Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, kérlek Titeket,...

Nagyon félek, kérlek Titeket, hogy osszátok meg velem "hasonló tapasztalataitokat"/tudásotokat a témával kapcsolatban? Ikreket várok, bővebben alább.18hkm

Figyelt kérdés
Tegnap voltam Debrecenben a Klinikán 18hetes genetikai Uh-án,továbbá megkaptam a 16hetes AFP-t is. Nem lett jó a véreredményem: AFP 2.97 MoM, hCG 6.26 MoM, SP1 15.13 MoM, PAPP-A 3.34 MoM. VZR számított kockázata nagyobb mint 1/50 pozitív, 21-trimoszóma kockázata 1/114 pozitív. Ezekkel az eredményekkel mentem UH-ra,ahol kiderült, hogy "A" magzatnál átlagosnál lényegesen több a magzatvíz és minimális magzati gyomortelítődés látható. "B" magzatnál átlagosnál több a magzatvíz. (eddig úgy tudjuk,hogy egypetéjű kisfiúk). Azt mondták a genetikai tanácsadóban,hogy a két vizsgálat eredménye nem biztató,főleg az "A"babára nézve,ugyanis a rossz véreredmény és a sok magzatvíz kevés gyomortelítődéssel párosulva Down-kórt feltételez. NAgyon megijedtünk,félek. De egypetéjűek,akkor a B"babára miért nem mondták? Most felmerült az is,hogy lehet nem is egypetéjűek,ha genetikai beteg az A baba. ÍGy belementünk a hétfői aminoba:(. Nagyon ránk ijesztettek,mert azt mondta a doki,hogy ha szerencsénkre nem lesz gond a genetikával, akkor valamilyen nyelőcső probléma lehet az A babánknál. Amit műteni kell majd,de itt jön a másik probléma,a sok magzatvíz..Úgy néz ki,hogy befektetnek és lehet folyamatosan "lecsapolnak",hogy ne szülessenek meg nagyon hamar. Orovosom még nincs,ugyanis a "túl bonyolult terhességem" még senki nem vállalata el.. Azt is hozzánk szegezték,hogy ha az egyikünk beteg,akkor döntsük el,hogy megtartjuk mindkettőjüket,vagy mindkettőt elveszik,mert nem tudják megmenteni az egészséges babát:( 26 éves vagyok,első terhességgel. NEm akarok struccpolitikát,csak megtudni a lehetőségeinket hasonló tapasztalatok és ismeretek alapján. Köszönöm

2013. febr. 6. 07:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt mit jelent, hogy túl bonyolult a terhességed?
2013. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Egy nagyon jó orvossal konzultáltunk kedden ,aki az eredményeim alapján azt mondta,h hamarosan befekvés lesz a sok magzatvíz miatt( 1hete nehézlégzés, fulladás is fennáll,s lehet időközönként le kell belőle szívni. Több,mint valószínű,h emiatt nem fogom sokáig "húzni",jó ha 7-8hónap közöttig. Ha ehhez párosul még valamilyen szervi elváltozás is A babánál,akkor még komplikáltabb. Olyan orvost kell keresnem,aki a Klinikán osztályos és sokat van bent/foglalkozik velünk/-de senkit nem ismerek..
2013. febr. 7. 17:01
 23/27 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Mi történt azóta?
2013. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
köszönöm az érdeklődést!nos,túl vagyunk a magzatvízvételeken-ugyanis kétszer szúrtak meg;(.keserves két hét volt az'mind fizikálisan'mind szellemileg,amit utána átéltünk. egy hete kaptuk meg az eredményt,miszerint egészségesek:). hála'Istennek! persze azóta jelentkeztek egyéb gondok(kinyílt a külső méhszáj)'ezért állandóan fekszek. rettegek,h tovább nyílik:(.
2013. márc. 9. 07:16
 25/27 anonim ***** válasza:
Szia hogy vagy?Vagytok??
2013. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mond? MErt nekem az első gyerekkel már 22 hetesen nyitva volt a külső, de 40 héten császároztak meg, most az ikrekkelazt hiszem 28-29 hetesen kezdett nyilni, de végig vittem őket. 35 hetesen feküdtem be akkor már 2222 volt a méhszáj értékem, mégis sikerült a 40. hétig kihúzni.
2013. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
HOgy vagytok? Megszülettek már a picik?
2013. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!