Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van megoldás az ilyen esetre?

Van megoldás az ilyen esetre?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama vagyok. A 25.héten voltam laborban, és csapnivaló lett az eredményem, iszonyatosan vérszegény vagyok. Laktózérzékeny vagyok, ami szinte minden vastablettában benne van adalékanyagként.

Nem terhesen sem tudtam vasat szedni, mert nagyon érzékeny rá a gyomrom, akár evés előtt,után,közben, helyett, stb... vettem be a gyógyszert, kihánytam.

Előző terhességemnél nem volt rossz a vérképem, de a doki írt fel vasat, laktózmenteset. Sajna kihánytam azt is. Pezsgőtablettát iszogattam helyette, biztos ami biztos alapon.

Most viszont nem írt fel semmit a jelenlegi dokim, mondván nem tudta mit is írjon, csak közölte, hogy valamit muszáj szednem, mert az állapot csak romlani fog. Iszogattam a pezsgőtablettás vasat, de az utóbbi időben az sem esik jól a gyomromnak, már azt is kihánytam.

Beszéltem a védőnővel, hogy hallottam, létezik injekció formájában is vas. Ma megkérdeztem a patikában, hogy mégis mennyibe kerül, hány darabos, és szerettem volna elolvasni a tájékoztatót, mielőtt felíratom. Hát, ott meg közölték, hogy már régóta hiánycikk, másfajta meg nincs.

Kétségbe vagyok esve, főleg, hogy a védőnő azt is mondta, hogy ha nincs más mód, akkor be kell feküdnöm a kórházba, és vért adnak.

Az eredményem olyan pocsék, hogy kajával nem javítani rajta. Csak a tabletta segíthetne a szinten tartásban, de hát annyi félét kipróbáltam már az évek alatt,hogy megszámolni sem tudom, és mindegyiktől rosszul voltam.


2009. szept. 3. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Ökönet tag vagyok, nekik 2 olyan vaskészítményük is van, amely laktózmentes és kismamák is bevehetik. /ANM és a PC iron komplex/.

Ha jól tudom ezeket az USA-ból hozzák be, itt tudod megnézni és érdeklődni: [link] irodáink alatt.

lőször keress tanácsadót, ő szerintem megerősít engem. Én is az ő termékeiket eszem már régóta és nagyon jók!!

Remélem segítettem!

2009. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nutrilite rágható vas-tartalmú étrend-kiegészítő. "6 mg vasat tartalmaz jól hasznosuló vas-fumarát formában. A vas ezen formája könnyen felszívódik és jobb arányban hasznosul, mint egyes más vegyületei. Laktózmentes. Összetevők: dextróz, kukoricakeményítő, vas-fumarát, csomósodást gátló: trikalcium-foszfát; tapadásgátló: zsírsavak; étkezési sav: citromsav, gyümölcsaromák, hordozó: zsírsavak, magnéziumsó

Esetleg próbáld ki ezt, sajnos nem olcsó, ha jól tudom, úgy 3000 ft körül van, de jobb, mint kórházban feküdni.

Remélem tudtam segíteni.

2009. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!