egésszel az a baj, hogy párom nem szeretne kiköltözni (peremkerület egyébként) anyumékhoz. pedig a picinek is sokkal jobb lenne, ha egy kertes házban nőne föl, nem pedig a belvárosi mocsokban...

ti hogy döntenétek, milyen érveket sorakoztatnátok föl a költözés mellett?

én tényleg nagyon szeretnék menni, de ha párom nem... nélküle tuti nem :)


2013. jan. 15. 15:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én megértem a párodat. A férjem és én is nagyon jó viszonyban vagyunk az én szüleimmel. Viszont - hacsak nem segítségre van szükségük - nem gondolom, hogy odaköltöznék a szomszédjukba, mert ahogy előttem írta már valaki, nem kockáztatnám, hogy elrontsuk ezt a jó viszonyt.
2013. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, hogy időt szakítottatok rám. este megpróbálom átbeszélni vele a dolgokat rendesen ( ha nem lesz hulla fáradt...)

de hogy így leírtátok miért nem mennétek, már értem :)

viszont akkor nagyon fogok szívni, ha maradunk, ugyanis a másodikon lakunk, és hát a babakocsit felcipelni... de mások is túlélték, hogy a belvárosban nevelkedtek, és még egy anyuka sem halt bele abba, hogy fel kell vinni a babakocsit egy magasabb emeletre.. a költözés nekem is könnyebbséget jelentene, de ha nemleges választ kapok, hát elfogadom :)

még egyszer köszönöm :)

2013. jan. 15. 18:25
 13/14 anonim válasza:
100%
Szerintem tisztázd a pároddal, hogy miért nem szeretne jönni, mi a konkrét ok. Amúgy én a helyedben költöznék, mert te leszel otthon egész nap a picivel, nagy segítség a szülői/nagyszülői támasz. Párod csak munka előtt és után van ott. Azonkívül ha odaköltöztök, akkor érdemes a szülőkkel is leülni és elbeszélgetni, kis házirend, hogy ne zavarjátok egymást és hogy mellettük laktok nem jelenti azt, hogy bármikor beronthatnak... Ha nagyon nem válik be, akkor még mindig visszaköltözhettek egy albérletbe, ami mindkettőtöknek jó.
2013. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a babakocsi cipelés probléma lesz, de maga az épitkezés sem kis falat (2 millióból szerintem semmi nem lesz belőle), néhány évig nyögnétek az ezzel járó költségeket, meg a több hónapnyi idegeskedés se semmi.

Mivel apukád autókkal foglalkozik a picit biztos féltenéd az udvaron, erre is gondolj.

2013. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!