Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik az 5. honaptol...

Kismamák akik az 5. honaptol nem dolgoztok mivel foglaljátok el magatokat?

Figyelt kérdés
Én rettentően unatkozom,feküdni sem birok egész nap,félek hogy igy nagyon meghizom hogy nem igazán csinálok semmit és unalmamban is eszek,ti hogy vagytok ezzel??
2013. jan. 28. 11:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és első baba ugyhogy nincs nagytesó aki lekössön
2013. jan. 28. 11:10
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam ugyan már megszületett, de én annak idején egy csomó programot csináltam. Mondjuk, ha még egyszer terhes lennék, biztosan sokkal többet aludnék :-)

Jártam szülésfelkészítőre, kismamatornára, olvastam a szakirodalmakat a babázással kapcsolatban, neteztem, vásárolgattam, nézelődtem a bababoltokban, főzőcskéztem, stb... Most így nem jut minden eszembe. Minden jót Neked és nagyon boldog babavárást!

2013. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Engem is az 5. hónaptól küldtek táppénzre. Nekem nagyon hosszú lett így a terhesség, sokat unatkoztam. Főleg aludtam, neteztem és tv-ztem ezidő alatt, és az órát lestem, mikor lesz este, hogy jöjjön a férjem hazafelé a munkából. Dehát így is uncsi volt nagyon, és rémesen hosszú. Én is sokat nassoltam unalmamban, de szerencsére nem híztam meg, de ez szinte biztos hogy a genetika miatt volt, trhesség előtt sem híztam meg, akkor sem ha hajnal 1kor szalonnát ettem zsíros kenyérrel.

Ha te hízékony vagy, akkor vigyázz a sok evéssel, próbálj gyümiket nassolni. az időtöltésről pedig, nem tudok sokat mondani, aludj sokat, tv-zz, halgass zenét, netezz.

2013. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én albumba rendezgetem a papírképeket, amik évek óta csak úgy voltak, átválogattam a digitálisokat, és nyomtattam belőlük, amiket bealbumoztam(most nagyon jól jönnek:D, a kislányom is szereti őket nézegetni:) ), elővettem félbehagyott könyveket, recepteket rakosgattam gyűrűs füzetbe(nyomtattam is újakat), ez most megintcsak nagyon jól jön, hogy nem kell keresgélni vagy főzés közben a sz.gépet bámulni...

Megtanultam horgolni:D.

2013. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket én faluban élek itt semmilyen tanfolyam joga vagy terhes aerobik nincs,vagy hasonlo lehetőséget,még ruha üzlet sem ugyhogy ha lenne is ilyen programom hogy elmegyek nézelődni vagy vásárolgatni azt is a legközelebbi városban tehetem oda meg nem megyek minden nap csak ugy ha unatkozom,főleg igy télen,szerintem igy sokkal nehezebb mint egy városban ahol ha unatkozol elindulsz sétálni és nézelődsz üzletekben vagy hasonlok :(
2013. jan. 28. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A 6. héttől már táppénzen vagyok. Igaz az még szeptember eleje volt, jó idő, több lehetőség. Aztán mikor beköszöntött az ősz- tél kicsit rosszabb lett. A férjemet várom haza egész nap :) Háztartási teendők, olvasgatás, netezés, minden ami babás téma :) Az biztos, hogy mikor elmegyünk itthonról minden percét kiélvezem, mi is faluban lakunk. Új recepteket próbálok ki, babacuccokat nézegetek, rendezgetem a meglévő dolgait.

2013. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

miert nem dolgoztok hiszen terhesseg nem betegseg A munkahelyeden nyugodtan kerhetsz adminisztracios ulo munkat.

Aztan csodalkoztok a munkaadok nem rajonganak a noi munkaeroert.Hat en sem rajonganek ha egy masallapot miatt otthon ulne valaki pedig keze epp esze sem ment el csak van valami amit ulve lehet vegezzni a munkahelyen.

Kulfoldon tuti kitennek a szurodet ha terhesseg miatt beteget jelentenel szepen eldolgoztatnak 36 hetig max mas munkat biznak rad.

2013. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es. Veszélyes anyagok miatt küldtek táppénzre. Én még maradtam volna, de törvény által elő volt írva, hogy nem lehet tovább. Tudod? Ilyen is van. 3-as voltam.
2013. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát kedves utolso beraknálak a munkahelyemre szivesen,nem idodában dolgozom hanem cipőgyárban,buszal járok,odabenn 8órán át görnyedve kell ülnöm ami a hasa miatt elég nehézkes már és sokat görcsölök meg keményedem,és nem elég a jelenlét hogy elvagyok mig jöhetünk haza hanem meg van szabva hogy mennyit kell megvarrni,ez alapján kapod a fizetést is,plusz a szagok amik ott vannak,magának a bőrnek,a külömböző vegyszereknek illetve a ragasztoknak,nem érze magam rosszul amiatt amiért nem innen akarok elmenni szülni
2013. jan. 28. 12:33
 10/14 A kérdező kommentje:
bocs,7esnek irtam
2013. jan. 28. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!