Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kollégáim ki akarnak paterál...

A kollégáim ki akarnak pateráltatni, mióta babás lettem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 12 hetes babás vagyok. Még az elején szóltam, a 7. héten, és lám, jól tettem. Sajna, beteg lettem időközben, három hetet voltam táppénzen, mert hörghurutom, arcüreggyulladásom és középfülgyulladásom lett. Most visszamentem dolgozni, de volt kolléga, aki megmondta, (bár nem ezekkel a szavakkal) hogy kolonc vagyok gyakorlatilag, mert babával nem tudok már rendesen dolgozni, pakolni, csak kasszába vagyok jó. Ugyanez a kolléga a főnöknek is szólt, hogy küldjön el táppénzre, veszélyeztetett terhesként, hogy fel tudjanak venni valakit már helyettem. A főnököm azt mondta, hogy ez nem korrekt velem szemben, és maradok, amíg bírok. Persze ezt is csak utólag tudtam meg. Mit tehetnék? Anyagi okok miatt sem szeretnék táppénzre menni, és nálam természetes, hogy dolgozom, ez az élet rendje. Ez egy állapot, nem betegség.

2013. febr. 9. 22:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A TGyás és GYed alapja a jogosultság évét megelőző év naptári napi átlag keresete. (minden olyan bér ami után TB járulékot fizettél)"

(utolsó voltam)

2013. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tippeket! Még az anyagi oldalának nem néztem annyira utána, de azt tudom, hogy ugye minden, amit kapni fogok, az bőven kevesebb lesz, mint a fizetésem. Igaz, minimálbér a személyi alapbérem, és arra jönnek egyéb juttatások, de ugye első baba és nem mindegy, hogy mennyiből gazdálkodjuk ki a babaholmik árát. 2,5 éve dolgozom a cégnél, szóval elméleti síkon jár majd minden juttatás a babával kapcsolatban, de minek üljek otthon, ha még tényleg bírom és egészséges vagyok. Valahogy nekem lenne kellemetlen, hogy dolgozni tudok, de csak lébecolok.

És még egyszer köszönöm mindenkinek!

2013. febr. 10. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!