Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam a 12. hetes down-kór...

Voltam a 12. hetes down-kór szűrésen, hol tudom megnézni, hogy jó lett-e az eredményem?

Figyelt kérdés

Kicsit megrémültem, a kockázatom a down-kór előfordulására, 1:6400-hoz nem kevés ez?Azt írták rá, hogy negatív, amúgy.

PAPP-A szint: 2040.00 mui/L 0,92 Mom, ezeket sem értem.

Szabad ß-HDG szint 50.60 Ng/ml 1,11 Mom

Tarkóredő vastagsága 1,8mm 1,27 Mom

Valaki segítsen, köszönöm


2009. szept. 4. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd be az orvostudakozóba!Ott válszolnak neked!Nagyon sok orvos van ott
2009. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

szia!


mi ez a sok összevont adat? 12 hetes uh-n nézik a baba elhelyezkedését , a tarkóredő vastagságát , illetve hogy van-e orrcsontocska. (down-os babáknak rendszerint nincs). A tarkóredőd jó. Asszem 2,5 ig oké. Meg rá van írva a papírodra, hogy "negatív" .Akkor mi a gond??? A többivel nem kell foglalkozni. DE én csak 1et nem értek. amikor OTT vagy a vizsgálaton és nézik a babát, akkor lehet ám kérdezni is , nem kell csöndben lenni!!

2009. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vérvételen voltam, és e-mailon küldték az eredményt, a dokit nem érem el:(

Szoktam kérdezni, a tarkóredőre azt mondta a doki, hogy az jó

2009. szept. 4. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Akkor nincs nagy baj... a többi eredményt meg ha szeretnéd tudni, akkor érdemes a keresőbe beírni, aztán hátha ad ki rá találatokat! (2. voltam)
2009. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Bocsi az offért,de nekem 1:366hoz,h Downos a babám.Jo lenne megnéznem,h hol találhatok adatokat,infokat rola.
2009. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ma lett meg az eredmény, szerencsére 1:27000-hez jött ki. Az orvosom azt mondta hogy ennek ne tulajdonítsak túl nagy jelentőséget mert nagy a hibalehetőség. Ha jó érték jön ki éppúgy mintha kevésbé jó. Ő szerinte ami egyedüli megbízható módszer (99%) az a boholy vagy magzatvíz vétel. Szal szerintem ne aggódj, ez csak egy becsült arányszám és rá van írva a leletedre hogy negatív, nem rossz eredmény ez, és a tarkóredő teljesen jó lett, szerintem ez nagyon fontos adat.
2009. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!