Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kollégáim ki akarnak paterál...

A kollégáim ki akarnak pateráltatni, mióta babás lettem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 12 hetes babás vagyok. Még az elején szóltam, a 7. héten, és lám, jól tettem. Sajna, beteg lettem időközben, három hetet voltam táppénzen, mert hörghurutom, arcüreggyulladásom és középfülgyulladásom lett. Most visszamentem dolgozni, de volt kolléga, aki megmondta, (bár nem ezekkel a szavakkal) hogy kolonc vagyok gyakorlatilag, mert babával nem tudok már rendesen dolgozni, pakolni, csak kasszába vagyok jó. Ugyanez a kolléga a főnöknek is szólt, hogy küldjön el táppénzre, veszélyeztetett terhesként, hogy fel tudjanak venni valakit már helyettem. A főnököm azt mondta, hogy ez nem korrekt velem szemben, és maradok, amíg bírok. Persze ezt is csak utólag tudtam meg. Mit tehetnék? Anyagi okok miatt sem szeretnék táppénzre menni, és nálam természetes, hogy dolgozom, ez az élet rendje. Ez egy állapot, nem betegség.

2013. febr. 9. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenned. A főnököd nem küldhet táppénzre, a kollégád meg pláne nem. Dolgozz amíg bírsz, vagy ameddig akarsz, a megjegyzéseket meg engedd el a füled mellett. Jó babavárást.
2013. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Augusztusra vagyok kiírva, de jeleztem, hogy júliusig mindenképpen szeretnék, ha az orvos máshogy nem rendeli. Csak elég zavaró, hogy igyekszem hasznossá tenni magam, és közlik, hogy teher vagyok. :(
2013. febr. 9. 22:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Sok helyen van így, mert ha tudják, hogy hamarosan úgysem leszel ott, akkor már "le is mondanak" róla.

Én júliusig dolgoztam, de áprilisban már közölte a kolléganőm (akinek amúgy főnöke voltam), hogy hagyjak rá mindent, és vonuljak már el, hogy mindent át tudjon tőlem venni.

Szar volt, hogy egyesek, amint megtudták, hogy babás vagyok, át is akartak volna rajtam "mászni".

De hát ez van, maradta amíg tudtam.

De az utolsó hónapok tényleg rosszak voltak.

2013. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, hasonlót én is tapasztalok. Hogy a kezdőbb kolléganők szinte dörzsölik a tenyerüket, hogy előrébb juthatnak, a régebbiek pedig úgy vannak vele, hogy minek húzom az időt, menjek minél előbb, annál jobb. Az mintha mellékes is lenne, hogy az ember nem beteg lesz, csak más állapotba kerül, és nem vagyok annyira terhelhető, de azért cukorból sem vagyok. Úgy tűnik, ilyenkor ismerszik meg igazán az ember.
2013. febr. 9. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Milyen bunkó kollágáid vannak, próbáld ne stresszelni magad miattuk mert az nem tesz jót. Ha az anyagi oldalát nézzük, már csak azért sem jó mert a gyedet stb., mindig az előző évből számolják, tehát ha most elmész már táppénzre, akkor ebben az évben nem lesz meg a 180 munkával töltött napod, így a jövő évre minimálbérből számolják a gyedet, ami biztosan kevesebb lesz mintha a fizetésedből számolnák. Persze ezt úgy értem, hogy ha minden rendben van és tudsz dolgozni.
2013. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Akármikor megy táppénzre a tavalyi béréből fogják számolni a GYED-et, nem a minimálbérből.
2013. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Kedves hatos hozzászóló, olvasnád végig amit írtam. Ha nincs meg a 180 eltöltött napja munkában az előző évben, akkor a minimálbérből számolják. Sajnos azért tudom, mert úgy néz ki éppen így járok én!
2013. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Tehát ha augusztusban megszületik a babája majd telik az idő, eljön a 2014 -es év, akkor a Tgyás lejárta után ha az előző évben , tehát ebben az évben 2013-ban, ha táppénzen volt már a terhessége elejétől, így a szülésig nem lesz meg a 180 nap, így a minimálbérből számolt összeget kapja 2014-es évben. Ez kb. 45 ezer ft gyedet jelent havonta.
2013. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

2010 májusától táppénzen voltam.

Decemberben megszületett a kislányom.

2011-ben a gyed számolásánál a fizetésemet vették figyelembe nem a minimálbért.

2013. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy kitolás lenne azokkal, akik év elején szülnek. Azoknak ugye sehogy sincs meg a 180 nap, tehát én ezt így ebben a formában kihúznám. Ebben az évben, a tavalyi évből számolnak. Ott tudnak figyelembe venni egy egész évet.
2013. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!