Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam az influenza elleni...

Megkaptam az influenza elleni védőoltást, úgy hogy beteg vagyok, nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Torok fajas+orrdugulas meg kohoges mar egy hete legalabb,ferjem 3 hete beteg.En igy megkaptam az oltast,azt mondtak nem lesz baj es hogy jobb mintha nem kaptam volna meg(a no aki beadta nem tudta hogy beadhatja e es elment megkerdezni az orvost)...Ha valami baj lenne jelezne a szervezetem?A babanak nem lesz baja?9hetes vagyok.

#betegség #9. hét #influenza védőoltás
2013. jan. 17. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem halottam még olyat h betegnek beadják, de a doki csak tudja mit csinál, szerintem ne aggódj....ha baj lenne gondolom nem adja be...
2013. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon bátor vagy, én nem mertem volna 9 hetes terhesen beadatni magamnak, pláne nem betegen.

Én a kisfiammal 35 hetes terhesen adattam be a H1N1 ellenit 3 évvel ezelőtt, még amikor a nagy botrány robbant ki, és sorra oltották a kismamákat. Még így is tiszta ideg voltam, és nagyon megbántam, mert azon a héten már el is tűnt a járvány az országból, és szidtam magam. Hála Istennek nem lett belőle baj! :-)

Visszatérve arra, hogy beteg voltál: én először anno, mikor be akartam adatni, nagyon picit köhögtem, de az orvos elküldött, és közölte, hogy majd csak akkor adja be, ha egyáltalán nem köhögök, szóval az orvosod is elég merész volt, de nem hiszem, hogy bajod lesz, nyugodj meg!

Minden jót neked!

2013. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eleg sokszor rakerdeztem h biztos hogy jo otlet e..Es a nover csak pislogott..Atment a masik szobaba es ott kerdezte meg a dokit,szerintuk mivel nem vagyok olyan rosszul ezert csak jo hogy megkaptam,de az a furcsa hogy inkabb ejszaka vannak ezek a tuneteim,nappal csak neha kohogok es a torkom nem faj.Ezt is elmondtam termeszetesen..Itt Skociaban beadjak minden kismamanak a Seasonal flu-elleni oltast.Ezt kaptam en is meg.Remelem hogy nem lesz baja a babanak..
2013. jan. 17. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyrészt azon múlik, hogy milyen az immunrendszered. Ismerek olyat, aki (férfi) fájó torokkal beadatta, másnaptól egy hétig 39 fokos láza volt. Másnak meg semmi baja nem lesz tőle.

Nekem azt mondták, hogy a 12. hét előtt semmiképp ne oltassak. Utána fájt a torkom, a háziorvos azt mondta, hogy elvileg csak a lázas megbetegedés az ellenjavallat, de amíg fáj a torkom, nem adja be, tekintve, hogy várandós vagyok.

Mindenesetre, ha holnapig nem lázasodsz be, akkor nagy eséllyel nem lesz semmi bajotok. Pihend ki magad, az biztos segít.

2013. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!Pihenek ahogy tudok,szerencsere nem vagyok egy lazasodo fajta.Itt az a szokas hogy az elso vedonoi idopont elott be kell oltani a kismamat.Ami lehet a 8.illetve a 10. heten is..Remelem nem leszek lazas..
2013. jan. 17. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem lettem lazas.A kohogesem erosodott egy kicsit de ugyanakkor elkezdett szakadozni vegre..Viszont az oltas helyen a karom egy kicsit faj nyomasra..
2013. jan. 18. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lázad nincs, nincs baj. Jó az immunrendszered. :)
2013. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!