Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajúdásnál hogyan állapítják...

Vajúdásnál hogyan állapítják meg a téraránytalanságot? Vagy azt nem csak közvetlenül szülés előtt lehet megállapítani, hanem pl a szülés előtti utolsó Uh-on?

Figyelt kérdés
Honnan tudja meg a doki,hogy ez a baba bizony nem fog kiférni,és császárra lesz szükség?Felnyúl a kezével,vagy UH-ot csinál amikor beérek a kórházba szülni?
2013. febr. 10. 11:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Uh-n is megtudja nézni, és leginkább nem illeszkedik be a baba.
2013. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Nálam pont ez volt a helyzet..nem illeszkedett be a lányom,aznap,amikor született,megviszgált dokim,és érzete,hogy a koponyája nincsen rögzülve a medencebemenetre.Külső vizsgálattal is észerevehető.Illetve az UH-on a koponya mérete is utalt erre,hogy nagyobb az átagnál,és valószínűleg nem fog kiférni.Nálam nem is forszírozták aspontán szülést,a doki szerint ha be is illeszjkedett volna is,akkor is fenn álla téraránytalanság.Végül operáltak relatív téraránytalanság miatt.4330 grammos lett a lányom.(41.héten)Üdv:Tamy

2013. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem..tehát ha be is fordul a szülés előtti heteken,de nem ékelődik be a feje,akkor az téraránytalanságnak számít,és akkor készülhetek császárra?
2013. febr. 10. 11:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak vajúdáskor ékelődött be a lányom feje, pedig már 25 héttől befordult...

Úgyhogy nem jelent semmit, ettől még nincsen téraránytalanság. Normál hüvelyi szülésem volt, pedig 4200 g és 58 cm volt a lányom, tehát nagyon nagy baba...

2013. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jesszusom :O És nem volt hosszú szülésed kedves utolsó??Meddig tartott a kitolás??Jézusom,azért az tényleg nagy baba volt..jó én sem vagyok vékony meg a párom sem az,de azért remélem nem hízik meg a baba 4 kilósra vagy afölé!!
2013. febr. 10. 12:01
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem volt túl hosszú a szülésem, hála a jó égnek...

Már 1-1,5 újnyra nyitva voltam hétfőn, akkor tágítgatott is rajta a doki kézzel, hátha beindul tőle...hát azon kívül, hogy majd meghaltam tőle, nem nagyon történt semmi.

Majd csütörtökön 2 órára kellett mennem ismét a dokimhoz, ekkor már 39+6 voltam. Megvizsgált, próbált kézzel tágítani, és mondta, hogy várjuk egy kicsit, sétáljunk egy kicsit, hátha...mert megpróbálta a magzatburkot kicsit lejjebb húzni...

20 perc múlva mikor újra megnézett, már fájásaim voltak.

3-kor mentünk fel a szülészetre, megkaptam a beöntést, burkot repesztett, stb...

Kaptam EDA-t amitől viszont fájásgyenge lettem, úgyhogy meg kellett várni, hogy kimenjem a hatása, kaptam egy tonna oxitocint...nah, akkor indult a buli :)

Fél 7-ig még tűrhetőek voltak a fájások, de onnantól nagyon szenvedtem. Fél 8-kor fektettek fel az ágyra végül, akkor kezdődött a kitolás és kereken 8-kor született meg a lányom. Persze a dokim is besegített, az utolsó nyomásnál belekönyökölt a hasamba...volt nagy meglepetés, mikor kibújt a lányom, mert 3500 g körüli babát tippeltek még aznap is :)

Mondanom sem kell viszont hogy volt gátmetszés, meg repedés is bőven, hüvely, méhszáj...fél órán keresztül varrt a doki...hát inkább szültem volna még egyszer :(

2013. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

:O Úúú az nem semmi,hogy több mint egy kilót tévedtek a becslésnél!! :O

És mikor szültél?Mostanában?Helyre jött már a sebed?Nem akadályoz a házas életben?Nem fáj,amikor együtt vagy a pároddal?

2013. febr. 10. 13:52
 8/20 krisztivan ***** válasza:
Nálunk sem ékelődött be a feje a fiamnak.Nagy baba volt és már a kiírt napon mondta a doki,hogy induljon meg a szülés mert 4 kilón felül van:-))Aztán 40+10 napra inditották.Mindenki azt mondta(aki arra járt megvizsgált)hogy miért kell szenvedni hiszen úgysem fog kiférni:-(( Nem volt jó szögben a feje és 2 órán keresztül minden fájásra teljes erőmböl nyomnom kellett.Jobb oldalon 10 fájás-bal oldalon 10 fájás.Befordult,doki belekönyökölt a hasamba és fél óra alatt kinyomtuk a babám.4430gr és 61 cm:-))Kifért:-))
2013. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam is ez volt.39+1naposan este 7kor elment a magzatvíz(illetve utólag kiderült h csak a fejvíz).Ami maradt burok azt azzal a kis kampóval távolította el a doki.Na ezután indultak a fájások.8órát vajúdtam,közben tágítottak kézzel + oxit is kaptam.3ujjnyira tudtam kitágulni.A baba feje is beékelödött.Olyan 2fele éreztem h nyomnom kell.3x próbáltuk de kiderült h túl pici a medencém és nem fér ki a baba.Addigra a méhem is annyira fáradt volt h félt a doki hogy mereped.Én már a világomról nem tudtam mire betoltak a mütöbe.A kislányom csak 3150gr volt és 57cm.Szóval nem volt egy nagy babu...de én se voltam elég nagy ezek szerint:D kb olyan mintha 2x szültem volna.
2013. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És ilyenkor nem számít pl az anya magassága és súlya??Pl egy 160 centis és túlsúlyos kismamának,ha több mint 4 kilósra becsülik a babája súlyát,akkor is megpróbálkoznak természetes úton való szüléssel,vagy akkor inkább a császár mellett döntenek?
2013. febr. 10. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!