Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajúdásnál hogyan állapítják...

Vajúdásnál hogyan állapítják meg a téraránytalanságot? Vagy azt nem csak közvetlenül szülés előtt lehet megállapítani, hanem pl a szülés előtti utolsó Uh-on?

Figyelt kérdés
Honnan tudja meg a doki,hogy ez a baba bizony nem fog kiférni,és császárra lesz szükség?Felnyúl a kezével,vagy UH-ot csinál amikor beérek a kórházba szülni?
2013. febr. 10. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

4-6 vagyok

Már 10 hónapos a lányom úgyhogy már megszépült a szülés emléke rég :) Persze a kistesóra még nem tud rávenni a férjem, pedig hetente bepróbálkozik :)


Egyébként a belső varratok felszívódóak voltak és gyakorlatilag varrást követően semmit nem éreztem belőlük, egyszer csak elkezdtek kipotyogni :)

A külső varratokat (még a seggemben is varrat volt :) pedig a doki a 4 napon kiszedte, utána más nagyon kényelmes volt ülni is, persze még érzékeny volt sokáig.


6 hetes kontroll után nem volt kellemes az első pár alkalom a férjemmel, akkor érzékeny volt odabenn is, nem tudom, hogy a varratok miatt, vagy egyébként is az lett volna.

Kb. 4 hónappal a szülés után volt olyan igazán jó megint a szex...persze ehhez az is hozzájárult, hogy addig igencsak csökkent volt a libidóm, a lányom is akkor kezdte átaludni az éjszakát, úgyhogy pihentebb is voltam, több energiám jutott ilyenekre...úgyhogy aztán, nem győztük bepótolni :)

2013. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Értem :)

Örülök,hogy helyre jöttél,és gratulálok a kislányodhoz :)

Hát nekünk is lesz mit bepótolni,mert mi elvagyunk tiltva a szextől keményedések és görcsök miatt.Vagyis nem mi,hanem csak én. :/

2013. febr. 10. 20:37
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen a gratulációt :)

Én is elvoltam tiltva az első 3 és az utolsó 3 hónapban, és a kettő között se nagyon mertük szintén keményedések és vérzés miatt. Úgyhogy a 6 hetes kontrollt úgy vártam, mint a messiást :))

DE hát ezek a kis tündérek mindent megérnek, túlzás nélkül állíthatom, hogy Ő az életem!!! :)))


Egyébként amit kérdeztél korábban a kismama magassága, esetleges túlsúlya szerintem nem számít. Rajtam is volt alapból vagy 15-20 kg plusz. Szerencsére a terhességem alatt már nem híztam nagyon, de én is túlsúlyos voltam.


De nyugodtabb lennél császárral? A kérdéseidből úgy veszem ki...aggódsz?

2013. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy is lennék nyugodtabb!!!Én természetes úton szeretnék szülni,csak félek a téraránytalanságtól,mivel én sem vagyok egy kis darab nő,meg a férjem is 100 kiló fölött van,és félek,hogy hatalmas baba lesz,és majd szakadok-repedek vele össze-vissza..na ettől azért jobb lenne a császár,és ezért kérdezem,hogy időben megtudják-e állapítani a téraránytalanságot,vagy ha elkezdődik a kitolás és az orvos akkor veszi észre,akkor onnan már nemigen van visszaút,és akkor majd szakadok-repedek?!Csak abban bízom,hogy a kisfiam nem akar túl nagyra nőni,és szépen megtudom szülni természetes úton szanaszét szakadás nélkül!!
2013. febr. 11. 10:37
 15/20 anonim ***** válasza:

Jajj, ilyenre ne is gondolj!

Azért a dokik szerintem ezt elég jól ki tudják szúrni, nem várnak kitolásig, ha látják, hogy nem fog menni, császároznak

Itt is ezt írja, és hogy nem olyan gyakori az....


[link]

2013. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó :)
2013. febr. 11. 11:39
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát ugyan nincs mit :) Egyébként 4-6-13 voltam ismét :)


De tényleg, ezen ne görcsölj, minden rendben lesz, a dokik sem szeretnek kockáztatni, nekik sem mindegy, mi lesz veletek. A tapasztalat és a statisztika az inkább, hogy inkább relatíve indokolatlanul császároznak, mint szükséges lenne, nehogy baj legyen...


Mennyi idős vagy egyébként? Van saját dokid? Hol fogsz szülni?

2013. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Holnap töltöm a 28. hetet.Nincs saját dokim,nem fogadtam és nem is fogok(sajnos anyagi okok miatt).Miskolcon fogok szülni a Semmelweis kórházban.
2013. febr. 11. 18:30
 19/20 anonim ***** válasza:

8.vagyok.:)

Nálam kitolásnál vették észre ugye h nem fog kiférni a lányom,de amint látták azonnal mondták h császár.Nem repedtem:)szóval azért azt észreveszik,ritka az h ha nem fér át azért még is megpróbálják hátha még is.Amúgy én is 160cm vagyok csak 64kiló voltam babával együtt.A súlyod nem számit meg a magasságod sem a medence szélessége és a picurka buksijának a mérete számít + az h hogyan áll a baba feje hogy rendesen lesüllyed meg h az arca is lefele van e.Nekem megprobálták beforgatni de sehogy sem fért volna ki.Nekem 3ujjnyi volt a maximum amennyire tágultam.Van ez így sajnos.De a császártól se félj.Én tegnap voltam varratot szedetni és kb annyi látszik mint egy nagyobbacska karcolás.:)Meg fájni sem fájt a mütét.De ne aggódj semmi baj nem lesz.Ne stresszelj ezen!!:)

Boldog babavárást nektek!:):)

2013. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó,gratulálok a babádhoz :)

Remélem,hogy nem lesz semmi baj velünk sem :)

2013. febr. 13. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!