Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szabad és mit tilos enni...

Mit szabad és mit tilos enni terhesen?

Figyelt kérdés
Soroljatok fel lécci olyan ételeket amiket szabad és amiket kifejezetten tilos vagy nem ajánlott enni terhesen.Melyik ételekben van a legtöbb folsav?Szabad enni terhesen juhtúrót?(vajal,hagymával kikeverve)?
2009. szept. 4. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem ajánlott az olyan kaja, amiben sok az üres kalória, pl. csoki, de kifejezetten nem tilos. A lényeg az, hogyha nem akarsz nagyon elhízni, akkor inkább olyat egyél, ami tápláló, de nem túl hízlaló.

Igazából a harmadik trimeszterben vannak inkább tiltások, mert a puffasztó ételek megindíthatják a szülést.

Persze alkohol, kávé, cigi tilos, de gondolom ezt te is tudod.

Folsav van a lencsében, brokkoliban, ajánlják még a belsőségeket, húst, mazsolát, céklát, zabpelyhet, mert abban meg sok a vas. A legtöbb kismama vérszegény, ezért erre jó, ha odafigyelsz.

2009. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2009. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. szept. 4. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy hasznol link:

[link]

2009. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Ami tilos a nyers tojás, nyers hús , lágysajt, gombával érlelt termékek (mamambert...)

Nem ajánlott a sok édesség, nass, és nagyon fújós étel.Nem ajánlott a sok mesterséges anyagot tartalmazó étel, amiben sok a színezék, "e-vitamin", gyorsakaja, zacskós kaja, kóla, üdítő....

A többit szabad.

2009. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nyugi.szerintem mindent szabad,kivéve a nyershúst.de a szalámi,kolbászt nyugodtan ehetsz,mert sokan azt hiszik,h azt sem szabad.talán még a májat kell csökkenteni,de azért ehetsz.
2009. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy szalámit sem, mert az is nyers. És ha nyers, akkor lehet toxoplazmózissal fertőzött.
2009. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor semmilyen felvágotatt nem ehetek?? és mi a helyzet a májkrémmel és a májassal?
2009. szept. 4. 22:46
 9/11 A kérdező kommentje:
és üdítőket mért nem szabad? szénsavas ásványvizet szabad?
2009. szept. 4. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:
A szénsavas üdítők, még a víz is, egészségtelen. Alapjában véve az, nm csak terhesség idején. Nekem dietetikus barátnőm mondta, hogy elvonja a Ca-t a csontokból, persze, ehhez megszállottan csak ezt kell inni, semmi mást, évekig. Szerintem nagyon túl van ragozva a mit szabad enni kérdés is. Egyél bármit ami jólesik, de ne "kettő helyett", mert akkor természetesen túl sok lesz a bevitt kalória és el fogsz hízni,ami egyikőtöknek sem jó. Kerüld a szalmonella-veszélyes ételeket (madártej 40 fokban, stb.), de nem kell félni minden falattól. Nem lesz semmi baj! Őszintén, miért ne ehetnénk szalámit? Lett már valakinek az ismerőseitek körében toxo fertőzése szalámitól? Ha nem igénytelen helyen veszed koszos kezü eladótól csomagolás nélkül, hanem picit jobban ellenőrzött, minőségében megbízhatóbb csomagolásban, nem lesz semmi baj! Én azt gondolom, nem lehet úgy élni ebben a 9 hónapban, hogy az utolsó lélegzetvételünket is kétszer átgondoljuk. Figyeljünk a legfontosabbakra, de éljük tovább a normális életünket. Nem gondoljátok?
2009. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!