Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, most...

8 hetes terhes vagyok, most derült ki, eddig dohányoztam. Mennyi kár érte a kisbabámat?

Figyelt kérdés
Ahogy megtudtam, letettem a cigit, de akkor is, már 8 hetes. Mi lehet a baja az én kisbabámnak? Mit tehetnék, hogy ne sérüljön?
2013. jan. 22. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ezáltal nagyon minimális káros anyag jutott a baba szervezetébe, ha jutott is. A lényeg, hogy letetted, ezért legyél nagyon büszke magadra, mert sajnos rengeteg az a kismama, aki végigdohányozza az egész terhességét, akár napi 1-2 doboz cigivel, akár napi 1-2 szállal.

Nekem 4 napja késett a vérzésem, amikor pozitívat teszteltem, tehát kb. 4 hetes terhes voltam és én akkor tettem le és azután sem szoktam vissza rá és teljesen egészségesen született meg a kisfiam, nem lett koraszülött, még a súlya is nagy volt, semmilyen rendellenessége nincs és légúti megbetegedései sem gyakoriak.

Viszont ezt sokan elmondják azok is, akik végig cigizik a terhességet, de egy fontos dolgot tudni kell, hogy attól, hogy egészséges a születéskor, egészséges gyerekként, a felnőttkorára is kihathat egy embernek, ha az anyja végigdohányozta a terhességet.

Szóval ügyes vagy és így tovább!

2013. jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, de rettenetes lelkiismeret furdalásom van.
2013. jan. 22. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz, a lényeg h ez után már ne gyújts rá...
2013. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.nek azt olvastam, hogy 8 hónapos terhes vagyok és most derült ki.


Amúgy nem probléma szerintem. Nagyon minimális káros anyag juthatott be a szervezetébe. Anya nekem anno azt mondta, hogy ő mindkét terhesége alatt cigizett de nagyon minimalizáni kellett, hogy néha néha 1et ellehetett szívni.

2013. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!