Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamák csinált...

35 év feletti kismamák csináltattatok valamilyen tesztet (integrált, négyes, kombinált, vagy amniocentézis), hogy egészséges-e a baba? 16+5 hetes

Figyelt kérdés
Eddig két doki is azt mondta, hogy nem szükséges tesztet csináltatnunk, mert jók az UH értékei a babámnak, de ma voltunk genetikai tanácsadáson, mert már elmúltam 35 és adott a védőnő beutalót, de csak beparáztatott az a doki nő. Mindenáron, hogy csináltassak amniocentézist. Majdnem sírva jöttem ki. Így is veszélyeztetett vagyok, így sem vagyok nyugodt, már kétszer voltam klinikán fenyegető vetélés miatt. A baba szépen fejlődik, nem szeretném semmilyen kockázatnak kitenni a terhességem. Így "vettünk" kapásból egy négyes tesztet 19 ezerért. Írjatok!!!
2009. aug. 31. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az integrált teszt elég szerintem, ha az magas kockázatot hoz ki, akkor is ráértek az amniocentézisen gondolkodni.
2009. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is paráztattak,mert van egy hibás kromoszómám,és nehogy a baba örökölje.18hétig,amíg nem mentem amniora hetente UH voltam,ott mindig jó volt minden.Mégsem merte senki azt mondani,hogy egészséges a baba.Hála Istennek nekem lett igazam.

Szerintem neked is elég a négyes teszt,bár ezt hivatalosan senki nem fogja neked kijelenteni.Ha mégis elmész amniora,ne félj tőle.Én egy hétig csak vécére mentem ki,annyira vigyáztam,pihentem,és nem emeltem semmit.Én is 14éve várom ezt a babát.Sok szerencsét!

2009. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a sztorim! Én szeptemberben leszek 35 és 13 hetes vagyok. Az én dokim is azt mondta, hogy amniot csináltassak a korom miatt, de nem vagyok benne bizto.. 3 vetélésem volt eddig. Inkább elmentem az integrált tesztre az Istenhegyi klinikára, és ott az jött vissza az elsőből, hogy szinte semmi esélye, hogy a babának bármi baja lenne (genetikai uh+ vérvétel). Ott lebeszéltek az amnos verzióról, sőt szerintük szinte felesleges tovább menni, mert az esély annyira kicsi. Azért én elmegyek a 16. héten is. Szóval hasonló a dilemmám, de én szerintem nem megyek amnióra, örülök, hogy idáig eljutottam, nem szeretném kockáztatni a picit.
2009. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tittiritty ***** válasza:
100%

Szia! Én decemberben szülök, a 38. szülinapomon.Most vagyunk 26 hetesek. Nekem a dokim csak javasolta, természetesen rám bízta az amnióval kapcsolatos döntést. Sokat nem aludtam a döntés súlya miatt, de aztán a 18. héten bevállaltam. Minden addigi vizsgálat rendben volt, semmit nem találtad, demégis úgy gondoltam, hogy ha van olyan vizsgálat,amivel szinte biztosra lehet menni a bébi egészségét illetően, akkor érdemes megcsináltatni. Nem bántam meg, mert úgy voltam vele,hogyha bármi baja lenne a kicsinek, ami születés után derül ki, akkor sosem bocsájtottam volna meg magamnak, hogy egy vizsgálat ezt időben kideríthette volna.

Nehéz döntés, az biztos, de sztem megéri. Szerencsére minden oké velünk és már sokkal nyugodtabban várom a csöppséget.

Boldog babavárást Nektek és okos döntést!:-)

2009. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 37 éves vagyok és megcsináltattam az amniot,mert az adja a legbiztosabb eredményt,de ne ijedj meg tőle,mert semmiség az egész valószínű,hogy csak a beteg gyerekkel vetélnek el.Viszont az eredményre való várakozás az az idegőrlő:)
2009. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11 hetes voltam amikor a 35.-öt töltöttem,erre mondta a doki hogy határesek vagyok, hiszen a szülinapon előtt történt a fogamzás és mire betöltöttem addigra a baba genetikai állománya már kialakult. Tanakodás után mégis elküldött genetikai tanácsadásra. A 12. heti uh-val egyikdőben kértem (mert itt olvastam de különben senki nem mondta!) a kombinált tesztet. Annak várok az eredményére és ha megvan ezzel megyek a genetikai tanácsadásra. A magzatvíz vizsgálatot szeretném elkerülni, hátha a leleteim alapján megnyugtató választ adnak. Ha véletlen ne adj Isten rossz lesz az ereményem (addigra az afp-m is hátha meglesz) akkor meg fogom csináltatni az amniocentézist, bár ne kerüljön rá sor mert nem akaródzik a babámat kockáztatni.
2009. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 36 vagyok 25 hetes és engem nem "riogatott" ezzel az orvos, pedig még véreztem is az elején. Az uhukon minden normális, az integrált teszt pénzkidobás. Nem egy nőt ismerek aki rossz eredményt kapott, majd amnio, baba meg tök egészséges. Lehet 35 fölötti vagy, de az is lehet hogy a bensőd egy 26 évesének felel meg;-) De most komolyan. de túráztasd magad, bízz a gyermekedben. Illetve én azzal nyugtattam le magam és végül döntöttem úgy hogy nem megyek el ilyen vizsgálatokra, hogy hiába mutat bármi bármit, nem hinném el, idegeskednék, a babát pedig nem vetetném el. Akkor meg minek az egész cirkusz, nemde?
2009. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! én 41 éves vagyok, és 32.hétben. gondolhatod mindenki parázott én is. megcsináltattam az integrált tesztet dawn-ra 250% kockázat!!! csak kockázat!!!Végig olvastam a neten mindent róla de főleg orvosok hozzászólását kiderült ez a kór sosem jár egyedül mindig van kísérő tünete, és a down kóros szülők is ezt mondják. Mincs orrcsont, szívproblémáik vannak, rövid végtagok...stb sorolhatnám. Mikor meglett az integrált tesztem eredménye elmentem 4D-re látni akartam a babámat, és más orvos véleményét kikérni. adig tökéletesen fejlődött semmi jele nem volt hogy gondja lenne. 4d-n megnézték teljesen tökéletesen rendben találta az orvos kivül-belül azután megmondtam miért jöttem azt mondta kizárt hogy baja lenne.elmentem pestre a genetikára annélkül, hogy bármit kérdeztek volna amnió!! mert 41 éves vagyok!!! nagyon kiakadtam. szerintem ezzel az egészségüggyel semmi gond, ha ennyi felesleges vizsgálatra telik, hiszen a genetikusok tudják "hivatalból" mit kell az ultrahangon nézni még is egyszerübb az amnió!!Ráadásúl kaptam egy papírt miszerint 3% a kockázata a beteg magzatnak!! 1%-al több mint a vetélésnek!!! Aztán még egy ürlapot amit a szülésnél oda kell adni "Ha még is beteg gyerek születne!!!!!...jelentsék !! akkor hogy is van ez???

gondolom innentől nem volt kérdés hogy a vizsgálatból semmi sem lett. azóta a dokimmal volt egy afférunk,de túléltük elküldött egy másik UH-ra több szem többet lát és semmi bajunk!!Ő a 3. gyermekem a legjobban fejlődő méretben és a legaktívabb úgy gondolom ha bármi gondja lenne a fejlődése nem lenne ütemes,ezt csak azért írom mert mindenkinek joga eldönteni mit szeretne. de álltalában akkor sírtam a legtöbbet mikor az orvosom "megnyugtatott". mióta nem foglalkozom csak a babával azóta boldogan várom::

32 KM

2009. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is addig volam nyugodt, míg ahhoz a genetikus nőhöz nem mentünk el. Nekem olyannak tűnt, mintha jutalékos alapon tenné, mint egy ügynök. Nem adott választási lehetőséget, majdhogynem azt mondta, hogy meg KELL csináltatni. Azóta is ki vagyok emiatt.

Azért olyat sem hallottam még, hogy egy orvos a másik véleményét így leírja. Mikor mondtam, hogy két nőgyógyász is megvizsgált UH-val és nem találja indokoltnak a további vizsgálatokat, közölte ez a nő, hogy az nem jelent semmit, majdhogynem nem ér semmit annak a két dokinak semmit az álláspontja, a szava, pedig az egyik adjunktus is.

2009. szept. 1. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!