Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, kérlek Titeket,...

Nagyon félek, kérlek Titeket, hogy osszátok meg velem "hasonló tapasztalataitokat"/tudásotokat a témával kapcsolatban? Ikreket várok, bővebben alább.18hkm

Figyelt kérdés
Tegnap voltam Debrecenben a Klinikán 18hetes genetikai Uh-án,továbbá megkaptam a 16hetes AFP-t is. Nem lett jó a véreredményem: AFP 2.97 MoM, hCG 6.26 MoM, SP1 15.13 MoM, PAPP-A 3.34 MoM. VZR számított kockázata nagyobb mint 1/50 pozitív, 21-trimoszóma kockázata 1/114 pozitív. Ezekkel az eredményekkel mentem UH-ra,ahol kiderült, hogy "A" magzatnál átlagosnál lényegesen több a magzatvíz és minimális magzati gyomortelítődés látható. "B" magzatnál átlagosnál több a magzatvíz. (eddig úgy tudjuk,hogy egypetéjű kisfiúk). Azt mondták a genetikai tanácsadóban,hogy a két vizsgálat eredménye nem biztató,főleg az "A"babára nézve,ugyanis a rossz véreredmény és a sok magzatvíz kevés gyomortelítődéssel párosulva Down-kórt feltételez. NAgyon megijedtünk,félek. De egypetéjűek,akkor a B"babára miért nem mondták? Most felmerült az is,hogy lehet nem is egypetéjűek,ha genetikai beteg az A baba. ÍGy belementünk a hétfői aminoba:(. Nagyon ránk ijesztettek,mert azt mondta a doki,hogy ha szerencsénkre nem lesz gond a genetikával, akkor valamilyen nyelőcső probléma lehet az A babánknál. Amit műteni kell majd,de itt jön a másik probléma,a sok magzatvíz..Úgy néz ki,hogy befektetnek és lehet folyamatosan "lecsapolnak",hogy ne szülessenek meg nagyon hamar. Orovosom még nincs,ugyanis a "túl bonyolult terhességem" még senki nem vállalata el.. Azt is hozzánk szegezték,hogy ha az egyikünk beteg,akkor döntsük el,hogy megtartjuk mindkettőjüket,vagy mindkettőt elveszik,mert nem tudják megmenteni az egészséges babát:( 26 éves vagyok,első terhességgel. NEm akarok struccpolitikát,csak megtudni a lehetőségeinket hasonló tapasztalatok és ismeretek alapján. Köszönöm

2013. febr. 6. 07:45
1 2 3
 11/27 Czinkapanna ***** válasza:
100%
Szia sajnálom h így kell megélned az első terhességedet :(Én 3kisgyermek anyukája vagyok nekem a közéőső kis fiamnál nyitott gerincre utaló volt a vérvétel ezért elmentünk az Istenhehyi géndiagn.és ott uh megállapították h semmi gond 2hét múlva újra megnézték ugyan ott persze nem nyugodtam meg így hordtem ki a drágámat és egy hónnappal előbb jött el voltam számolva azért lettek rosszak a leleteim:)Remélem minden rendben lesz de az aminócentézis mindenképpen jó ötlet ha az az eredmény nem jó eldöntheted h mit szeretnél ezt nektek kell eldönteni de ha beteg az egyik baba én nem tartanám meg és nem magam miatt hanem mert ki rendezi majd ha én nem leszek !!!De szerintem nem lesz gond uh már szinte mindent meg tudnak állapítani és az pontosabb mint a leletek.Kitartás .....
2013. febr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ,teljesen egészséges kisbaba lett ,minden rossz eredmény ellenére, igaz vese probléma de akkor is


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


szobatársamnak detto így volt, és születés után azonnal pisilt,nem volt baj ...


Túl nagy áldozat ha a másik baba egészséges,a másik bébi pedig lehet down-os és operálható rendellenessége van,ha jól értem ez a legrosszabb eset.

Ha egy baba lenne akinek az élettel össze nem egyeztethető rendellenessége van akkor nem lenne kérdés.

2013. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

és szintén DEOEC , a lehető legjobb kezekben vagy.

Én is ott szültem , mert bár problémamentes volt,de ha baj van a gyermekemnek a legjobbat akarom.A körülmények rettenetesek ,kosz ,zaj,ricsaj stb ... a sima csecsemősnővérek szánalmasan semmire valók ,de sima esetben nincs is szükség rájuk.

A PIC viszont első osztályú szakemberekkel dolgozik.

2013. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szia, akkor az én AFP eredményem, mert szerintem ennél rosszabb senkinek nem volt: 1:20-nál nagyobb esély Down kórra!!!


Szintén Debrecen, szintén amnió: eredmény semmilyen kóros genetikai elváltozás nem mutatható ki!!!!

2013. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

remélem, minden rendben lesz Veletek, nekem mértek el tarkóredőt, közölte a doki, hogy menjek és vetessem el, mert egyértelműen down-szindrómás, aztán 1000 más vizsgálat és ismételt uh-k után megszületett teljesen egészségesen. Mondjuk a kombinált és integrált tesz tökéletes volt, de az aggodalom megmaradt a végéig bennünk.

A legjobbakat kívánom!

2013. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én még a helyedben elmennék dr. Hajdú Krisztinához pesten rendel az istenhegyin- ha ő azt mondja minden oké- akkor az úgy is van! :)

Engem is ő nyugtatott meg!! Nagyon nagyon rendes-alapos. MIndenképpen menj el hozzá. Genetikus.

2013. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval! Menj el Hajdú Krisztinához!!
2013. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
én is ikreket várok nekem azt mondták az afp nem mérvadó, és ikreknél magasabb is mint egy babánál, de az amnio majd biztosat mond remélem minden rendben lesz
2013. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyertem!! 1:5 volt a down kockázatom! Teljesen egészséges kisfiút szültem, pedig igencsak problémás volt a terhesség. Én nem mentem amniora, csak az orvosomhoz egy 1,5 órás mozizásra(annyira bőgve, hogy az orvosomra ráhoztam a frászt), ahol miliméterről miliméterre megnéztük a babát, és semmilyen fejlődési rendellenességre utaló jelet nem talált. (A 26. héten felvetődött, hogy nem működnek a veséi, nincs gyomorműködése - azt mondták, ha 1 hét múlva a kontroll uh-on is hasonlóan rossz eredmények születnek, akkor meg kell szakítani a terhességet, naná, hogy jók lettek az eredményei). Szóval, ne add fel, csináltasd meg az amniot, addig pedig ne idegeskedj!!!! Szorítok neked!
2013. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak, májusban voltam én is Debrecenben genetikán. Nekem a köv. adatok voltak:

AFP 1,47 hCG 4,66 SP1 1,43 PAPP-A 2,74 21 triszómia kockázat 1/143 volt. Kb. 5 percet töltöttem az UH, a DOWN kórak nem is iagzán foglalkoztak, inkébb az aggasztotta adokit, hogy nem látja a ajakívüket. A genetikus hölgy sem foglalkozott az értékkkel,mert ikrek esetében nagyon fals eredmények születnek. Ez volt szerdán és hétfőre visszarendeltek az ajkuk miatt, na én már nem mentem. Nyíregyházára elmentünk 4D UH- ra ahol a hölgy 1 órán keresztül nézte őket , de semmi rendelleneset nem látott. Azt mondta, ha DOWN kórosak lennének akkor a szívműködésen már akkor 20 hetesen is hallható lebbe vmi (nem értek hozzá így nem tudom mit mondott), 23 hetesen újra visszahívott és mindent rendben találat akkor is. Szept. végén 39+5 hétre megszülettek a lányok és egészségesek.

2013. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!