Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, és még nem...

Terhes vagyok, és még nem múltam el 18, anya ragaszkodik az abortuszhoz, én viszont semmiképpen nem szeretnék elmenni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 19. 16:42
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/191 anonim ***** válasza:
2013. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/191 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem 14 hónapos a fiam, mai napig minden éjszaka 4-szer kell fel napközben csak 1-szer alszik"

ezért,mondtam,hogy elrontottál valamit,éjjelente 4szer kel fel nem írtad,hogy mert jön a foga 1 éve folyamatosan,és nem mondtam,hogy rossz anya vagy,csak valami nem oké ha nem alszik végig egy éjszakát sem.Minden kommented tele van rosszindulattal,és negatívumokkal,az jött le róla ha nekem sz@r neked is az lesz,meg mert neked nem megy valami másnak sem.

2013. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/191 A kérdező kommentje:
"gyereket vállalni minden korban felelőtlenség" :D azkemény, ilyet sem hallottam még, de akkor ne szüljön senki gyereket, SENKI, mert az felelőtlen:)-.-
2013. jan. 20. 13:40
 74/191 anonim ***** válasza:
61%

Ha mar idezel, idezz pontosan, a mondat ugyanis igy szol: "A semmire, merthogy a kerdezonek semmije nincs, gyereket vallalni minden korban felelotlenseg, 16 evesen meg egyenesen hulyeseg." Kiemelnem a lenyeges reszt, csak neked, csupa nagybetuvel, hatha akkor veszed az adast.

A SEMMIRE merthogy a kerdezonek semmije nincs, GYEREKET VALLALNI MINDEN KORBAN FELELOTLENSEG 16 evesen meg egyenesen hulyeseg.

Tudod, ha meg az erto olvasas sem megy, akkor tenyleg nagy marhasag gyereket szulnod.

2013. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/191 anonim ***** válasza:
65%

Készíts egy 4-5. éves tervet és azt mond el Anyukádnak persze ne olyan amire esélyed sincs.

Mond el neki, hogy ezt a félévet még befejezed( mondjuk nem tudom egy katona iskolában milyen gyakorlati órák vannak, és azt terhesen lehet-e csinálni, lehet nem is fejezheted be már ezt az évet sem)

Utána halasztasz 1. évet, és utána a kicsi bölcsibe megy te meg vissza a suliba, nyáron meg nyári munkázol. Valami terved legyen az elkövetkező évekre azt mond el Anyukádnak, hogy lássa hogy nem csak a holnapra gondolsz.


Azt meg mindenki alapnak veszi, hogy a kérdező mehet a másik lakásba. Kiskorúként sehova nem költözhet a szülői engedély, nélkül én biztos nem engedném oda, hogy még egy rezsit kelljen fizetni. Marad otthon a babával.

2013. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/191 A kérdező kommentje:
"Felnőttek" . némelyikük egy 16 éves szintjén leragadtak -.-
2013. jan. 20. 16:37
 77/191 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, ma Magyarországon - szerencsére - se a terhesség kihordására, se a terhesség megszakítására nem lehet kényszeríteni fiatalkorúakat az akaratuk ellenére. Szóval a végső döntést nektek kell meghozni a pároddal, komolyan megfontolva, végiggondolva, ahogy a téma komolyságához illik.

Anyukád meg ahhoz ragaszkodik, amihez akar, de ez spec nem az ő élete, ha végképp nem bírod leállítani, a gyámhatósághoz fordulhatsz segítségért.

2013. jan. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/191 anonim ***** válasza:
Látom nem tetszett valakinek a válaszom!
2013. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/191 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvastam még el végig az összes kommenteket amiket írtatok illetve kaptál kedves kérdező.

Nagyon szép és jó dolog, hogy meg szeretnéd tartani a babát DE!!!!

Miből fogod eltartani őt? Mert egy gyereket 28 ezer ft-ból ami a gyest jelképezi abból sajnos nem lehet felnevelni. Elve nekünk csak a pelus popsitörlő és kendő 6 ezer ft-ba kerül és oda figyelünk, hogy melyiket választjuk. Igaz túl nagy választási lehetőségünk nincs mert két fajta van amit a lányom bőre bír. Ergo hiába akarok jóval olcsóbban venni pelust, ha a lányom kipattog tőle és különböző kenőcsökkel ugyan úgy elköltöm azt az összeget amit egyébként és a pelusra.

Lesz e segítséged az iskola befejezésére?

Mert persze tudni a gyerek nem gátja a tanulásnak én is munka gyereke mellett és várandósan csinálom a második szakmámat de nagyon őszintén nem könnyű. Nagy nagy szervezést igényel. Viszont feltételezem azt, hogy ezt nem vetetted el csak más útón gondoltad befejezni.

Egyáltalán mennyi idős vagy? Érettségi közelében állsz?

Félre értés ne essék senkinél sem nem lebeszélni akarom a babáról a kérdezőt a kérdéseimre, de számomra ezek olyan fontos kérdések amik nem hagynak nyugodni. De erre más is válaszolhat, ha valakinek nincs önálló keresete és nincs 18 éves akkor mi alapján gondolja, hogy a babát meg akarja tartani ha a szülei nem támogatják? Tisztellek titeket de azért valamilyen szinten felelőtlennek is tartom ezt a fajta hozzá állást, mert mi van ha a számításaitok nem úgy alakul?

Nem általánosítani akarok egy férfinél sem, na de ha nagy a korkülönbség akkor mi van akkor ha az apa elhagy bennetek? Tudom ez később is előfordulhat nem kell hozzá nagy korkülönbség de aki dolgozott és van szakmája azért nincs akkora kiszolgáltatott helyzetben mint ti.

Meg teszem azt együtt maradtok de valami történik a párotokkal akkor mit fogtok csinálni szakma iskola nélkül?

2013. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/191 anonim ***** válasza:
64%

Ha van lehetőségetek, és szeretnétek is, tartsátok meg a babát. A többi csak ELHATÁROZÁS kérdése. Iskolába járni, érettségizni délután is lehet. Néha apa, és a nagyszülők is tudnak vigyázni a babusra, míg anyuka tanul. Nem nagy dolog leérettségizni. Aztán gyerek mehet a bölcsibe, anya meg dolgozni.

Viszont, én a helyetekben-már ha meg tudtok egyezni, valamelyitek szüleihez költöznék. Mivel egy házat, és egy családot nem lehet ennyi pénzből fenntartani, mint amit írtál, kedves Kérdező. Mi kis lakásban lakunk, 40 a rezsi télen, 80 a kaja, és nem élünk nagy lábon. Szóval tessék a nadrágot felkötni! Ha a nagyszülők szívesen segítenek, nem lesz olyan nehéz dolgotok, csak normálisan beszéljétek meg, együtt, a egész család.

2013. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!